czy to jest to?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pn lip 02, 2012 9:31 pm

witaj sherman nie wiem o co Ci chodzi , mogę się tylko domyślać i chciałbym usłyszeć od Ciebie czy to prawda że znalazłeś meteoryty a jeśli chodzi o zazdrość to pewnie zazdzoszczę to chyba normalne prawda ? pozdrawiam cześć
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Wt mar 28, 2017 7:55 pm

Zimą tak sobie przeglądałem stronę o meteorycie łowicz zajaśniało mi w głowie że te kamieńie który znalazłem bardziej pasują do meteorytu zwanego łaskażew a nie łowicz http://w946.wrzuta.pl/obraz/9KGI2o01lyl/dscn1090k4 na powierzchni kamienia znalazłem wielkości cm kwadratowego dosyć miękki minerał koloru marsowego który spowodował zabarwienie zimą śniegu .W tym roku byłem w wytyczonej przez siebie elipsie i niestety nic więcej nie znalazłem ,poza tym na polach mnóstwo śmieci ,jedynie w laskach można spokojnie poszukać 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez tomasir » Wt mar 28, 2017 8:35 pm

oj tak na pewno

Po pierwsze Łaskarzew a nie Łaskażew
Po drugi to meteor (bolid) z którego nic nie znaleziono
Po trzecie na zdjęcia widać pospolitą szlakę
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: czy to jest to?

Postprzez Zibi » Śr mar 29, 2017 6:23 am

pumba napisał(a):... dosyć miękki minerał koloru marsowego który spowodował zabarwienie zimą śniegu


Wiesz, nie wiem jak to skomentować ale napiszę, że się ubawiłem ;D
Pozdrowienia
Z.
PS> Mam nadzieję, ze się nie obrazisz :D
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Śr mar 29, 2017 9:58 am

Zibi a widziałeś w żużlu ciasto skalne z drobinkami metalu śnieżno białe ciasto skalne ? bo ja takiego nie widziałem 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez walesto » Śr mar 29, 2017 12:37 pm

Jeżeli mowa o Łaskarzewie, to w szacowanej lokalizacji (obliczenia PKiM + dodatkowe parametry) leżał sobie ten kamyk:
http://jand.webd.pl/met2/viewtopic.php?f=4&t=4768
Aby się przekonać czy to meteoryt trzeba by przekopać conajmniej kilkadziesiąt m3 ziemi na czyimś terenie.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Śr mar 29, 2017 5:33 pm

Te obliczenia PKiM niestety moim zdaniem są błędne , w czasie kiedy spadł była zamarżnięta gleba więc w laskach kopać praktycznie nie trzeba a ja te dwa kamienie znalazłem na wierzchu stert kamieni które zostały zebrane z dwóch pul oddalonych od siebie o jakieś 8 km ,dystans ten mierzyłem samochodem więc mam praktycznie początek i koniec elipsy 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Zibi » Śr mar 29, 2017 9:52 pm

Raczej nie podejmę z Wami dyskusji bo właściwie jestem dyletantem w tym temacie :D

Na obliczeniach, które robi PKiM zna się tylko jedna osoba, która to w PKiM-ie właśnie robi.
Ciekawość mnie zżera jakie to są "+ dodatkowe parametry" w obliczeniach ale pewnie i tak bym nie zrozumiał, więc nie pytam. Także stwierdzenie, że obliczenia PKiM są błędne budzi moją ciekawość ale też nie zapytam o lepsze bezbłędne rozwiązania, bo równania różniczkowe rozwiązywałem dość dawno temu, wykład zaliczyłem i raczej nie mam ochoty do niego wracać.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: czy to jest to?

Postprzez walesto » Cz mar 30, 2017 6:52 am

Ha, ha.
Tu właśnie ujawnia się postawa niektórych osób. Zgłaszam się na konferencję, zostaję "zlany". Piszę na priv, tak samo zero odpowiedzi.
Pytam się zatem "o co chodzi"?

W przypadku Łaskarzewa rozmawiałem jakiś czas temu z Przemkiem, który potwierdził że moja lokalizacja jest prawdopodobna.

Co do bolidu Pieckiego także według mnie obliczenia wymagają korekty. Ze zgrubnych szacunków wynika , że szukacie/każecie szukać innym wiele kilometrów poza obszarem spadku. Proponuję wziąć to pod uwagę przy wyprawach.

Ale co tam, ja się przecież nie znam kompletnie.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt mar 31, 2017 8:59 pm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » So kwi 01, 2017 9:18 am

To jest to o czym pisałem ten czerwony minerał na pierwszym zdjęciu jest dosyć miękki i kruchy , pozostałe zdjęcia przedstawiają minerały w cieście skalnym a także widać jakieś wzorki na zgładzie frakcji metalicznych 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez kamyk » So kwi 01, 2017 10:17 am

Ten minerał co barwił śnieg to może hematyt :?: pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » So kwi 01, 2017 1:45 pm

Raczej chyba argilit .
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez kamyk » So kwi 01, 2017 2:14 pm

Czyli ewidentnie ziemski minerał .Co ty uważasz tutaj za przesłanki jakieś aby podejrzewać że to coś może być nie ziemskie? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » So kwi 01, 2017 2:29 pm

Kamyk to co na ziemi ziemskie też wzieło się z kosmosu i tak powstała nasza planeta ziemia , chodząc utartymi szlakami nic nowego nie odnajdziesz 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron