Łykowe Doły

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Łykowe Doły

Postprzez rolnik » So lut 09, 2013 7:52 pm

Jakby patrzał na Geoportal to na południu Łykowych Dołów widać cyfrę 3 powiedziałbym jak widziałem to miejsce to 12 m minimum powinno być ,po prawej stronie patrząc od południa jest bagno w drugiej dziurze raczej jest płytka ale ta dziura powstała jako pierwsza,ta głęboka dziura spowodowała zasypanie pierwszej ,myślałem że może Kenny pokusi się o zbadanie okolicy ale nie łapie o co chodzi myśli że popycham go w kanał.Kenny tak trzymaj i szukaj dalej plagioklazów i lejków krasowych .Pisałem o dołkach gdzie na odcinku 100 m znajduje się 7 sztuk prawie w prostej linii jakby przyjąć że pierwszy to 1m ,a siódmy to 7 m głębokości i ułożone to jest 1,2,3,4,5,6,7 to nie uwierzę w to ze strop jaskini tak jest zarwany,uwierzyłbym jakby było 1,3,7,4,6,5,2
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Zibi » N lut 10, 2013 10:11 pm

A ta cyfra 3 co to ma być 12 oznacza głębokość do poziomu wody?
Z.
ps. Nie miej do kogoś pretensji, że nie robi czegoś co ty powinieneś zrobić.
Zrób to sam! :roll:
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pn lut 11, 2013 8:35 am

Co do cyfry 3 to trzeba się zapytać tego co mapę robił bo do wody nie pasuje do głębokosci też nie pasuje.
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Pn lut 11, 2013 9:22 am

Rolnik siądź spokojnie przeczytaj co napisałeś i jeszcze raz napisz o co Ci chodziło
bo widzę tylko jakieś żale wylewane w moim kierunku a zupełnie nie wiem o co Ci chodzi. Dziura w lesie jakich pełno a czy to zapadlisko krasowe czy dziura po wybieraniu piasku czy chociażby wysadzisko po likwidowanej amunicji można stwierdzić w zasadzie tylko na miejscu.
Co do sugestii że jest tam kilka dziur i każda kolejna większa to nijak się to ma do meteorytów bo nie spadają idealnie w jednej linii i większym kraterom często towarzyszą mniejsze (patrz np morasko).

Jak chcesz sobie na mapie pooglądać różne śródleśne dziury to obejrzyj sobie na geoportalu las na S od drogi Szprotawa - Przemków najlepiej koło Szprotawki. Kreterów tam do bólu i wszystkie wybuchowe :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pn lut 11, 2013 10:51 am

Dołek,dołkowi nie równy jest zgadza sie i ze w jednej linii nie leca postanowiłem najpierw wykluczyć te małe dołki i rozpoznać większe i nie pisz że bomby takie coś zrobiły chyba dawniej bomy mniejsze dołki robiły ,niektóre z dołków posiadają wały nie potrafiłem tego pokazać i wyśmiewaliscie się że prócz pieknego lasu nic nie widać no cóż wcześniej czy pózniej ktoś zainteresuje się miejscem
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Wt lut 12, 2013 7:08 am

Kenny ,Polska to mały kraj, mój syn słuzył w wojsku w Świętoszowie i zna poligon ,a to jest niedaleko od miejsca które opisujesz i tam chyba też jest poligon,kolegę miał z Przemkowa
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Wt lut 12, 2013 6:11 pm

wszystko zależy od kalibru bomby w Bliźnie nieopodal Mielca na starym poligonie są dziury po rakietach V2 dzisiaj mają po 7-9m głębokości sporą średnicę. A były jeszcze większe bomby
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Wt lut 12, 2013 8:07 pm

Kenny na pewno takie dziury są jak opisujesz nie wątpię ,Kenny być może kiedyś się spotkamy to mój syn opowie jak na poligonie powstała duża dziura z on na swojej skórze odczuł jej narodziny ,kombajn zbożowy by się w tej dziurze schował ,jak byłem w wojsku na poligonie i też dziury robiliśmy ,tylko że dziury z naszej okolicy są trochę inne
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Śr lut 13, 2013 6:23 am

dokładnie każdej podejrzanej dziurze należy się przyjrzec. Tylko weź pod uwagę że na terenie który opisujesz mogą występowac zjawiska krasowe czy chociażby sufozja.
Pierwsza sprawa to sprawdzenie czy dziura powstała przez usunięcie materiału czy przez zapadnięcie się powierzchni.
Wykop w okolicy dołek w okolicy 3m (jeśli to potencjalnie młody krater) to w profilu powinna występowac warstwa paleogleby (na jakiej głębokości trzeba ustalic doświadczalnie) Zrób zdjęcie oczyszczonego profilu i będziemy dalej dyskutowac. Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Śr lut 13, 2013 3:54 pm

Nie będę ukrywał że na terenie moga występować zjawiska krasowe .Pierwszy raz doszedłem do wniosku ze to są kratery po meteorytach to 15 może 17 lat temu było i co ? Wywaliły mnie zjawiska krasowe ,od 2 lat piszę na forum ,2 lata temu przez ciebie Keny zjawiska krasowe wywaliły mnie po raz drugi,trzeci raz zjawiska krasowe mnie nie wywalą Kenny .Prze Dołach Łykowych byłem dziesiątki razy i siędziałem na ich brzegu i nic nie rozumiałem za pierwszym razem to one były przeszkodą,a wiec uznałem lejki krasowe .Nie napiszę jaki jest sposób, ale jest żeby dołek rozpoznać oczywiście żeby nie był zbytnio teren zdegradowany .Kenny jak będziesz zainteresowany to zapraszam,jak się trochę ociepli , bez szkoły muzycznej też można grać na instrumencie albo pięknie śpiewać ,nie wszystko w szkole się nauczysz
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Śr lut 13, 2013 8:24 pm

jasne można nieinwazyjnie np georadarem przelecieć teren ale to dość droga i nie zawsze skuteczna metoda
poza tym wykopanie góra 1m głębokości dziury i późniejsze jej zakopanie poza obszarem domniemanego krateru nie wydaje mi się jakoś szczególnie degradującą środowisko czynnością...
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Cz lut 14, 2013 6:12 pm

jeśli meteoryt zrobi krater i usypie wał to taki wał na pewno warstwowo nie będzie ułożony ,nigdy nie kopałem a w tych dołach ,jeżdziłem i oglądałem a kamienie w rejonie dołków to znajdowałem a to ciągnikami wyciągali drzewo ,a to porębe zaorali ,coś niecoś z ziemi wygrzebali,jak się ociepli to przekopie 3 dołki mają piękne wały z czego jeden jest przekopany bo wierzę budowano ,z drugiego piasek dawniej brali ok 6 m wysokość wałek będzie miał ,trzeci nie widziałem wykopków
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Cz lut 14, 2013 8:50 pm

widzę że się nie zrozumieliśmy... nie chodzi o warstwową budowę samego wału tylko o warstwę pogrzebanej pod nim gleby. Jeśli piszesz że teren piaszczysty to będzie to doskonale widoczne w profilu jako ciemna warstwa pod jasną.
Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pt lut 15, 2013 7:37 am

na tym zboczu co zasypało dołek w łykowych dołach najpierw wykopie jeśli ziemia nie bedzie wymieszana to będzie znaczyć że to nie jest po uderzeniu w lejkach krasowych też jak ziemia sie osunie to czarna warstwa pod żółtą się znajdzie
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Pt lut 15, 2013 8:31 am

chodzi o kopanie nie w samej dziurze tylko w jej poblirzu
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Następna strona

Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron