Krater a czarnoziem...

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Krater a czarnoziem...

Postprzez dareckiimoni » Wt sty 15, 2013 8:52 am

Witam serdecznie. Ostatnio przeszukując mapy satelitarne jak i mapy w google earth natknełem się na miejsce w niedalekich okolicach Stargardu Szczecińskiego które przypomina krater uderzeniowy. Znajduje się na łące na której nie ma żadnych ziem uprawnych, ( z dala od zabudowań ) jest prawie idealnie okrągłe i ma średnice około 30 m. Ukształtowanie terenu jest równe i trochę podmokłe ( Przynajmiej większość terenu na około to teren podmokły). Zastanawiam się czy ewentualny spadek meteorytu mógł ukształtować krater w podmokłym terenie z czarnoziemu. Jeżeli jest to możliwe to czy posiada ktoś jakieś informacje żeby na terenie Szczecina był spadek. Na jakiej głębokości mógłby się meteoryt znajdować i jakiej być wielkości. Chwilowo jestem poza granicami Polski ale jak tylko przyjadę do Szczecina udam się tam osobiście na oględziny terenu. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam. Darek
Rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać.
Avatar użytkownika
dareckiimoni
meteorytoman
 
Posty: 75
Dołączył(a): So sty 12, 2013 12:38 am
Lokalizacja: Kassel/Szczecin

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez Kenny » Wt sty 15, 2013 9:31 am

kratery mogą byc w swojej końcowej fazie wypełnione torfowiskiem (jeśli teren podmokły) co można będzie obserwowac jako okrągły twór wypełniony czarną ziemią, niestety takie idealnie okrągłe formy mogą też twożyc inne procesy. W praktyce nie sposób ich odróżnic, a już na pewno nie po zdjęciach satelitarnych. Przy tej wielkości krateru ewentualny meteoryt powinien znajdowac się na kilkunastu metrach.
Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez tribal216 » Wt sty 15, 2013 11:09 am

może być ciężko ocenić czym ta dziura jest bez pomocy geologa. jak spenetrujesz już teren śmiało wrzuć fotki tu na forum :)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez dareckiimoni » Wt sty 15, 2013 12:35 pm

Na chwile obecną przebywam za granicą także nie mam możliwości aby spenetrować ten teren jak również pogoda nie pozwala. Mam zamiar poszukać troszkę na terenie Niemiec a dokładniej na terenie landu Hesja gdzie obecnie przebywam. Czy zna ktoś jakieś miejsca warte odwiedzenia w Hesji??
Rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać.
Avatar użytkownika
dareckiimoni
meteorytoman
 
Posty: 75
Dołączył(a): So sty 12, 2013 12:38 am
Lokalizacja: Kassel/Szczecin

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez tin » Śr sty 16, 2013 11:06 am

dareckiimoni napisał(a):Na chwile obecną przebywam za granicą także nie mam możliwości aby spenetrować ten teren jak również pogoda nie pozwala. Mam zamiar poszukać troszkę na terenie Niemiec a dokładniej na terenie landu Hesja gdzie obecnie przebywam. Czy zna ktoś jakieś miejsca warte odwiedzenia w Hesji??

Szukiałeś już w Niemczech wykrywaczem? Słyszałem, że tam poszukiwania reguluje bardzo restrykcyjne prawo i nawet sami Niemieccy poszukiwacze mają wielkie problemy. Ja to wiem z drugiej ręki. Może ud Ci się to na miejscu zweryfikować?
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez dareckiimoni » Śr sty 16, 2013 12:14 pm

Kilka razy chodziłem ale bez rezultatów. Niestety nie można tutaj uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na temat poszukiwań z wykrywaczem. Pisałem również maila do ambasady aby uzyskać jakiekolwiek informacje na temat strony prawnej ale niestety odpowiedzi nie otrzymałem.
Rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać.
Avatar użytkownika
dareckiimoni
meteorytoman
 
Posty: 75
Dołączył(a): So sty 12, 2013 12:38 am
Lokalizacja: Kassel/Szczecin

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez Kenny » Śr sty 16, 2013 1:48 pm

jeśli chodzi o niemcy to klasyczne kopanie z piszczałą reguluje prawo lokalne zależne od landu... niestety w których landach można a w których nie nie wiem...
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez dareckiimoni » Pt lut 01, 2013 7:28 pm

Witam dodaje link do slajdów ze zrzutami ekranu map satelitarnych z miejscem o którym mowa na początku postu. Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=7IITmAsk ... e=youtu.be
Rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać.
Avatar użytkownika
dareckiimoni
meteorytoman
 
Posty: 75
Dołączył(a): So sty 12, 2013 12:38 am
Lokalizacja: Kassel/Szczecin

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez Jacek Drążkowski » So lut 02, 2013 12:59 pm

dareckiimoni napisał(a):Witam dodaje link do slajdów ze zrzutami ekranu map satelitarnych z miejscem o którym mowa na początku postu. Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=7IITmAsk ... e=youtu.be


oj, moja wyobraźnia jest zbyt mała, by dostrzegać tam kratery ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Krater a czarnoziem...

Postprzez rolnik » So lut 02, 2013 8:58 pm

Dareckimoni,poszukaj sobie innych kraterów nie przez złość mówię ale dla twojego dobra 30 m śr.taki mały i jeszcze na bagnie,na moim terenie są dużo wieksze dołki w ziemi,piszą nawet że to lejki krasowe ,a i jest taki jeden pod Łobodnem lejek krasowy głębszy jak szerszy na pn. zboczu Katarowej Góry,większość dołków inaczej wygląda są szerokie a niezbyt głębokie kilka ma od południowej strony wyższą koronę czy wał ,chyba powinno być wał.Duże dołki są podłużnego kształtu o kierunku północ południe od strony pn.mają łagodniejsze zbocza ,występują jakby zestawy mniejsze dołki o kierunku wschód zachód i tu dołki są ułożone np 7 sztuk na odcinku ok 100m od małego do dużego pisałem i piszę i nikt się nie zainteresował tymi dołkami.Samemu trzeba sobie pomóc wyszedłem z założenia jeśli coś spadło w mojej okolicy leciało z północy mieszkam na południe od tego miejsca to powinny na pewno pozostać ślady na polach mojej miejscowosci,bo w samych dołach nic nie znalazłem ciekawego
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm


Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron