Kamień znaleziony na Saharze

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Huncyt » Śr gru 28, 2016 7:23 pm

Jako, że brak mi doświadczenia, tu ukłon do kolegów prowadzących poszukiwania na pustyniach... Identyfikacja zdecydowanie przekracza moje możliwości.
Okaz magnetyczny, znaleziony na Saharze. Bliższe szczegóły niedostępne. Zapytanie pochodzi z "sąsiedniego" forum.
Obrazek
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Zibi » Śr gru 28, 2016 7:58 pm

Potrzebny kamień, oko i lupa żeby być pewnym.
Kolor dobry o ile mozna mówic o kolorze na tym zdjęciu ;) kształt też, bo wszystko-jedno-jaki, skoro okaz z pustyni ;)

A o co chodzi? Ktoś chce kupić czy sam znalazł i potrzebuje się upewnić, że to metek?
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez astrokosmo » Śr gru 28, 2016 8:26 pm

Nie szukam na pustyni , ale wiem że na pustyni oprócz miliona meteorytów występują też - wprawdzie rzadko kamienie ziemskie i w tym przypadku wydaje mi sie że to kamolec - obym się mylił bo znalezienie dla mnie meteorytu gdziekolwiek jest wielkim wydarzeniem :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Huncyt » Śr gru 28, 2016 8:28 pm

Znalazł się taki na innym forum (Astropolis) i innych danych nie podaje. Napisałem wszystko co tam sam zamieścił. Więcej informacji niestety nie mam.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez astrokosmo » Śr gru 28, 2016 8:40 pm

Wiem bo też tam jestem , ale jak dla mnie zbyt ziemski , oczywiście mogę sie mylić , a tylko zastanawiam się nad nim bo z pustyni - jeśli to prawda , bo teraz ludzie różne głupoty piszą zamieszczają i sobie robią wkręty , żeby nie powiedzieć jaja, logują się jako nowy i jazda ?
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez tomasir » Śr gru 28, 2016 9:50 pm

na drugim zdjęciu okaz wygląda lepiej (po peirwszym obstawiałem raczej pseudo).

Jak mnie wzrok nie zawodzi to chonderki pojedyncze widzę. Więc szanse na meteoryt jak najbardziej są ...

Obrazek
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Huncyt » Śr gru 28, 2016 10:32 pm

Przepraszam, że nie zamieściłem drugiego, ale miałem problemy już z jednym. Dziękuję Tomku.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Meteoriticon » Śr gru 28, 2016 11:02 pm

Znalazłem sporo meteorytów na Pustyni , i mogę powiedziec , że ten kamień wygląda nieźle :!:
Warto odciąc pietkę , lub przynajmniej zrobić tzw. okienko - czyli dobry szlif !
Ale jak to jest to , to zawsze lepiej odciąć piętkę , która może będzie akurat wystarczająca na próbkę do badań - dlatego jak odcinać piętkę , to minimum 20 % całej masy :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez tomasir » Cz gru 29, 2016 5:56 pm

Meteoriticon napisał(a):Znalazłem sporo meteorytów na Pustyni , i mogę powiedziec , że ten kamień wygląda nieźle :!:
Warto odciąc pietkę , lub przynajmniej zrobić tzw. okienko - czyli dobry szlif !
Ale jak to jest to , to zawsze lepiej odciąć piętkę , która może będzie akurat wystarczająca na próbkę do badań - dlatego jak odcinać piętkę , to minimum 20 % całej masy :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon


Tomku - nie chcę się czepiać - ale zasady mówią 20 % lub 20g - zależy co jest mniejsze. A że kamień wygląda na spory (z 400g-500g zapewne) - w zupełności wystarczy 20g - nie trzeba ciąć więcej.
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamień znaleziony na Saharze

Postprzez Meteoriticon » Cz gru 29, 2016 8:38 pm

Wiem , o tym i ogólnie rzecz biorąc chyba większość o tym wie :!:
Ale obecnie jest tendencja do przekazywania większych próbek do badań gdy okaz jest większy ,
niż podane przez Ciebie 20 g :!:
Chodzi o to , żeby depozyty muzealne były trochę większe i
żeby więcej Naukowców miało dostęp do tych próbek :idea:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron