Czy w bieżącym roku kalendarzowym, ktoś coś już znalazł?

Postprzez dzikimh » Pn sie 07, 2017 11:07 am

Cześć,

szukam motywacji do poszukiwań,
czy jest tu ktoś, kto w aktualnym roku kalendarzowym znalazł jakiś fajny meteoryt? :mrgreen:

np.: Piecki, Pułtusk, Reszel, Morasko, Łowicz, Białystok, Kosice, Janov, Moravka, Grudziądz, Ciechanów, Stanisławów, Kowiesy, Kędzierzyn-Koźle...
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy w bieżącym roku kalendarzowym, ktoś coś już znalazł?

Postprzez Kaioken » Pn sie 07, 2017 9:12 pm

Cześć!

Wróciłem właśnie z Czech :D Urlop się skończył i nic nie znalazłem :oops: . Szukałem w rejonie spadku Žďár nad Sázavou, ale tam drobnica spadła, a tereny; pozarastane łąki, bądż pola uprawne nie ułatwiały zadania. Pochodziłem też z wykrywką blisko wsi Zavist szukając Blansko i łąki/las w Stonarov, także bez rezultatu. Dobra wiadomość jest taka że nie znalazłem tam żadnych kamieni magnetycznych! Szukanie wzrokowo też ciężko bo dużo kamieni w terenie blisko gór. Tak wiem szukanie eukrytu wykrywką nie ma sensu, ale może jakiś okaz będzie miał troche żelazoniklu :D , troche ich tam spadło :D. Teren wielki jak Pułtusk, więc na lata roboty. Szukałem też tektytów, ale byłem chyba w złym miejscu. Teraz sam szukam motywacji, żeby pułtuska poszukać :wink: . Po drodze odwiedziłem kilka stanowisk z minerałami na Dolnym Śląsku. Nabyłem od miejscowych piękne opale, chryzopraz i kryształ górski, jubilerskiej jakości :D . Odwiedziłem górę Ślęża! Przygody były :roll: . Sezon jeszcze w pełni, Morasko we wrześniu, odwiedzę jeszcze parę miejsc, a co tam :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie :D

PS. W przyszłym roku spróbuję na Moravkę!
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm


Powrót do Ciekawostki, anegdoty...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron