Mały krater pytaniee

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Mały krater pytaniee

Postprzez skopek » Pt wrz 13, 2013 6:41 pm

Witam.
Mam pytanie odnośnie krateru mianowicie jak głęboko może leżeć meteoryt w kraterze o średnicy ok. 2 metry?
Narazie nie mam zdjęć ale jak pogoda dopisz to jutro jak odnajde to miejsce, to prześle.
Dodam, że jest to w lesie a krater posiada wał wysokości ok. 20 cm a jego głębokość ok. 50 cm.
W odległości ok. 100 m jest jeszcze jeden tylko że mniejszy. Czy bomba, granat albo tym podobne może zrobić taki krater?
Pozdrawiam.
skopek
meteorytoman
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr sie 07, 2013 10:52 pm
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt wrz 13, 2013 8:26 pm

jeśli pytasz o głębokość zalegania impaktora pod kraterem, to zakładasz, ze to krater uderzeniowy a nie wybuchowy, więc nie ma co porównywać do kraterów po bombach, chyba ze takich, co nie wybuchły ;)
Jeśli zaczniesz kopać, to uważaj, bo niewybuchy potrafią jeszcze wybuchnąć!
Generalnie trzeba chyba zacząć od zdiagnozowania, jaka jest natura tego krateru. Nic nie napisałeś o głębokości, a właśnie proporcja średnicy do głębokości potrafi coś powiedzieć o możliwej naturze krateru
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez skopek » Pt wrz 13, 2013 8:49 pm

Głębokość tego większego 50 może 60 cm.
Jutro będę tam z wykrywaczem to zobaczymy.
Pytam bo myślałem że wypowie się ktoś kto widział jakiś krater wybuchowy i czy można go pomylić z uderzeniowym
skopek
meteorytoman
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr sie 07, 2013 10:52 pm
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez terebił » N sty 04, 2015 5:23 pm

Przekopałem ostatnio kilka nie dużych kraterów,Jeśli są stare zarośnięte to nie poznasz czy to wybuchowy czy uderzeniowy.W kraterach o srednicy np:1m okazało się że to dawne studzienki odpływowe w których zdjęto wierzchnie kregi betonowe a w ich miejscu powstał ładny lej.W leśnvch kraterach o średnicy do 1m wykopywałem kamienie na głębokości ok.80cm i głębiej, ale to chyba przypadkowe kamienie,bo jakoś nie podobne do meteorytów, nie zardzewiałe jak Marasko.Leśne kratery to przeważnie powstają z wywalonch dzrzew przez wichurę,wybierania żwiru,i wytwarzane przez leśne zwierzeta.Ale nigdy nic nie wiadomo,bo są takie np: średnicy 2m w których ciągle jest woda,może to te prawdziwe.Powodzenia w kopaniu.Pozdrawiam. :)
Ostatnio edytowano So sty 10, 2015 9:20 pm przez terebił, łącznie edytowano 1 raz
terebił
meteorytoman
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr paź 22, 2014 1:01 pm

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez Jacek Drążkowski » N sty 04, 2015 11:32 pm

terebił napisał(a):...[ uśmieszki,jak je dołączyć]


dwukropek i nawias zamykający, średnik i nawias... etc ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez terebił » So sty 10, 2015 9:39 pm

Ostatnio taki przekopałem jaki opisujesz i też w lesie,ale nic ciekawego nie znalazłem, jakieś przypadkowe kamienie :( Pewnie to sprawka lisów :)
terebił
meteorytoman
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr paź 22, 2014 1:01 pm

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez walesto » N sty 11, 2015 12:00 am

jak kopiesz w dołkach to uważaj na niespodzianki ...
pisaliśmy o tym już w innym dziale bo np. w północnej części elipsy pułtuskiej w dołkach jest zasypane kilka furmanek niewybuchów ...
sam kiedyś też w dołku trafiłem na żużel, w którym jak chondry w meteorycie tkwiły granaty ...

generalnie szansa na znalezienie meteorytu w kraterze jest mała bo przybysz nawet niezbyt duży jeśli utworzy krater to ląduje głęboko ...

pozdr,
T.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez skopek » Śr sty 21, 2015 3:23 pm

Witam.
Widzę, że ktoś odpisał po dosyć długim czasie:-)
Sprawa tych kraterów jest już rozwiązana.
Okazało się, że dosyć dawno temu przyjechała jakaś ekipa i wiercili otwory w ziemi po czym wkładali materiały wybuchowe i wysadzali. Tak opisał mi to mój teść, który to mieszka w bliskim sąsiedzte tego lasu. Śmiał się że ropy szukali:-) Takich dziur jest więcej ciągną się po szczycie góry zwanej Suchą Góra u podnóża której jest stary kamieniołom.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę w poszukiwaniu nieziemskich skarbów, bo mi jest jej czasem brak:-)
skopek
meteorytoman
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr sie 07, 2013 10:52 pm
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Mały krater pytaniee

Postprzez lejkers » Śr sty 21, 2015 4:01 pm

Teść miał rację - szukali ropy i nie tylko ropy, analiza echa sieci wybuchów pozwala "zajrzeć" co jest pod spodem :)
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm


Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron