" Ciekawostka " z Aukcji

Moderator: webimage

" Ciekawostka " z Aukcji

Postprzez Meteoriticon » Śr sie 15, 2007 5:36 pm

Proponuję spojrzenie na tę aukcję - pomijam cenę tego meteorytu , ale opis dotyczący samego meteorytu np : " Oznaczenie tymczasowe " , " zawiera okruchy L 6 " , czy wręcz ( jest to dobra inwestycja kapitału ) :shock:- akurat w tym przypadku to nie bardzo :!:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=226353759
Poza tym mam prośbę , do próbujących sprzedać w ten sposób meteoryt , żeby nie robili pospolitej " kaszany " - można przecież w razie braku wiedzy poszukać czegoś w internecie , lub co jest bardziej wskazane skonsultować się z kimś kto ma na ten temat choć trochę do powiedzenia - adresy e-mailowe są dostępne i myślę , że większość kolegów odpisałaby adeptom żądnym wiedzy .
Wiem , że każdy kiedyś zaczyna od zera , ale żeby od razu pchać się na pierwszą linię :!:
Pozdrawiam !
Tomek
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez A.Kiton » Cz sie 16, 2007 4:29 pm

..reklama dźwignią handlu !
Początkujący amator nie wyda 700 zł za 18 gram a zaawansowany zna wartość rynkową NWA 869.
Aukcja "spadnie" nie przynosząc spodziewanego zysku sprzedającemu.
Znam "lepsze" aukcje. Np. współczesna kopia monety Bolesława Chrobrego za.....10 000 zł !
A.Kiton
meteorytoman
 
Posty: 219
Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meteoriticon » Cz sie 16, 2007 8:15 pm

No rzeczywiście niezła Aukcja - cóż gdyby nie było i takich ciekawostek , to chyba wszyscy szybko znudziliby się Internetem , a tak rozrywka zapewniona ;-)
Pozdrawiam !
Tomek
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez A.Kiton » Pn wrz 03, 2007 5:11 pm

A.Kiton
meteorytoman
 
Posty: 219
Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krzysztof_K » Pn wrz 03, 2007 7:43 pm

Spośród wielu "rodzynków" na Allegro ta aukcja najbardziej mnie rozbawiła. I ten wyczerpujący opis. ;)
Krzysztof_K
meteorytoman
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 10:10 pm
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez tin » Wt wrz 04, 2007 7:43 am

Przecież to najzwyklejsze oszustwo. Osła, który sprzedaje ten kamień powinno się ścigać za próbę wyłudzenia.
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Postprzez RobertZ » Wt wrz 04, 2007 9:42 am

Co narzekacie! Fajny okaz i niedrogi:) niezła inwestycja kapitału!
Avatar użytkownika
RobertZ
meteorytoman
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 1:58 pm
Lokalizacja: Sejny

Re: " Ciekawostka " z Aukcji

Postprzez RobertZ » Wt wrz 04, 2007 9:53 am

Meteoriticon napisał(a):Poza tym mam prośbę , do próbujących sprzedać w ten sposób meteoryt , żeby nie robili pospolitej " kaszany " - można przecież w razie braku wiedzy poszukać czegoś w internecie , lub co jest bardziej wskazane skonsultować się z kimś kto ma na ten temat choć trochę do powiedzenia - adresy e-mailowe są dostępne i myślę , że większość kolegów odpisałaby adeptom żądnym wiedzy .


Myślę, że ci którzy sprzedają te ciekawostki nigdy nie byli na tym forum:)
Avatar użytkownika
RobertZ
meteorytoman
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 1:58 pm
Lokalizacja: Sejny

Postprzez Krzysztof_K » Wt wrz 04, 2007 7:22 pm

tin napisał(a):Przecież to najzwyklejsze oszustwo. Osła, który sprzedaje ten kamień powinno się ścigać za próbę wyłudzenia.

Nie wiem, może się mylę, ale mam wrażenie że tacy delikwenci są najczęściej po prostu święcie przekonani o słuszności swoich racji, a co za tym idzie, nieświadomi swoich czynów.
Krzysztof_K
meteorytoman
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 10:10 pm
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Solar » So wrz 15, 2007 6:34 am

ee złotówkę za aukcje to nie dużo, inaczej wygląda sprawa paczki za 15zł.
Solar
meteorytoman
 
Posty: 338
Dołączył(a): So wrz 08, 2007 6:21 am
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Nikodem » Pn wrz 17, 2007 2:16 pm

A oto długo oczekiwany meteoryt PERSEIDA :lol:
http://www.allegro.pl/item245871663_met ... seida.html

Fajna nazwa nie powiem :wink:

Pozdrawiam Filip
Nikodem
meteorytoman
 
Posty: 383
Dołączył(a): So mar 24, 2007 10:18 am

Postprzez MG-MET » Pn wrz 17, 2007 2:48 pm

Hahaha zostawie to bez komentarza :shock:
MG-MET
meteorytoman
 
Posty: 300
Dołączył(a): So lut 10, 2007 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meteoryty-kamada » Pn wrz 17, 2007 7:34 pm

"Przedmiotem aukcji jest meteoryt PERSEIDA 98r." - To brzmi jak Chevrolet Camaro 79 rocznik :wink:
No i ta waga podana w dag, hymm jutro wejdę do mięsnego i powiem - "Poproszę pięć deko perseidy.... tak, tej z lewej bardziej podwędzonej"
Cena jest dość przystępna jak na takiej wielkości meteoryt, szczególnie że to z pewnością całe TKW. Sprzedam jutro auto i chyba zalicytuje, to naprawdę okazja. :D
A tak na poważnie, nie rozumiem tego. Człowiek ma 6 komentarzy pozytywnych, coś tam kupił, sprzedał i teraz coś takiego. Widziałem oszołomów którzy zakładają konto tylko po to żeby wystawić coś debilnego, cóż No Comment. Jednak po co robić z siebie jawnie głupka i psuć sobie konto na allegro??
Avatar użytkownika
meteoryty-kamada
meteorytoman
 
Posty: 85
Dołączył(a): N lut 25, 2007 5:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tin » Wt wrz 18, 2007 11:39 am

Trzeba się spieszyć z kupnem zanim się roztopi ;-)
To chyba ten sam cwaniak, który sprzedawał 'księżyc' pt. 'mare bazalt' czyli 'straszny bazalt' w wolnym tłumaczeniu ;-)
Zastanawiam się co by było gdybym kupił od gościa i zażądał od niego towar zgodny z opisem. Gdyby mi podesłał kwarc to bym go oddał do sądu, bo przecież chciałem meteoryt 'Perseid'. Myślę, że bym wygrał i facet musiałby sobie kupić gigantyczną siatkę na motyle, żeby złapać jakiegoś Perseida ;-).
Jeżeli jest jakiś prawnik na forum to zachęcam do kupna meteorytu księżycowego 5 kg. Może się uda wylicytować za 2 zl. Wtedy zrobić najprostsze badania (choćby na mikę) stwierdzające, że to nie meteoryt i zażądać od sprzedawcy towaru zgodnego z opisem.... Trochę by się przetrzebiło dziadostwo z Allegro ;-)
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Postprzez meteoryty-kamada » Wt wrz 18, 2007 7:39 pm

Jajca sobie robią, a nie wiedzą co czynią 8) To zwykłe oszustwo. Fakt jak by to kupić i pozwac do sądu to na 100% by się wygrało. Raczej 5kg Lunaitu to by nam nie mógł dać, ale można by zażądać równowartości nawet najtańszego meteorytu księżycowego jaki jest na rynku. Dajmy na to 800$ za gram, hymm to kupa kasy. Coś jak kumulacja w dużego lotka :D Sam znam dwa przypadki gdy ktoś sprzedający niezbyt serio traktował allegro. A transakcja na allegro to nic innego jak zawarcie umowy kupno-sprzedaż, która jest wiążąca dla obydwu stron. I w taki sposób jedna kobieta kupiła za 10000zł motorówkę, która była warta 10 razy tyle. Oczywiście sprzedawca nie chciał zrealizowa wygranej, ale sąd mu wytłumaczył że nie ma innego wyjścia :twisted: Drugi przypadek to samochód terenowy warty kilkadziesiąt tysięcy złotych wygrany za symboliczną cenę. Tak więc są to po prostu ludzie niepoważni i nie mający pojęcia o tym co robią. Wystawia meteoryt warty 4 000 000 zł od 1zł bez ceny minimalnej, o zgrozo :roll:
Avatar użytkownika
meteoryty-kamada
meteorytoman
 
Posty: 85
Dołączył(a): N lut 25, 2007 5:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Ciekawostki, anegdoty...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron