no może tym razem.

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: no może tym razem.

Postprzez sopel » So paź 10, 2015 7:00 pm

witam.tak więc po kolei kamyk jest koloru zielonego a nie szarego więc porfir wyżej wymieniony chyba odpada choć nie upieram się że nie jest podobny ja w każdym razie w necie takiego nie znalazłem ,to co piszą o tych porfirach raczej nie pasuje do mojego .
następnie- wysłałem mail-a z fotkami z zapytaniem do fachowca czy to może być meteoryt
odp. bardzo krótka '' BYĆ MOŻE '' tak czy siak dla kogoś ten kamyk może być meteorytem skoro nie pisze że nie
pewnie jak każdy bez badań nic więcej nie powie no bo na chondryta nie wygląda .
moja rola by tu się kończyła bo ani sprzętu ani fachowości w przebadaniu kamienia mogę tylko liczyć że ktoś może
spróbować mi pomóc albo kamyk ląduje na skalniak i będzie czekał swojej okazji by go komuś w temacie pokazać
pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez kamyk » So paź 10, 2015 8:49 pm

Witam .Jezeli nikt nie chce mu się bliżej przyjrzeć zrób parę plasterków ,wyślij gdzie chcesz w świat , resztę daj na skalniak niech gnije spokojnie :!: :D Pozdrawiam serdecznie. Ps. Jeżeli chcesz , jak syn wróci z pracy z Niemiec na święta pomogę Ci zrobić badania pierwiastkowe w spalarni śmieci . Pakuła Andrzej
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: no może tym razem.

Postprzez sopel » N paź 11, 2015 10:17 am

witam.każda pomoc jeżeli przyniesie jakieś oczekiwane skutki jest pomocna ,więc bym był wdzięczny
jeżeli nic się nie stanie wcześniej to się jakoś dogadamy.
ciąć go na więcej kawałków no nie wiem -piętka ma 110gr,.więc myślę że powinna wystarczyć na badania . a u nas w Polszy ktoś takie badania jeszcze wykonuje na NA,K i TI .no i pewnie by się przydała płytka cienka .
nie mam za wiele czasu ale może znajomi z W- wy pomogą mi z płytką cienką może ktoś wie gdzie można zamówić taką płytkę i czy trzeba osobiście zawieść czy też można wysłać .
jeżeli ktoś wysyłał czy może mi napisać jak to wygląda tz, jak ten materiał musi wyglądać [czy to musi być wycięta płytka i jaka minimalna waga ].za info .dziekuje
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez kamyk » N paź 11, 2015 10:28 am

Witam . Kiedyś student z Sosnowca tu na forum pisał że u nich robią za 40 czy 50 złociszy . Może jest to jeszcze aktualne .Pozdrawiam serdecznie. Chodzi o płytkę oczywiście :)
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: no może tym razem.

Postprzez lejkers » N paź 11, 2015 3:16 pm

kamyk napisał(a):Witam .Jezeli nikt nie chce mu się bliżej przyjrzeć zrób parę plasterków ,wyślij gdzie chcesz w świat , resztę daj na skalniak niech gnije spokojnie :!: :D Pozdrawiam serdecznie. Ps. Jeżeli chcesz , jak syn wróci z pracy z Niemiec na święta pomogę Ci zrobić badania pierwiastkowe w spalarni śmieci . Pakuła Andrzej

Brawo Kamyk, moje uznanie! Na tym forum jest kilka osób, które mogłyby też pomóc w takich sprawach, ale...jest jak jest. Ja ostatnio w kilku placówkach naukowych próbowałem się dogadać ws. badań (korespondencyjnie), proponowałem odpłatnie, ale nie wiedzą ile wziąć za to, ...zadzwonimy, napiszemy, zaproponujemy panu jak wycenimy itp, ... a potem cisza, cisza.... To jest skandal, żeby ludzie chceli płacić, podczas gdy aparatura za kosmiczne pieniądze stoi i obrasta kurzem. To jest Polska właśnie.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez kamyk » N paź 11, 2015 4:55 pm

Lejkersie ja osobiście nie będę z nikim rozmawiał na temat badań ,po prostu potne i wyśle do naukowców po calym świecie bez adresu zwrotnego i bez żadnych warunków .Część na pewno otworzy ,o nie wiadomo skąd to co mi szkodzi popatrzeć 8) Lejkersie drogi a gdzie ty tą Polskę widzisz ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: no może tym razem.

Postprzez sopel » N paź 11, 2015 6:25 pm

a tak z zainteresowania czy takich badań [w miarę możliwości ]nie powinien robić PTM ,przecież tam ze składek powinno być coś zarezerwowane na nowo znalezione i ciekawe'' kamyczki'' .pozd
ps.i akurat nie chcę mówić tu o swoim ,tylko tak ogólnie .
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez kamyk » N paź 11, 2015 7:30 pm

Sopel chcesz zrobić tą cienką płytkę czy nie :( Przyślij kawałek tego kamyka ja zapłacę za jej zrobienie i Tobie odeśle .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: no może tym razem.

Postprzez dj40 » Pn paź 12, 2015 1:38 am

Wykonanie płytki cienkiej to nie jest jakaś wielka filozofia - na dobrą sprawę każdy może ją sobie zrobić we własnym zakresie, w internecie bez problemu można znaleźć odpowiednie instrukcje jak ją wykonać w warunkach domowych.
Oczywiście najłatwiej zlecić wykonanie płytki cienkiej jakiejś uczelni o odpowiednim profilu - pojedynczą sztukę chętnie wykonają nawet nieodpłatnie, ale około półroczny czas oczekiwania na wykonanie zlecenia jest raczej nie do przyjęcia. Natomiast przeprowadzenie jakichkolwiek badań w publicznych placówkach naukowych, tak jak napisał lejkers, jest możliwe tylko teoretycznie, czyli praktycznie (z autopsji) niemożliwe...Są jeszcze oczywiście firmy prywatne świadczące interesujące nas usługi, ale w tym momencie pojawiają się już konkretne koszty...
http://www.thin-section-preparation.com/plytki-cienkie-ceny.html

W każdym razie życzę powodzenia...
Pozdrawiam :D
dj40
meteorytoman
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr maja 20, 2015 1:54 am

Re: no może tym razem.

Postprzez kamyk » Pn paź 12, 2015 5:36 pm

No to dokładnie to działa jak nasza służba zdrowia :D badania zrobimy ale za pół roku :) ale mój kolega przyjmuje prywatnie i badania panu zrobi od ręki :D Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: no może tym razem.

Postprzez sopel » Śr lis 18, 2015 8:27 pm

witam.będę dociekliwy i na swój sposób chciałbym przedstawić swoją opinię że ten kamyk posiada jednak skorupę obtopieniową .przedstawione zdjęcia moim zdaniem przedstawiają zastygłą ciekłą masę gdzie dobrze widać nie stopione minerały .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po drugie dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają linię pierwotnego i wtórnego obtopienia .wygląda to tak jakby pierwsza
skorupa odprysneła i powstało [ myślę że to wtórne] obtopienie skorupy kamienia co może świadczyć różnicę w grubości
skorupy obtopienia [widać to na dwóch ostatnich zdjęciach] takich miejsc jest kilka ale to najbardziej widoczne .
czy się mylę w swoich wywodach :?: :wink: pozd .
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez Kenny » Cz lis 19, 2015 7:28 am

zwykła skorupka osadu żelazistego.. nie ma to cech skorupy optopieniowej...

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: no może tym razem.

Postprzez sopel » Wt gru 15, 2015 7:50 pm

witam.oto kolejny kamyk nie magnetyczny ,waga teraz po szlifie 92gr.wnętrze jasno szare z bąbelkami i licznymi pęknięciami ,wydaje się że z jednej strony brak skorupy ale powierzchnia szklista czy te widoczne wyżłobienia to wietrzenie czy powierzchnia termiczna .fotki słabe taki sprzęt :evil:
co o nim myślicie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez lejkers » Wt gru 15, 2015 9:27 pm

Ten kamyk ma powierzchnię stopioną - tylko pytanie w jakich warunkach? Jeśli w jakimś piecu, to powinno być wyraźne miejsce, na którym podczas tego "zabiegu" leżał, albo powinien mieć wtopione jakieś obce dla niego okruchy. Zważywszy na jego wielkość (mizerną), to gdyby topił się w piecu, wówczas cały powinien mieć bardzo wyraźną strukturę pumeksu (nie chodzi o sporadyczne pojedyncze "banieczki") - trzeba go dokładnie obejrzeć pod tym kątem. Powodzenia!
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: no może tym razem.

Postprzez walesto » Śr gru 16, 2015 9:00 am

spróbuj zrobić lepsze zdjęcie krawędzi szlifu blisko powierzchni ...

powierzchnia wydaje się raczej bardziej wyżłobiona a nie obtopiona ...

pozdro,
Tomek
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron