odwieczne pytanie

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: odwieczne pytanie

Postprzez sopel » So kwi 08, 2017 5:04 pm

kenny geologicznie ten kamień jest bardziej ziemski czy np. w tym co widzisz na fotkach można by tu powiedzieć
że jest w nim coś nie typowego dla ziemskiego kamola .ja nie jestem geologiem więc nie mogę go porównać z jakąkolwiek
skałą ale twoje wskazówki są mile widziane ,gdy już mam taką podpowiedż to mogę go porównać i dać wstępnie sobie odpowiedż .że na podstawie zdjęć nie wiesz co to może być ja się nie dziwię nikt by pewnie nie wiedział .
ja będę się upierał przy tym że kamień jest bardzo ciekawy, jest to widoczna brekcja i z zewnątrz wygląda na skorupę obtopieniową .pewnie w najlbliszym czasie wyślę go na zrobienie płytki cienkiej jak to zrobiłem z innym ciekawym kamyczkiem . pozd.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: odwieczne pytanie

Postprzez kamyk » N kwi 09, 2017 12:33 pm

Panie Sopel pokazał by Pan tego ciekawego kamyczka :wink: Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: odwieczne pytanie

Postprzez Kenny » Pn kwi 10, 2017 5:43 am

Cech meteorytowych w tym nie szczególnie widzę.
Jeśli chodzi o brekcjowatość kawałka to był bym ostrożny bo bardziej struktura kamienia wygląda na zmieniona przez procesy wietrzenia od krawędzi spękań ku środkowi odłamków co zmienia zarówno kolor skały jak i nieco strukturę.
Tak jak powiedziałem na podstawie fotek jeszcze oglądanych w tel (nie działają mi te hostingi na kompie) nie jestem w stanie skały przyporządkować do konkretnej grupy, zmiana oświetlenia na każdym z poszczególnych zdjęć też tego nie ułatwia.
Jak bym miał strzelać to gdzieś w kierunku kamieni zmienionych metasomatycznie przez roztwory hydrotermalne a to jest ciężkie do klasyfikacji jakiejkolwiek.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron