Czy to ziemianin

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kenny » Śr maja 24, 2017 3:30 pm

Czasami da się wykonać analizy "przy okazji" bo w zależności od konstrukcji mikroskopu można załadować do komory więcej jak 1 próbkę, wymaga to niestety zazwyczaj znajomości osoby która takowe analizy wykonuje.

Pozdrawiam,
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Czy to ziemianin

Postprzez kamyk » Śr maja 24, 2017 6:30 pm

Panie Kenny .Czy te wszystkie minerały ,szkliwa ,ich imiona :D to wszystko nie to co pisze Pan Andrzej :?: Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kenny » Cz maja 25, 2017 5:09 pm

To jakieś podchwytliwe pytania?
Posty Pana Andrzeja skonstruowane są w ten sposób żeby uniemożliwić lub utrudnić identyfikacje.
Po pierwsze widzimy zdjęcia z pod jakiegoś mikroskopu... kiepskiej jakości nieopisane wrzucone w przypadkowej kolejności lub link do całej galerii zdjęć więc jak chcemy na jakieś odpowiedzieć lub do czegoś się przyczepić to zawsze istnieje opcja "nie o to foto chodziło"
Nie znamy powiększenia nie ma fotek makro nie ma okoliczności znalezienia etc.
Wszystko w atmosferze tajemniczości i w pogardliwym tonie dla osób mających przeciwne zdanie doprawione odrobiną pseudonaukowego bełkotu przyprawionego nutką 'amatorszczyzny" na wszelki wypadek
Patrząc na niektóre z tych zdjęć przypomina mi się pewien program w Discovery gdzie prezentowano jakiś przedmiot powiększony o 1000x z pytaniem "co to jest?"
Możemy porozmawiać o metodach badawczych ich wadach i zaletach ale w cyrk pt "zgaduj zgadula" się bawić nie zamierzam.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Czy to ziemianin

Postprzez kamyk » Cz maja 25, 2017 8:38 pm

Po raz wtóry :D Odwraca Pan kota :!: mam obawy że on tego nie wytrzyma :D Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kenny » Pt maja 26, 2017 6:03 am

Może jak ten pies lubi kręcić się dookoła własnej osi goniąc własny ogon?

Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Napisałem że większość rzeczy tu wstawionych na podstawie zdjęć jest nieidentyfikowalna, część to po prostu paprochy na preparacie (kurz okruchy etc) a wypowiadanie się o składzie mineralogicznym czy chemicznym szczególnie jakiejś egzotyki to już totalne kuriozum...


Do (zr)obaczenia za 3tyg.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Czy to ziemianin

Postprzez kamyk » Pt maja 26, 2017 6:58 am

Tak ,tak 8) Ale to Ty kręcisz tym psem ,kotem :D wokół własnej osi ,a kiedy chce złapać ogon 8) Pan kręcisz jeszcze szybciej .... :D .Pozdrawiam serdecznie Ps ,Zapomniałem dodać ,kot oczywiście wie że będzie kręcony :D
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 9:05 am

Kenny napisał(a):Powiedzieć mogę tylko że żaden z geologów w PL nie był szkolony w rozpoznawaniu meteorytów. Co poniektórzy czasem mieli podstawową klasyfikację (chondtyty, achondryty, żelazne) i na tym można zamknąć temat meteorytów na studiach. Jeśli takowemu osobnikowi damy takowy kamień do id to prawdopodobieństwo właściwej id (zakładając że to faktycznie meteoryt) jest niewielkie. Za to jeśli przykładał się do tego co mówili na studiach nie powinien mieć problemu z rozpoznaniem 80% ziemskich skał.

Powiem tak u nas na roku było pierwotnie ponad 400osob, z czego "z powołania" poszło tam 5, skończyły 3 z nich. Reszta poszła na zasadzie "żeby mieć jakieś studia skończone" albo "pójdę na studia to znajdę sobie męża". Z pośród tych osób w zasadzie jestem jedyny na roku który szerzej zagłębił się w tematykę kamieni z nieba. Więc zdanie geologa który nie jest związany z tematem jest o tyle ważniejsze że pozwala odrzucić te 80% ziemskich skał ale nie daje 100% pewności poprawności id.

Powodzenia!


-
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez sopel » Śr maja 31, 2017 9:25 am

nic dodać nic ująć [ dobrze że kenny tu jesteś :D ].a jak się może mieć sprawa wszelkich brekcji kto się na tym zna[naturalne czy antropologiczne ] jeżeli taki kamyk nie posiada skorupy obtopieniowej czy wyznacznikiem będzie tu tylko żelazo niklonośne :!: - a jak nie ma w nim metalu. :?:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 9:34 am

Kenny- zgłębiłeś teoretycznie, praktycznie raczej nie.
-nie potrafisz interpretować zdjęci- brak ci praktycznej wiedzy o meteorytach.
-wysyłałem zdjęcia, gdy miałem wątpliwości, co do mojego rozpoznania, żaden z konsultantów nie
żądał, opisu, składu chemicznego, nie kwestionował jakości zdjęci.
-w trudniejszych tematach, unikasz wypowiedzi, wymyślając coraz to nowsze przeszkody.
-masz problem z rozróżnieniem zdjęci makro od mikro.
-kierujesz się utartymy schematamy.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 9:50 am

http://www.fotosik.pl/u/Andrzej40/album/2367610
IMPAKT.
jako geolog powinieneś mieć wiedzę, o ziemskich impaktach.
-wykazałem na zdjęciach, wszystkie możliwe cechy, jakie mogłem uzyskać moim sprzętem.
-poprawiłem zdjęcia szkliwa, z uwidoczniłem pęknięci w szkliwie.
-wyeksponowałem anomalię irydową w formie makro i mikro.
-otrzymałem dwie pozbawione sensu wypowiedzi, nic na temat.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 10:15 am

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e820f9f66a9db164
Wysłałem zdjęcie do potwierdzenia mego rozpoznania,z zapytaniem cz to jest brekcja regolitu.
-odpowiedz telefoniczna.
- tak to jest brekcja regolitu z księżycowych mórz, jest to jeden z księżycowych meteorytów
który można wstępnie rozpoznać makroskopowo.
-zdjęcia makro i mikro z warznymy szczegułamy rozpoznawczymy są w albumie od dawna,
żadnej wypowiedzi z twojej strony.
czas i miejsce znalezienia i okoliczności, nie mają wpływu na rozpoznanie.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 10:39 am

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c7b80116be2fc0c7
PYŁ NA PREPARACIE. rozpoznanie kennego.
/fakt tydzień spędziłem na tworzenie tych wzorów/
-w księżycowym regolicie wiele plagioklazowych ziaren jest częściowo lub całkowicie zmieniona w
maskelynit.
-nie zmienione ziarna, tworzą otoczki wokół kryształów , oraz nieregularne wtrącenia w samych
kryształach.
-m askelynit jest zbitą substancją, bez stopienia minerałów.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr maja 31, 2017 11:07 am

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7cf8b38db7e1c27b
Barwa pigeonitu, augitu, zależy od zawartości żelaza i tytanu.
-mała zawartości żelaza , tytanu.
-barwa, biaława, żółta, zielonkawa.
-duża zawartości.
-oliwkowa, brunatna, ciemnozielona, ciemno bordowa,czarna.
-mapowanie amatorskim sposobem zawartości żelaza i tytanu w ziarnie augitu, wielkość ziarna 1,1 mm.
-dla kennego jest to gówno nie zdjęcie -GRATULUJĘ WIEDZY.
PS- wyodrębnione ziarna augitu trzeba szukać w szczelinach spękań w meteorycie.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez lejkers » Śr maja 31, 2017 7:45 pm

Andrzej napisał(a):http://www.fotosik.pl/u/Andrzej40/album/2367610
IMPAKT.
jako geolog powinieneś mieć wiedzę, o ziemskich impaktach.
-wykazałem na zdjęciach, wszystkie możliwe cechy, jakie mogłem uzyskać moim sprzętem.
-poprawiłem zdjęcia szkliwa, z uwidoczniłem pęknięci w szkliwie.
-wyeksponowałem anomalię irydową w formie makro i mikro.
-otrzymałem dwie pozbawione sensu wypowiedzi, nic na temat.

Szanowny Kolego, zainteresował mnie punkt dot. irydu - jakim sposobem ustaliłeś, że jest to anomalia irydowa? Jaka jest zawartość irydu w warstwie Twojego kamienia? Iryd występuje w skorupie ziemskiej w ilości 0,001 ppm (części na milion), wyjątkowo w stopie z platyną może sięgać 0,5ppm. W meteorytach (nie wszystkich) jest go kilka tysięcy razy więcej - i wtedy można mówić o anomalii (np. anomalia w przejściu warstw K-Pg w Lechówce koło Chełma).
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez kamyk » Cz cze 01, 2017 7:13 am

No tak .Jeżeli tyle się mówi o Państwie teoretycznym :!: to i ludzi teoretycznych trzeba do tego dopasować 8) Prawda ?pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron