Czy to ziemianin

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Cz lut 22, 2018 11:52 am

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8b4f3dce0dcc3c8d
Zdjęcie brekcji bazaltu z księżycowych mórz, okaz do rozpoznania jest wręcz podręcznikowy.
Zainteresowało się tylko osiemnaście osób, co świadczy o braku wiedzy o tego typu meteorytach.
W tym dziale znawcy tematu idą na łatwiznę, badając zwykłe kamienie lub fragmenty
pustaków do badań tych ostatnich używają dział ciężkiego kalibru w postaci mikroskopu elektronowego
a wystarczyła by tylko zwykła lupa.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez tomasir » Cz lut 22, 2018 7:49 pm

Skoro to taki podręcznikowy okaz - to może wreszcie coś nam wszystkim udowodnisz i okaz sklasyfikujesz?
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to ziemianin

Postprzez lejkers » Cz lut 22, 2018 8:44 pm

tomasir napisał(a):Skoro to taki podręcznikowy okaz - to może wreszcie coś nam wszystkim udowodnisz i okaz sklasyfikujesz?

Sorry Andrzej, wszystko można o tym kamieniu powiedzieć, z wyjątkiem tego, że jest podobny do księżycowej brekcji, tam chyba nie ma minerałów ilastych - mi przypomina to boksyt
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez R2R » Cz lut 22, 2018 9:06 pm

Jeszcze tylko pokaż to zdjęcie ( https://www.fotosik.pl/zdjecie/8b4f3dce0dcc3c8d ) w odcieniach szarości i chyba zostanę wyznawcą Twojego kościoła :shock: ............uhm.... chociaż jednak nie.
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Pt lut 23, 2018 9:28 pm

ttps://www.fotosik.pl/zdjecie/c068c7b7db848bac
Zawartość żelaza i tytanu wyższa od przeciętnej, niższa zawartość aluminium powodują że bazalt
księżycowy ma barwę ciemno kasztanową. Żeby wykazać na zdjęciach szczegóły zastosowałem
oświetlenie o różnej długości fali, z tego powodu barwa skały widoczna na zdjęciach odbiega od
realu.
Lajkiers- to co nazywasz minerałem ilastym, to scalony regolit, z kryształami szkliwa i okruchami
skalenia.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez lejkers » Pt lut 23, 2018 9:46 pm

Andrzej napisał(a):ttps://www.fotosik.pl/zdjecie/c068c7b7db848bac
Zawartość żelaza i tytanu wyższa od przeciętnej, niższa zawartość aluminium powodują że bazalt
księżycowy ma barwę ciemno kasztanową. Żeby wykazać na zdjęciach szczegóły zastosowałem
oświetlenie o różnej długości fali, z tego powodu barwa skały widoczna na zdjęciach odbiega od
realu.
Lajkiers- to co nazywasz minerałem ilastym, to scalony regolit, z kryształami szkliwa i okruchami
skalenia.

Ja wyraziłem swoje spostrzeżenie tylko na podstawie tego co widziałem na zdjęciu, więc chyba zachowałem nieostrożność w sformułowaniu wniosku - ale tak właśnie można coś ocenić ze zdjęcia, jeśli kamień nie ma książkowych cech meteorytu, głównie skorupy. A konkretnie to ile jest tego Fe, Ti i Al ? Ile jest K i Si (SiO2)? W zawartości tych pierwiastków mogą się kryć wstępne przypuszczenia.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Pt lut 23, 2018 10:05 pm

Tomasir-jeżeli sfinansujesz badania sklasyfikuję.
Meteoryt został znaleziony w Libii w 1979 r.
Żądając dowodów potwierdzasz że nie znasz petrografii tego typu meteorytów.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez R2R » Pt lut 23, 2018 10:26 pm

Andrzej napisał(a):Tomasir-jeżeli sfinansujesz badania sklasyfikuję.
Meteoryt został znaleziony w Libii w 1979 r.
Żądając dowodów potwierdzasz że nie znasz petrografii tego typu meteorytów.

Biorę na siebie wszystkie badania, jeżeli wyjdzie, że to co prezentujesz nie jest meteorytem to zwracasz połowę pieniędzy. Myślę, że jestem hojniejszy niż rodzina Kulczyków. Raz już proponowałem, ale zabrakło Ci odwagi. Ponawiam propozycję.. Proszę o próbkę https://www.fotosik.pl/zdjecie/8b4f3dce0dcc3c8d tego znaleziska. Wybierz dowolną metodę badawczą.
Jeśli nie starczy Ci odwagi to zamilknij na zawsze na tym forum.
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Huncyt » N lut 25, 2018 7:23 am

Mogę dołożyć się 10% wartości badania. Po prostu jestem ciekaw co z tego wyniknie. Nie znam się aż tak na meteorytach księżycowych, ale chcę raz na zawsze zakończyć spór "akademicki". Do niczego on nie prowadzi. Andrzeju, jakie widzisz realne szanse, że to meteoryt księżycowy?
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez sopel » N lut 25, 2018 10:15 am

jednak gdyby wyszło że- '' meteoryt księżycowy'' to jak mała jest widza tu na forum na ich temat -czy nie .pozd
i co dalej :?:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Huncyt » N lut 25, 2018 10:40 am

Szanowny kolego Sopel. Forum to nie jest nieomylną wykładnią litery prawa meteorytowego. Na podstawie zdjęcia czasem można coś stwierdzić, a czasem nic konstruktywnego nie wydedukujesz. To nie oznacza, że wiedza użytkowników jest niewielka. Większość z nas ma naturę badacza. Zanim coś wypowie, 100 razy się namyśli.
Sprawa jest prosta - kolega Andrzej uważa swoją skałę za "podręcznikowy przykład" skały pochodzenia księżycowego. Kolega R2R mówi na to: "Sprawdzam". Chce to potwierdzić badaniem w dowolnej metodzie. Jest gotów sfinansować cały zamiar. Ja jestem gotów go w tym wesprzeć.
Co to tego ma wiedza ogółu forum o skałach księżycowych? Nie widzę powiązania. A więc wynik pozytywny badania nie będzie świadczyć o małej wiedzy forum. Raczej Andrzej okaże się być osobą o niesamowitej wiedzy w tej materii. Ekspertem na skalę światową, mówię tu bez przesady.
Moim zdaniem badanie tej skały ma szanse w 75% roztrzygnąć wątpliwości raz na zawsze.
Ale pozwólmy wypowiedzieć się samemu zainteresowanemu.

Pozdrawiam
Huncyt
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez sopel » N lut 25, 2018 10:55 am

oczywiście chodziło mi o to samo wiem że wiedza na temat meteorytów tu na forum jest duża[nie koniecznie planetarnych] i w to nie wątpię
a tym co napisałem nie chciałem nikogo urazić -uważam tylko i pewnie nie tylko ja że zdjęcia czasami nie odzwierciedlają
faktycznego wyglądu kamienia aby na100 % wykluczyć lub potwierdzić czym on jest .trzeba mieć wiedzę a czasami też i intuicję jaki kamień podnieść z ziemi .
jeżeli moimi słowami kogoś obraziłem to-PRZEPRASZAM.pozd
Ostatnio edytowano N lut 25, 2018 3:50 pm przez sopel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez tomasir » N lut 25, 2018 2:32 pm

Andrzej napisał(a):Tomasir-jeżeli sfinansujesz badania sklasyfikuję.
Meteoryt został znaleziony w Libii w 1979 r.
Żądając dowodów potwierdzasz że nie znasz petrografii tego typu meteorytów.


Koszt klasyfikacji to raptem kilkaset dolarów + próbka do badań. Skoro masz tyle różnych ksiezycow to chyba możesz sobie na to pozwolić. Ty po prostu lubisz żyć złudzeniami i specjalnie nie badasz okazów.
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Pn lut 26, 2018 1:56 pm

R2R- dostarczę próbkę do badań pod warunkiem, że badania wykonasz na własny rachunek.
U nas dotychczas meteorytów z księżyca nie badano. więc firma na badaniach nie straci
a wręcz skorzysta. Najwyższy czas przełamać dominację amerykanów.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Pn lut 26, 2018 2:06 pm

Tomasir-nie zajmuję się handlem meteorytami, więc nie mogę sobie pozwolić na badania
z Polskiej emerytury. Amatorskie badania meteorytów to moje hobby.
Andrzej
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron