Czy to ziemianin

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » N lip 02, 2017 10:55 am

Jak to kolega ujął : chwaliłem się już w innym dziale , a tutaj chciałem raczej zadziałać edukacyjnie ,
bo sam wiem , że nic nie zastąpi oglądania meteorytów na żywo .
Oferta na obejrzenie metorytów z mojej Kolekcji , została przez Kolegę odebrana jako chwalenie się ,
co absolutnie nie było moim celem !
Kto będzie chciał i będzie w Warszawie , to może się ze mną umówić i spotkamy się u mnie na meteorytowe oglądanie :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon[/quote]
Meteoriticon- czy posiadasz w swej kolekcji, preparaty, płytki cienkie, ciekawych okazów z twojej
kolekcji, czy posiadasz mikroskop, bez którego zadziałać edukacyjnie nie można.
Pozdrawiam Andrzej.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Meteoriticon » N lip 02, 2017 8:26 pm

Andrzej napisał(a):Meteoriticon- czy posiadasz w swej kolekcji, preparaty, płytki cienkie, ciekawych okazów z twojej
kolekcji, czy posiadasz mikroskop, bez którego zadziałać edukacyjnie nie można.
Pozdrawiam Andrzej.


W swojej Kolekcji posiadam tylko meteoryty !
Nie mam żadnych " preparatów " , płytki cienkie mam chyba dwie , które dałem zrobić z moich meteorytów po prostu z ciekawości , a mikroskop nie jest mi potrzebny do rozpoznawania znajdowanych meteorytów - wystarczy dobra lupka i czasem magnes :twisted:
Według Ciebie nie można działać edukacyjnie bez mikroskopu , a oglądanie całych okazów , bądź płytek meteorytów nie może Nas niczego nauczyć :?:
Dla poszukiwaczy ważniejszy jest wygląd zewnętrzny , a resztą niech się zajmują Ci , którzy badają meteoryty profesjonalnie - Ja tam nikomu fachu nie będę odbierał :wink:
Różnimy się tym , że Ciebie interesują minerały , a mnie meteoryty :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kaioken » Pn lip 03, 2017 5:57 pm

Szukam meteorytów i z chęcią obejrzę każdy rodzaj, kiedy tylko nadaży się okazja :D . Wygląd zewnętrzny jest dla mnie ważny, bo lubię wzrokowo szukać. Zbieram też minerały i na nich uczę się wielu ciekawych rzeczy, pod mikroskop też czasem wrzucę. Często oglądam meteoryty na giełdach minerałów, warto trenować oko :wink:

Pozdrawiam. :)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Meteoriticon » Pn lip 03, 2017 10:30 pm

Kaioken napisał(a):Szukam meteorytów i z chęcią obejrzę każdy rodzaj, kiedy tylko nadaży się okazja :D . Wygląd zewnętrzny jest dla mnie ważny, bo lubię wzrokowo szukać. Zbieram też minerały i na nich uczę się wielu ciekawych rzeczy, pod mikroskop też czasem wrzucę. Często oglądam meteoryty na giełdach minerałów, warto trenować oko :wink:

Pozdrawiam. :)


Z doświadczenia poszukiwacza wiem , że tzw. " opatrzenie się " meteorytami na żywo procentuje w znaleziskach i
potem zwyczajnie nie podnosi się gruzu - chyba że chociaż jeden element wyglądu zwróci naszą uwagę i zasieje wątpliwość , wtedy wstępnie zabiera się kamień do dokładniejszych oględzin , już po poszukiwaniach :!:

Pozdrawiam i zapraszam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Andrzej » Śr lip 05, 2017 5:57 pm

Meteoriticon- preferujesz jak większości kolekcjonerstwo /szufladkowe/ gramowy okruch, płytka, metryczka,
certyfikat. Mnie takie kolekcje nie interesują, masz kilka ciekawych okazów których preparaty chętnie
bym obejrzał mikroskopowo. Co do twojego opatrzenia się z meteorytami, to mam wiele wątpliwości.
Co do sprzętu rozpoznawczego stosowanego przez ciebie, lupka i magnes , nie wystarczą, chyba że
na na zakupy od / dzieci pustyni/ w Maroko. Sam wygląd zewnętrzny kamienia, w naszych warunkach
nic mi nie mówi, ważne do rozpoznania są podstawowe minerały i budowa.
Andrzej
 

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Huncyt » Cz lip 06, 2017 7:42 pm

Szanowny Andrzeju.
Widziałeś kolekcję Meteoriticona? (ja widziałem jej zdjęcia).
Naprawdę dość, żeby "opatrzyć się" na meteoryty bez użycia jakichkolwiek przyrządów powiększających. Szeroki zakres zarówno wielkościowy, jak i rodzajowy. Niewiele jest osób w Europie posiadających tak bogatą kolekcję (o ile wiem). Mógłby tym obdzielić kilka muzeów geologicznych. :) (gdyby oczywiście znudziło się mu kolekcjonowanie :wink: )
Jeśli tylko masz możliwość - przyjedź do Warszawy. Naprawdę warto i gdybym tylko mógł, już bym tam był.

Pozdrawiam
Huncyt

Dla tych bardziej leniwych, jeszcze raz link:
http://www.encyclopedia-of-meteorites.c ... spx?id=223
(to "tylko" 549 kosmicznych kamyczków...)
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez siaki » Cz lip 06, 2017 9:38 pm

Bez mikroskopu nie ma zabawy 8) ..
a bardziej powaznie .. to czego Wy chcecie szukac w Polsce ? meteorytow kopalnych ? 1000 letnich lunarow ? czy innych weglakow ktore spadly wieki temu?
no to oprocz mikroskopu, proponuje uzbroic sie w mikrosonde i inne spektroskopie ...
zycze powodzenia
a jak chcecie znalezc meteoryt no to proponuje zmienic taktyke

Nie chce nic ujmowac kolekcji Meteoriticona, bo napeno jest bardzo fajna, ale jednak w Europie jest sporo ciekawych kolekcji. Gdyby napisac , ze jedna z najwiekszych kolekcji meteorytow Omanskich to napewno,

pozdrawiam

a i przy okazji wizyty w Warszawie tez jestem chetny na ogladanie kolekcji - Meteoriticon :)
siaki
meteorytoman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 5:52 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Meteoriticon » Cz lip 06, 2017 11:07 pm

Andrzej napisał(a):Meteoriticon- preferujesz jak większości kolekcjonerstwo /szufladkowe/ gramowy okruch, płytka, metryczka,
certyfikat. Mnie takie kolekcje nie interesują, masz kilka ciekawych okazów których preparaty chętnie
bym obejrzał mikroskopowo. Co do twojego opatrzenia się z meteorytami, to mam wiele wątpliwości.
Co do sprzętu rozpoznawczego stosowanego przez ciebie, lupka i magnes , nie wystarczą, chyba że
na na zakupy od / dzieci pustyni/ w Maroko. Sam wygląd zewnętrzny kamienia, w naszych warunkach
nic mi nie mówi, ważne do rozpoznania są podstawowe minerały i budowa.


Sorry , ale nie wiem ile musiałbym mieć jak napisałeś gramowych i okruchów , żeby mieć ponad 100 kg meteorytów :shock:
Na stronie Encyclopedia of Meteorites w mojej Kolekcji zaprezentowane jest pewnie coś koło połowy meteorytów , które mam , ponieważ większość meteorytów , leży jeszcze w 4 kartonach pod szafą i zwyczajnie nie mam czasu , żeby je posegregować , poważyć , zrobić zdjęcia a tym bardziej nie mam już miejsca w gablotach , żeby je prezentować :!:
A , jak to napisałeś - od /dzieci pustyni /nigdy nie kupiłem nawet najmniejszego meteorytu :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Ostatnio edytowano Pt lip 07, 2017 9:10 am przez Meteoriticon, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Meteoriticon » Cz lip 06, 2017 11:14 pm

siaki napisał(a):Bez mikroskopu nie ma zabawy 8) ..
a bardziej powaznie .. to czego Wy chcecie szukac w Polsce ? meteorytow kopalnych ? 1000 letnich lunarow ? czy innych weglakow ktore spadly wieki temu?
no to oprocz mikroskopu, proponuje uzbroic sie w mikrosonde i inne spektroskopie ...
zycze powodzenia
a jak chcecie znalezc meteoryt no to proponuje zmienic taktyke

Nie chce nic ujmowac kolekcji Meteoriticona, bo napeno jest bardzo fajna, ale jednak w Europie jest sporo ciekawych kolekcji. Gdyby napisac , ze jedna z najwiekszych kolekcji meteorytow Omanskich to napewno,

pozdrawiam

a i przy okazji wizyty w Warszawie tez jestem chetny na ogladanie kolekcji - Meteoriticon :)


Ja w Polsce nie szukam teraz żadnych meteorytów , głównie dlatego , że trudno powiązać mi pracę zmianową z poszukiwaniami :!:
Jak wiesz ja nie mówiłem , że moja Kolekcja jest jedną z lepszych w Europie , gdyż jest kilka w Polsce , które są lepsze , a tak poza tym Kolekcjonerstwo nie polega na posiadaniu najlepszej Kolekcji , tylko na posiadaniu różnorodnych meteorytów , które chce się mieć w Kolekcji , oczywiście na miarę skromnych możliwości finansowych :wink:
Siaki , jak będziesz w Wawie , to daj znać , zawsze dla Ciebie znajdę czas :)

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez siaki » Pt lip 07, 2017 6:35 am

Hi Meteoriticon - tylko chciałem sprostować wypowiedz Huncyta. A moja rada skierowana była do młodszych poszukiwaczy... kończę bo mnie zaraz ktoś opieprzy za wypowiedzi nie w temacie . Pozrawiam
siaki
meteorytoman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 5:52 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Huncyt » Pt lip 07, 2017 10:09 am

Szeroki zakres zarówno wielkościowy, jak i rodzajowy. Niewiele jest osób w Europie posiadających tak bogatą kolekcję (o ile wiem).


Uważam, że nie popełniłem błędu. Pod bogactwem rozumiem ilość. Wtedy (bazując na danych z linkowanej strony) Kolekcja ta jest 7 pod względem wielkości w Europie. Gdyby parametrem była różnorodność, wtedy kolekcja plasuje się na miejscu 10. Ale to nie o statystykę chodzi.
Chciałem podkreślić po prostu, że jest naprawdę duża. I nie napisałem nigdzie, że jedyna :) albo największa w Europie. Zdaję sobie sprawę, że dane te mogą być nieaktualne lub niekompletne...

Pozdrawiam :)
Huncyt
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kaioken » Pt lip 07, 2017 5:29 pm

Kolekcja fajna! Z przyjemnością bym obejrzał :D . Jestem z Warszawy i z checią bym się umówił na ogladanie.
Opatrzenie się jest dla mnie z gemmologicznego punktu widzenia najważniejsze. Kolega znalazł lunara to chyba ma oko no nie? :wink: . Dla mnie pozostaje się cieszyć że ktoś z Polski ma znaleziska!

Pozdrawiam serdecznie :)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Meteoriticon » Pt lip 07, 2017 9:55 pm

Kaioken napisał(a):Kolekcja fajna! Z przyjemnością bym obejrzał :D . Jestem z Warszawy i z checią bym się umówił na ogladanie.
Opatrzenie się jest dla mnie z gemmologicznego punktu widzenia najważniejsze. Kolega znalazł lunara to chyba ma oko no nie? :wink: . Dla mnie pozostaje się cieszyć że ktoś z Polski ma znaleziska!

Pozdrawiam serdecznie :)


Możemy się umówić !
W przyszłym tygodniu pracuję na pierwszą zmianę , więc co 2 dzień jestem po godzinie 15 w domu :!:
Piszę , że co drugi , gdyż co dwa dni muszę jeździć do chorej Mamy , żeby jej zrobić zakupy itp .

Napisz na priwa , kiedy Ci pasuje - w grę wchodzi wtorek , czwartek , chyba , że masz czas w najbliższą niedzielę 9 lipca :)

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez walesto » So lip 08, 2017 8:59 am

Rok czy 2 lata temu widziałem kolekcję Tomka.
Jest niesamowita. Traci się dosłownie poczucie czasu.
Nie wiem czy w jakimkolwiek muzeum w Europie można obejrzeć taki zbiór. Byłem w tym roku w NHM, ale tam skromnie, zrezygnowano z eksponowania meteorytów. :(

Po jednym takim spotkaniu u Tomka można się np. dowiedzieć jak w rzeczywistości wyglądają żyłki szokowe.

Przy okazji jeszcze raz bardzo dziękuję Tomkowi za tą bezcenną lekcję, że miałem możliwość zobaczyć na żywo tak wiele różnych kamieni z nieba.

Serdeczne pozdrowienia,
Tomek
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ziemianin

Postprzez Kaioken » Wt lip 11, 2017 12:04 am

Byłem, widziałem i do tej pory jestem w szoku! Kolekcja jest genialna :D . Możliwość dotknięcia kawałka księżyca bezcenna. Obejrzeć z bliska żyłki szokowe czy linie spływu było bardzo pouczające :D . Oglądanie pod lupą daje mnóstwo informacji, dużo rzeczy można zobaczyć gołym okiem. Dla poszukiwacza jest to wartościowa lekcja, na co zwracać uwagę. Dziękuje Tomku za zaproszenie, dostałem wspaniały prezent na urodziny! :D

Pozdrawiam serdecznie :)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron