Ładny okaz (pytanie tylko czego).

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Postprzez Jacek Drążkowski » Pn sty 21, 2008 11:42 pm

Panowie, więcej luzu! ;)

po pierwsze, potwierdzam, że ytz i empiryk* to dwie różne osoby

po drugie, z tą moją wiedzą to raczej cienko jest ;)

po trzecie, sam jestem ciekaw, jak tworzą się takie formy w ziemskich skałach, wyglądające jakby były efektem topnienia? chętnie bym zobaczył wypowiedź kogoś kompetentnego w temacie (czy są tu jacyś geolodzy? :))
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez Jacek Drążkowski » Pn sty 21, 2008 11:47 pm

...jak tworzą się takie formy w ziemskich skałach, wyglądające jakby były efektem topnienia? chętnie bym zobaczył wypowiedź kogoś kompetentnego w temacie (czy są tu jacyś geolodzy? :))


głupio tak odpowiadać samemu sobie, ale dopowiem, że jedyny mechanizm, jaki przychodzi mi do głowy, to ogrzanie skały do temperatury powyżej punktu topnienia łatwiej topliwych frakcji, a następnie dość szybkie schłodzenie i brak wystarczająco długiego czasu na rekrystalizację
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez meteoryty-kamada » Wt sty 22, 2008 11:52 am

ytx napisał(a):Pozdrawiam wszystkich.
Nie jestem empirykiem, bo zdaje się, że jesteśmy myleni. Ja jestem z Wrocławia, miejsce zamieszkania empiryka zdaje się jest tajemnicą, ale z pewnością nie jest to duże miasto, ponieważ boi się, że ktoś zacznie mu przeszukiwać pole, u mnie możecie przeszukać komuś, co najwyżej piwnicę.


Hey nikt cię z empirykiem nie pomylił :D Tu nie chodzi o to że wstawiłeś zdjęcie i zapytałeś się czy to meteoryt. Bardzo dobrze że ludzie się pytają i jak najbardziej ten dział do tego służy.

TU chodzi konkretnie o Pana empiryka, który od dłuższego czasu zanudza nas swoimi poematami o jego stanie świadomości :wink: Wystarczy że zobaczysz drugi post w tym temacie, ty wstawiłeś zdjęcia i zapytałeś co to i czy to może być meteoryt i to jest OK a nie OK jest empiryk* który zamiast coś pomóc zaczął od zniechęcenia Pana do jakichkolwiek pytań na temat tego co Pan znalazł. Poza tym "problem empiryczny*" nie zaczął się od tego tematu. Proszę zobaczyć temat pod spodem w którym to właśnie empiryk wstawia coraz to nowe zdjęcia i wszystko to są 100000% - owe meteoryty a na wieść że to co znalazł może nie być meteorytem jesteśmy wszyscy besztania za brak wiedzy i chęci pomocy.

Tak więc źle nas zrozumiałeś. Twoje zdjęcia i pytanie w tym temacie jest jak najbardziej na miejscu. Natomiast nie na miejscu jest 99% postów empiryka*

Wstawiłeś zdjęcie, kilka osób odpowiedziało by ci że to niestety nie meteoryt i życzyło by ci szczęścia w dalszych poszukiwaniach. TAK powinno to wyglądać ale empiryk* znów rozpętał jakąś głupią dyskusję.
Avatar użytkownika
meteoryty-kamada
meteorytoman
 
Posty: 85
Dołączył(a): N lut 25, 2007 5:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Solar » Wt sty 22, 2008 7:17 pm

ytx napisał(a):Panie solar nie wystawiałem żużlu tylko kamień polny i nie rozumiem skąd to zdziwienie, że ktoś się zapytał czy to jest meteoryt, nawet, jeśli nim nie jest. To chyba jasne, że większość okazów nie będzie trafiona, jak pan uważa, że ten kamień polny niczym szczególnym się nie wyróżnia proszę znaleźć i sfotografować podobny, chętnie popatrzę! Może nie widziałem wielu meteorytów, lecz z pewnością więcej kamieni polnych niż jest meteorytów w Polsce i żaden nie był podobny. Jak pan chce to może pan sobie to przenieść nawet do kosza, jestem tylko ciekaw, co znajdzie się w tym dziale? Może okazy znalezione na allegro? Jak ktoś taki jak ja zadał sobie tyle trudu żeby tego zwykłego polniaka wsadzić w kieszeń przynieść do domu, sfotografować, zdjęcie zamieścić w Internecie, i zadać na jego temat pytanie, to chyba nic złego się nie stanie jak uzyska odpowiedź, że to nie jest to, co myślał. Natomiast poza nielicznymi wyjątkami uzyskałem sporo informacji na temat tego forum. Pańska wypowiedź powinna zostać Przeniesiona do działu „sprawy organizacyjne” Jak pana interesuje moje zdanie na pański temat, to powiem panu, że pańskie wypowiedzi zaniżają poziom tego forum, gdybym ja moderował to forum to właśnie pan dostał by bana, za tworzenie kiepskiej atmosfery oraz wypowiedzi niezwiązane z tematem.


Po pierwsze panie nie odnosiło się to do pana lecz było sugestią do tego zarzutu

meteoryty-kamada napisał(a): Powiem wprost użytkownik *** zaczyna mnie drażnić :cry: Nawrzucał zdjęć kamieni z pola lub jakiegoś żużlu


Po drugie panie ytx jest pan za krótko na forum aby oceniał kto zaniża a kto podnosi wartość merytoryczną forum.
Solar
meteorytoman
 
Posty: 338
Dołączył(a): So wrz 08, 2007 6:21 am
Lokalizacja: Zamość

Postprzez ytx » Śr sty 23, 2008 1:44 am

Witam wszystkich.

Panie Jacku D. Nie jestem teraz w stanie tego rozgryźć. Również brałem skały magmowe pod uwagę jest wiele cech tego kamyka, które wskazywałyby na takie właśnie pochodzenie. Zastygłe ciasto skalne, o niejednorodnej strukturze, poddane później procesom erozji dałoby podobny efekt. Jednak w tej teorii nie jestem w stanie przeskoczyć jednego faktu. A mianowicie w tym kamyku całkowicie odsłonięte są scementowane odłamki skalne. Znacznie twardsza skorupa uformowana jest w sposób nieprzypadkowy (ma opływowy kształt ~~kropli deszczu), jeżeli finalny wygląd kamień ten zawdzięczałby erozji znacznie miększa część scementowanych zbitków skalnych powinna się już dawno rozpuścić. Zrobię jeszcze test skorupy i wnętrza na kwasy, może to mnie troszkę ukierunkuje na właściwe tory. Przez lupę dostrzegłem jakby śladowe ilości kryształów, jednak nie jestem pewny czy nie są to odłupki formy bezpostaciowej, będę musiał to sprawdzić pod mikroskopem. Jednego jestem pewny, a mianowicie, skromność panu nie przystoi. Widzę z pańskich postów, że w większości przypadków wie pan co to jest, jednak jak w dobrym kryminale, nie ujawnia pan kto zabił do końca. Jestem ciekaw jak zakończy się moja przygoda z tym kamyczkiem, jednak pogoń za rozwiązaniem dodaje z całą pewnością jej smaczku.

do solar
Cieszę się, że nie odnosiło się to do mnie. Faktycznie być może wysnułem zbyt daleko idący wniosek. Tak czy inaczej przepraszam, na przyszłość proszę jaśniej wykluczy to możliwość pomyłki.

pozdrawiam ytx
ytx
meteoryt
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 12:50 am

Postprzez Jacek Drążkowski » Śr sty 23, 2008 5:54 pm

musisz się liczyć też i z taką możliwością, że będzie to kolejny przypadek z "archiwum X" - szkoda, że nie mam pod ręką przykładów, jak czasami ciężko rozwikłać jednostkowe przypadki znalezisk - wymaga to niezłej pracy detektywistycznej, bo nie zawsze wystarcza wiedza mineraloga ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez MAROL » Cz sty 24, 2008 3:47 am

...
Ostatnio edytowano So lut 13, 2010 5:51 pm przez MAROL, łącznie edytowano 1 raz
MAROL
meteorytoman
 
Posty: 202
Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 6:32 pm

Postprzez meteoryty-kamada » Cz sty 24, 2008 10:37 am

spisek w którym uczestniczy NASA
Japończycy też są uwikłani w to wszystko
jego wiedza przewyższa wszystkie informacje zawarte w internecie
Nasze forum niedługo zmieni nazwę na Archiwum X:D
"moderator powinien zablokować panu empirykowi* możliwość usunięcia postów w którym to stwierdza" Zgadzam się w 100% :wink:

I wreszcie kolega Marol odpowiedział konkretnie na pytanie kolegi ytx :P

a nie posty w stylu:
empiryk* napisał(a):Serwus !
Z doświadczenia ,obserwacji oraz analizy treści postów zabierających
głos " w temacie wiadomym " odpowiedzieć łatwiej było by postawiwszy
pytanie następujące ; " Czym To ( co widać na zdjęciach ) nie jest " ?
Zasób i poziom wiedzy popularyzowanej w wypowiedziach
zamyka się w następującym standardzie :
- jeżeli nie jest czarny ,
- jeżeli nie jest ciężki ,
- jeżeli nie jest magnetyczny ,
to nie zawracaj koleś gitary .
To na T Y M forum informacji nie uzyskasz .
Spróbuj na Forum Geologiczne tam roi się od kompetentnych w sprawie
z którą tu trafiłeś .

:(
Avatar użytkownika
meteoryty-kamada
meteorytoman
 
Posty: 85
Dołączył(a): N lut 25, 2007 5:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jacek Drążkowski » Cz sty 24, 2008 1:42 pm

empiryk* napisał(a):Ot co ! Z góry przepraszam moderatora że nie meteorytowo "postuję ".
ale odnoszę nieodparte wrażenie że znów jestem kopany " po kostkach ".
MAROL , jak widać na załączonym obrazku czytać ze zrozumieniem
nie potrafisz . Gdy przeczytasz uważnie jeszcze raz albo razy kilka
to może dotrze do Twojej świadomości że POZIOM LANSOWANEJ
wiedzy na TYM forum ogranicza się J E D Y N I E do w/w cech . A tak
na marginesie moja wiedza wyprzedza czas w którym nie tylko T O !
forum powstało a jej poziom wykracza poza zakres jaki w internecie
każdy znaleźć może i potrafi i jest wystarczający na tyle by nie dać siebie
zrobić w balona .


rozumiem, że kolegom chodzi o ten wpis? niestety, nie mam możliwości blokowania pojedynczych wpisów, więc tego nie uczynię. mogę jedynie zablokować (zamknąć na kłódkę) cały wątek, ale nie widzę takiej potrzeby jak na razie ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez empiryk* » Cz sty 24, 2008 6:30 pm

I tak w " koło Macieju " !
Ponownie daje się we znaki nieumiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem
ponadto obserwuję manipulację tekstem poprzez szydercze użycie znaczeń
słów których w moich postach próżno szukać .
A więc :
- gdzie użyłem zwrotu SPISEK ?
- trzeba bardzo dużo złej woli by wyczytać z tekstu to co wyczytał
meteoryty -kamada o Japończykach ponieważ skoro
stwierdziłem że próbka tam nie dotarła to jakiego grzyba
ćwierkasz wróbelku o jakimś spisku ?
- nie użyłem słowa " przewyższa " lecz " wyprzedza " ,
- jeżeli wyprowadza Ciebie z równowagi psychicznej użyty zwrot
" w internecie " więc zastąp bardzo proszę zwrotem
" NA TYM FORUM " . No bo gdzie ? W radio ? W TV ?

********************************************************
MAROL
Przestań się wysilać i tłumaczyć temat który każdy kto ciekawy
znajdzie tam gdzie szukać powinien . Zaplątałeś się totalnie .
Polecam zainteresowanym publikację autorstwa prof Ryszard Krzysztof
Borówka . ,, Wielka Encyklopedia Geografii Świata tom 3 str .55 rozdz
5.1 . Przepiękna publikacja . 22 tomy . Każdy kto chce coś wiedzy
zaczerpnąć z pewnością sie nie zawiedzie . W INTERNECIE TEGO
NIE ZNAJDZIECIE !
Wydawnictwo Kurpisz .
Obiekty ze zdjęcia nie są obsydianami . Koniec kropka .
empiryk*
 

Postprzez meteoryty-kamada » Cz sty 24, 2008 8:32 pm

empiryk* napisał(a):- nie użyłem słowa " przewyższa " lecz " wyprzedza "


Dokładnie to było tak :?

empiryk* napisał(a):.......moja wiedza wyprzedza czas w którym nie tylko T O !
forum powstało a jej poziom wykracza poza zakres jaki w internecie każdy znaleźć może i potrafi i jest wystarczający na tyle by nie dać siebie
zrobić w balona .


Fakt twoje wiedza wyprzedza czas...ale jej poziom wykracza poza zakres jaki w internecie każdy znaleźć może i potrafi - czyli wiesz więcej o meteorytach, geologi itp. niż jest w necie :shock: Istny omnibus, alfa i omega.

empiryk* napisał(a):- gdzie użyłem zwrotu SPISEK ?


empiryk* napisał(a):Polecam rozważyć kwestię zniknięcia Dhofar 1228 z wustl Koroteva
krótko po wysłaniu do Niego zdjęć Kopernika .
Po zniknięciu Dhofara 1228 przestał być do czegokolwiek podobny .
Nikt nie lubi konkurencji !
NASA też chce być monopolistą


A to nie jest spisek przeciwko twojej postaci z udziałem Koroteva i na dodatek 8) ....NASA

empiryk* napisał(a):- trzeba bardzo dużo złej woli by wyczytać z tekstu to co wyczytał
meteoryty -kamada o Japończykach


empiryk* napisał(a):Wystarczy że wysłaną próbkę " pierwotnej krzemianowej zupy do Japonii po drodze szlag trafił .. Japończycy to honorowa i sumienna nacja . Gdyby próbka dotarła pod wskazany adres to w przypadku nieuzasadnionego podejrzenia nieziemskiego pochodzenia na pewno odpowiedzieli by .


Jak nic Japończycy muszą kolaborować z NASA. Uważaj teraz wysłali do ciebie szpiegów z CIA, w celu odebrania ci reszty jakże cennego gwiezdnego materiału

empiryk* napisał(a):być może że przytoczone cytat jest nie dokładny za co przepraszam
lecz nie mam wglądu na fps zablokowany pewnie za próbę obrony
swojego zdania


HOHOHO... czy mam rozumieć że cię już gdzieś zablokowali za podobne roztrząsanie twojej wszechwiedzy o wszechświecie :wink:

empiryk* napisał(a):Bez cienia wątpliwości stwierdzam że przedstawiony za
pośrednictwem zdjęć materiał jest pochodzenia pozaziemskiego.


No i o czym my malutcy mamy z tobą rozmawiać. Masz meteoryt to przestań ględzić i zrób coś z tym.

I jeszcze jedna uwaga jak czytam twoje posty to mam wrażenie jak bym czytał komunikaty jakiegoś super cyborga. Wszystko jest takie dokładne i idelane i strasznie sztuczne. Może ty sam jesteś nie z tej ziemi :?
Avatar użytkownika
meteoryty-kamada
meteorytoman
 
Posty: 85
Dołączył(a): N lut 25, 2007 5:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt sty 25, 2008 1:22 am

Panowie, myślę, że część swojej dyskusji możecie przenieść na priv bez uszczerbku dla tego forum :idea:
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez ytx » Pt sty 25, 2008 4:40 am

Witam wszystkich

Dziękuje za kolejne spostrzeżenia z całą pewnością sprawdzę sugestię kolegi Marola coś czuję, że już jesteśmy blisko. Trzeba przyznać wspólnie znacznie lepiej.(poza małymi wyjątkami mam na myśli empiryka)

Oczywiście kolega marol wcale się nie pogubił. Trafnie zauważył że o hydratacji możemy dowiedzieć się na lekcjach chemii ponieważ jest to proces chemiczny a nie jak empiryk twierdzi fizyczny. A to z prostej przyczyny jony wody łączą się z cząsteczkami innego materiału za pomocą wiązań kowalencyjnych tak więc zmianie ulega cząsteczka poddana hydratacji. I proces ten, nie zawsze, ale jest odwracalny. Nie chce mi się tego empirykowi wykładać hydratacja nie zawsze zachodzi na powierzchni ale jeśli już chodzi skalę mikro, a nie makro(wyjątkiem potwierdzającym regułę są np. kryształy, ale cząsteczka jest makro), ponadto w geologii hydratację zaliczamy do jednego z procesów „chemicznego wietrzenia” jeżeli wyprzedza pan Internet lub to forum to na trzeciego (chyba tylko w kwestii swojego miejsca zamieszkania). Panie empiryk co do reszty pańskich wypowiedzi to już dam panu spokój, ponieważ zaczynam podejrzewać u pana chorobę psychiczną, a kopanie inwalidy jest podłością do której się nie posunę.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ytx.
ytx
meteoryt
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 12:50 am

Postprzez MAROL » Pt sty 25, 2008 1:50 pm

...
MAROL
meteorytoman
 
Posty: 202
Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 6:32 pm

Poprzednia strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron