czy to jest to?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: czy to jest to?

Postprzez Huncyt » So sie 19, 2017 7:17 pm

Pumba - zamykasz się kompletnie na argumentację i chyba nie chcesz zrozumieć co do Ciebie piszą inni.
Bazalt był często stosowany właśnie jako wzmocnienie dróg, robiono z niego kostkę brukową itd.
To co jest skorupką pierwszą to mogą być różne khm khm nieczystości płynące drogą przez tyle lat...Ta druga może być wynikiem wietrzenia. Polerka mogła zostać wykonana przez przechodzących ludzi, lub przejeżdżające pojazdy.
Wiem o czym mówię, bo ostatnio byłem w Krakowie niedaleko Rynku, gdzie zastosowano podobny materiał na kostkę. Tyle brudu ile się na niej nazbierało, powodowało, że przy braku dobrej podeszwy w bucie i opadzie deszczu, można było jeździć na tej kostce jak na łyżwach po lodzie.
A ma może z 5 lat... Wymieniona została pewnie dlatego, żeby nie zakłócać układu architektonicznego Starego Miasta.

Jest tak jak pisze Zibi - żeby ciąć, to trzeba wiedzieć co warto ciąć. I też piszę to bez urazy. Po prostu tarcze szybko się zużywają :) Ale jak chcesz pociąć parę kamieni to tez dobrze - nabierzesz wprawy w cięciu i zobaczysz jak ziemskie skały wyglądają w środku.

Edit: I mam nadzieję, że wiesz, że do takiej maszyny to tylko tarcza diamentowa i dobre chłodzenie? Meteoryty to twardzi zawodnicy :)
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez R2R » N sie 20, 2017 10:43 pm

pumba napisał(a):......... nie przypomina Ci to nawet w 1% skorupki obtopieniowej .

Rzuć nim jak najdalej potrafisz i zapomnij o tym kamieniu.
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pn sie 21, 2017 2:32 pm

R2R nie rzucę nim jak najdalej a poza tym mam jeszcze kilka okazów które warte są badania , mieszkam 20 km od Ciebie jak chcesz możemy się spotkać 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pn sie 21, 2017 4:58 pm

Pod mikroskopem ciasto skalne podobne jest do urelitu 8) jak będę miał chwile czasu to wstawię foto , na skorupie widać płatki srebrzystego metalu a wewnątrz to co błyszczy raczej przypomina jakby kryształki 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Huncyt » Pn sie 21, 2017 5:32 pm

Urelity to 0,78% wszystkich znalezionych i skatalogowanych meteorytów na Ziemi. Zdecydowana większość w Afryce. A Ty twierdzisz, że masz coś podobnego do urelita i leżało toto sobie wśród innych kamieni pewnej drogi... To nie może być zwykły bazalt.
Okej, to ja z Kennym i reszta czekam, aż zerejestrujesz ten "meteoryt" w bazie Metbull...

Pozdrawiam
Huncyt
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Poprzednia strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron