Skorupa optopieniowa ?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez astrokosmo » Cz gru 01, 2016 9:40 am

Jak to nikt nie pisze , jak to się nie dzieli wiedzą , poczytaj moje posty :)

To właśnie dzięki ludziom z tego forum zawdzięczam moje sukcesy meteorytowe w poszukiwaniach.

Gdyby nie oni do dziś chodził bym z Garetem i szukał nie wiadomo czego ?

Ale też cały czas jestem otwarty na naukę i wiedzę innych , dzięki temu idę do przodu .

Nigdy nikomu ani na tym ani na innych forach nie odmówiłem pomocy w poszukiwaniach czy identyfikacji , jak nie dałem rady posyłałem dalej , ale nie którzy są niereformowalni , albo nie chcą posiąść pewnej wiedzy meteorytowej albo uważają że już ją mają , skoro tak to po co ciągle pokazują kamole i upierają się pseudonaukowo.

Rozumiem pokazać trzeba , ale jeżeli nie wierzą nam to po co pytają ? to jest nie logiczne.

Zdjęcia są z reguły tak kiepskiej jakości że szkoda gadać - a szkoda bo przy dziennym oświetleniu i dobrym zdjęciu w większej rozdzielczości można by było szybko powiedzieć co to jest .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Kenny » Cz gru 01, 2016 10:15 am

Astro to często jest celowe działanie. Jest grono osób które nie patrzy na meteoryty z punktu widzenia kolekcjonersko-naukowego tylko przez pryzmat łatwego i szybkiego wzbogacenia się. Więc w tym celu poszukują gościa co im "klepnie - tak to jest to" po czym z prędkością światła obiekt pojawia się na "znanym portalu aukcyjnym"
Są też osoby które za wszelką cenę usiłują udowodnić swoją rację. Na takich nie mamy wpływu.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez kamyk » Cz gru 01, 2016 10:26 am

Astrokosmo .Powiedz mi proszę ,jaki tym masz problem z tym pokazywaniem przez JEDNA osobę kamieni .Niby dlaczego ma Tobie wierzyć ,kiedy Ty wszystko co widzisz porównujesz do tych nieszczęsnych pół tusk .Tym bardziej że tą osobę bardzo dobrze znasz 8) Co wyście zrobili z tym forum :( gdzie jest dowódca ja się pytam :( Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez astrokosmo » Cz gru 01, 2016 12:05 pm

Jak już mnie tak wezwałeś do tablicy to ci powiem że znam też inne meteoryty nie tylko pułtuskie ale nie muszę się tu wychwalać swoją wiedzą .

Nie mam nic do pokazywania zdjęć jak już pisałem , ale zdjęcia muszą być dobrej jakości , a jak już ci ktoś powie że to nie to to się nie upieraj - nie wierzysz wyślij za granicę , wydasz 100 tys z na paczki to zmądrzejesz .

Możesz sugerować że się nie znam , ale nie możesz sugerować Kenemu że się nie zna na kamieniach , a często twoje i innych wypowiedzi są przeczące jego opinii , ba nawet podejrzewacie spisek ?

Weź ty się chłopie puknij w czoło , bo głupoty wypisujesz , a zaglądają tu też inni pytający , a jeśli tak nie można im robić wody z mózgów .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez kamyk » Cz gru 01, 2016 12:37 pm

Tak puknie się i wyśle ją za granicę :D bo tu mnie nie wyleczą .A może tobie wysłać zdjęcie tej głowy pukniętej ty na pewno postawisz prawidłową diagnozę 8) Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Kaioken » Cz gru 01, 2016 12:38 pm

Witam :D
Nic ostatnio nie pisałem na forum, (dobiła mnie akcja poszukiwacz). Panowie nie ma co się kłócić o kamienie :wink: .
Rozumiem że jedni zainteresowali się metkami ze strony astronomii a inni (w tym przypadku i ja), ze strony geologii.
Gdyby nie geologia i zwykłe kamienie za Chiny bym nie odróżnił prawdziwego metka od pseudo, co nie znaczy że nie interesuję się astronomią. Fajnie by było gdyby powstał dodatkowy dział dla geologicznych okazów :twisted:
Pozdrawiam :D
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez kamyk » Cz gru 01, 2016 1:14 pm

Astrokosmo .Co ty tutaj za pierdoły piszesz jakoby ktoś tutaj wietrzył spisek .Co to polityka czy inne bzdety .Co ty to traktujesz jak walka o życie ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez walesto » Cz gru 01, 2016 5:00 pm

Ale po co dodatkowy dział tutaj ?
Zarejestrujcie się na geologia.fora.pl i po sprawie.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Huncyt » Pt gru 02, 2016 12:44 am

Chyba co do jednego jesteśmy zgodni - trochę trzeba na forum poukładać. Choćby zamieścić link do forum geologicznego... :) Być może zrobić dział stałych tematów - jak rozpoznać? Gdzie szukać informacji? Jak sprawdzić czy mam meteoryt? Tudzież jeśli istnieje dział z wiedzą łopatologiczną, podkreślić jego istnienie :) Będzie nam wszyskim łatwiej, a także przyjemniej udzielać się na forum. Doświadczeni będą mogli odsyłać do stałych tematów i skupić się na nowościach, "świeża krew" będzie miała okazję nauczyć się czegoś, a w miarę rozwoju będzie przechodzić do tematów bardziej zaawansowanych, dzielić się informacjami o kolekcji, zdawać relację z poszukiwań, rozmawiać na tematy pozameteorytowe (nie samym meteorytem żyje człowiek:) )... No, a potem się obudziłem :arrow: :lol: 8)
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Kenny » Pt gru 02, 2016 6:54 am

Trochę nie rozumiem usiłowania rozdzielenia meteorytów od geologi. Według mnie... nie da się!
Meteoryty to część geologii a cała nauka o meteorytach to nic innego jak tylko wydzielony fragment petrografii i mineralogii. Astronomia kończy się w momencie zetknięcia się kamienia z ziemią.
Pozdro!
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Kaioken » Pt gru 02, 2016 1:33 pm

Zgadzam się na 100% sam bym lepiej nie napisał :D
Staram się podgonić ostatnio metaloznastwo żeby lepiej rozpoznawać żelażniaki :P . A co do kamiennych meteorytów to właśnie studiowanie minerałów jest bardzo pomocne w identyfikacji; nie samą skorupką obtopieniową człowiek żyje 8).
Czasami podczas poszukiwań meteorytów można natrafić na złote samorodki, bursztyn, skamieniałości, kamienie ozdobne i co nie zbierać? Dla takich pasjonatów przydałby się dodatkowy dział, a kto nie lubi może omijać szerokim łukiem :wink:
Pozdrawiam serdecznie eksploratorów wszelkiej maści.
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Meteoriticon » Pt gru 02, 2016 3:19 pm

Prawdę mówiąc dla mnie oglądanie ziemskich minerałów wcale nie ułatwia rozpoznawania meteorytów :!: - podkreślam dla mnie :!:
Owszem , pewnie niektórym z Was to pomaga .
Ja osobiście skupiam się na oglądaniu na żywo dużej ilości meteorytów , co daje tzw. opatrzenie się z ich cechami , które często nawet trudno jest określić i sprecyzować , ale efektem takiego opatrzenia jest to , że się po prostu wie co warto zabrać do Domu i patrząc na jakiś kamień masz prawie 100 % pewności ........ że trzeba toto wyrzucić :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Kaioken » Pt gru 02, 2016 3:42 pm

Pewnie że warto trenować wzrok na prawdziwych meteorytach! Jednak nie wszyscy mają do nich dostęp :( . Kiedy jest to możliwe oglądam metki z bliska, jednak większość z nas musi posiłkować się zdjęciami z neta. W muzeach ciężko się przypatrzyć bo są głęboko w gablotach, a w wielu przypadkach nie są nawet wystawione, co najwyżej odlewy są. Można sobie kupić tańsze wersje niektórych typów na giełdach, ale rzadsze jak planetarne - tu już nie jest tak różowo :?.
Z małych okruszków bez mikroskopu też nie za bardzo się można uczyć.
Pozdrawiam serdecznie :D
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Uczeń » Pt gru 02, 2016 5:57 pm

Nie ma się co irytować,tym wpisem temat skorupy wyczerpię.
Czy ktoś zauważył że rysa ta powstała w dołku w kształcie koła gdzie na jego obwodzie widać zgrubienie czy rant?.
Obrazek
Oto inny dołek na tej samej skorupie.Czy do ich powstania miał wpływ któryś z czynników:prędkość,temperatura,ciśnienie lub tarcie?.
Obrazek
Obrazek
Uczeń
meteorytoman
 
Posty: 43
Dołączył(a): N paź 19, 2014 2:37 pm

Re: Skorupa optopieniowa ?

Postprzez Meteoriticon » Pt gru 02, 2016 6:36 pm

[quote="Uczeń"]Nie ma się co irytować,tym wpisem temat skorupy wyczerpię.
Czy ktoś zauważył że rysa ta powstała w dołku w kształcie koła gdzie na jego obwodzie widać zgrubienie czy rant?.
Oto inny dołek na tej samej skorupie.Czy do ich powstania miał wpływ któryś z czynników:prędkość,temperatura,ciśnienie lub tarcie?.[quote="Uczeń"]

Moim zdaniem ten dołek jest zwietrzałym minerałem , który po prostu szybciej zwietrzał od reszty tzw. matrixu kamienia - jest to bardzo częste w różnych kamieniach , mających jakieś wtrącenia mineralne :!:
Dobrym przykładem jest Granit Rapakiwi , który przez Laików jest często mylony z meteorytami - często przyciąga magnes i posiada twory mineralne często przypominające chondry i niewprawny poszukiwacz może łatwo się oszukać :!:
Ten kamień raczej nie jest Granitem Rapakiwi , ale posiada jakieś owalne wtrącenie mineralne i tyle :!:
A wracając do faktu , o którym wcześniej napisałeś , że skorupa jest magnetyczna , a reszta kamienia nie , to świadczy tylko o tym iż ta " pseudo skorupa" jest pochodzenia osadowego i jest wynikiem zalegania w mocno zażelazionej glebie :idea:
Bo w meteorytach nie ma tak , że skorupa przyciąga magnes , a reszta meteorytu nie :idea:
Meteoryt albo cały przyciąga magnes - w różnym stopniu , tzn. słabiej lub mocniej , albo wogóle nie przyciąga :!: :!: :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron