Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez lejkers » Pt wrz 08, 2017 8:12 pm

kamyk napisał(a):Panie Lejkers .Gdzie Pan robi cienkie płytki ? Pozdrawiam serdecznie

Panie Kamyku, gdzie nie zrobią, nie podaję z ...zazdrości ;). Można liczyć na solidne podejście do sprawy tu http://www.pgi.gov.pl/, oczywiście odpłatnie, ale sprawa jest klarowna. Ja już dawno tam nie robiłem, więc nie wiem jaka jest aktualnie cena, ale była do przełknięcia. W najbliższym czasie (jak tylko mi się uda odzyskać próbki od "bardzo solidnej" firmy) również zlecę 2 płytki do wykonania, być może z analizą mineralogiczną i składem pierwiastkowym, bo oczywiście to robią. Pozdrawiam!
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez kamyk » Pt wrz 08, 2017 8:44 pm

zrobię tą płytkę ,I co dalej :wink: trza by gdzieś wysłać ,a chyc 8) połamała się ,zgubiła ,woda królewska się panie wylała ,nima panie :D .Bez znaczenia ,czy sie wysyła płytkę czy kawał i tak nima panie :D .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez mr.O'K » Pt wrz 08, 2017 10:44 pm

Uszanowanie
lejkers napisał(a):Wygląda to na jakiś "kopalny" ... nocnik :shock:


Tiaaa ! :idea: Dopiero dziś dotarło ,skąd wyskoczył ten nocnik :idea:

Z powodu mojej nadgorliwości , bowiem wyszedłem z założenia że dokładniej szczegóły będzie można zobaczyć przy białym kontrastowym tle , czyli inaczej niż to NASA udostępniała w lunar sample gdzie wszystko w
odcieniach szarości nie pozwala wychwycić szczegółów . Tzn wielkie G ó . . o widać .
Więc jestem rozczarowany wielce z powodu pasywnej postawy forowych znawców którzy jak widać ... :idea:
( ze się tak wyrażę ) nigdy żyłek szokowych oglądać w kolorze sposobności nie mieli .( łącznie z Tobą ) "lejkers " :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez lejkers » So wrz 09, 2017 8:06 am

mr.O'K napisał(a):Uszanowanie
lejkers napisał(a):Wygląda to na jakiś "kopalny" ... nocnik :shock:


Tiaaa ! :idea: Dopiero dziś dotarło ,skąd wyskoczył ten nocnik :idea:

...

Pozdrowaśki

Bardzo przepraszam za ten "nocnik", ale odczytałem to zdjęcie - naprawdę! - jako Twój dowcip ;), bo takie było moje pierwsze skojarzenie - w końcu nie wszystko musi być na poważnie. A tak serio, to tego typu struktury powierzchni, wg mojej wiedzy, tworzą się jako siateczka pęknięć w zasadzie na meteorytach planetarnych, na których skorupa obtopieniowa ma cechy szkliwa, a więc różna jest rozszerzalność wnętrza i powierzchni. Chodzi o względną większą porowatość, która bardziej "pracuje" w stosunku do amorficznej nienasiąkliwej powierzchni a dobrym przykładem może być tu ten oto gagatek https://www.google.pl/search?q=meteoryt ... sMKEnGpdoM: Niejako przy okazji wspomnę, że jest to również jedna z cech odróżniających skorupę obtopieniową od osadowej - osadowa nie tworzy takich różnic naprężeniowych w stosunku do wnętrza, bo również jest porowata, więc i na takiej raczej nie mogą powstać struktury w postaci siateczki pęknięć. Słonecznego "łykendzika" Wszystkim!
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez kamyk » So wrz 09, 2017 2:59 pm

Panie Mr.o 'k .Ma Pan skład pierwiastkowy tej skały ? Chętnie bym zerkną ,oczywiście porównał bym ewentualnie do mojego :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez mr.O'K » Śr wrz 27, 2017 9:37 pm

lejkers napisał(a):.......... ..... A tak serio, to tego typu struktury powierzchni, wg mojej wiedzy,........!


Tak dla jasności , wyjaśniam że jest to zdjęcie cienkiego preparatu :!: podświetlone od spodu by lepiej
uwypuklić szczegóły . Podkreślam to nie jest powierzchnia .
Wydaje się ze forowi wyjadacze doskonale zorientowani są w czym rzecz ale nie " wychylają się " bo ... :?:
po co :?: . Amatorowi racje przyznawać :?:

Pozdrowaśki .
mr.O'K
 

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez mr.O'K » Śr wrz 27, 2017 9:53 pm

mr.O'K napisał(a):Uszanowanie .
A jak jest z cienkimi preparatami :?:
Bez rozróżniania sposobu dostarczenia np. osobiście :?: , pocztą :?:

Pozdrowaśki


Kwestię " jak jest z preparatami cienkimi ".. :?: ... poruszyłem z racji poniesionego kosztu na jego wykonanie .
"Wykształciuch " bada , posługując się mikrosondą , analizuje , docieka i pierdoły w mailu umieszcza i ... :?:
preparatu cienkiego nie oddaje . Dlaczego :?:
Być może z obawy przed kompromitacją by nie można było zweryfikować jego wypocin .
Jest to ewidentne squ....ństwo kwalifikujące się co najmniej do " oklepania michy " :!: albo pod sąd .
Dla potomnych .
Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez tomasir » Pn paź 02, 2017 5:55 pm

mr.O'K napisał(a): Kwestię " jak jest z preparatami cienkimi ".. :?: ... poruszyłem z racji poniesionego kosztu na jego wykonanie .
"Wykształciuch " bada , posługując się mikrosondą , analizuje , docieka i pierdoły w mailu umieszcza i ... :?:
preparatu cienkiego nie oddaje . Dlaczego :?:
Być może z obawy przed kompromitacją by nie można było zweryfikować jego wypocin .
Jest to ewidentne squ....ństwo kwalifikujące się co najmniej do " oklepania michy " :!: albo pod sąd .
Dla potomnych .
Pozdrowaśki


Następny raz masz dwa wyjścia:
- badaj sam
- zapłać komus za badanie (zwykle kilkaset usd)
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez mr.O'K » Pt gru 22, 2017 5:49 pm

Uszanowanie
kamyk napisał(a):Panie Mr.o 'k .Ma Pan skład pierwiastkowy tej skały ? Chętnie bym zerkną ,oczywiście porównał bym ewentualnie do mojego :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie


Skład pierwiastkowy jest prawie taki sam, jak tego którym dziś chwalił się kenny :mrgreen: :mrgreen: ( ma się rozumieć obecność tych samych pierwiastków ) .
Zaś ilościowo :?: :roll: musiałbym poszukać . Jak znajdę wrzucę .
:!: Chodzi o tę :idea: skałkę w której kenny NIE STWIERDZA obecności żyłek szokowych ( z tego wątku ) :mrgreen:
Pozdrowaski
Ps . Tomasir poczytaj :arrow: regulamin tego forum :mrgreen: . Nie możesz pomóc :roll: :?: odsuń się od klawiatury i obandażuj sobie paluszki . Żeby Cię nie korciło . :mrgreen:
mr.O'K
 

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez Huncyt » N gru 24, 2017 1:37 am

Tylko czekałem, jak zacznie się Pan bronić regulaminem forum Panie Mr. O.K.
7. Administrator zastrzega sobie prawo blokowania i usuwania użytkowników, którzy używają na forum wulgaryzmów, obrażają innych użytkowników lub pomimo wcześniejszych ostrzeżeń zamieszczają na forum niedozwolone (prawnie lub obyczajowo) treści.


Mógłbym sam wskazać kilka Pańskich postów, w których ociera się Pan o granice wulgaryzmów i obrażania innych użytkowników poprzez insynuacje. Na pewno przekracza Pan granicę dobrego smaku.
Zwracam uwagę, tak po koleżeńsku. I przypominam, że nikt Panu nie nakazuje pisania na tym forum. Tak jak i nikt nie ma przymusu odpowiadania na Pańskie posty.

Pozdrawiam
Krzysztof
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Czy tak wyglądają żyłki/spękania szokowe?

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt lut 02, 2018 10:50 pm

dawno tu nie zaglądałem, a tu takie dyskusje :mrgreen:

Hm... zastanawiam się, jak sprawdziłby się taki sąd skorupkowy - wysuwa się propozycję osoby do zbanowania a potem demokratycznie głosuje. Jak będzie odpowiednia liczba głosów - ban ;)

Jak widzicie, kiepski ze mnie administrator, ale sensownych chętnych do zabawy w moderatorów też jakoś brak
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Poprzednia strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron