kratery ale jakiego pochodzenia??

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » Śr lis 18, 2015 10:18 am

Dodaje kolejne dwie foty pokazujące całą powierzchnię pola ogólnie to dołków jest 5
Obrazek
Obrazek
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez Kenny » Śr lis 18, 2015 1:17 pm

jak dla mnie to jakieś kopanki są.. trzeba by zobaczyc czy jakiegoś żwiru albo innej gliny nie kopali...
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez walesto » Śr lis 18, 2015 1:49 pm

Te okrągłe to raczej standardowe leje po bombach - jeśli dobrze pamiętam to 10 do 15m średnicy odpowiada mniej więcej 1000kg.
Widać też, że gdzieniegdzie na dole "coś" jest - to coś to albo śmieci, albo właśnie wyrzucone i przysypane jakieś niewypały.

Jak masz blisko to obejrzyj te okrągłe "na żywo", zrób fotki, rozejrzyj się za odłamkami ... ale ostrożnie.

Wcześniej jeszcze raz sprawdź mapę z 1915 czy na pewno te dołki tam widziałeś.
Skala takiej mapy to podejrzewam w najlepszym razie 1:25000 co oznacza, że dołek średnicy 15m miałby w przybliżeniu 0,5mm na mapie więc czy faktycznie na niej by się znalazł ?

pozdro,
Tomek
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » Śr lis 18, 2015 3:46 pm

Byłem na miejscu dołki mają około 4 m głębokości i nie są jednakowej średnicy . pole orane było do samej krawędzi więc trudno szukać wałów na dnie leżą kamienie zrzucane z pola .
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » Śr gru 09, 2015 11:39 am

to jest kolejne ciekawe miejsce.
Obrazek


i jeszcze to

Obrazek
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez sopel » Cz gru 10, 2015 8:08 am

witam.tulek16 a jak uzyskujesz takie fotki .dzięki
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez R2R » Cz gru 10, 2015 8:36 am

Wchodzisz na
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?loca ... ID=1297506
W opcji- szukaj, wpisujesz miejscowość.
Po prawej stronie klikasz największe "oko" (trzy oczka jedno pod drugim, po najechaniu kursorem na największe pojawia się napis "Pełny")
Zobaczysz kilka menu, z lewego górnego wybierz Widok->Zawartość mapy
możesz tu przełączać na poszczególne rodzaje map np. orto, topografia (oczywiście wyłącz wówczas pierwszą z góry "Lidar")
Miłego użytkowania
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » Cz gru 10, 2015 9:23 am

No właśnie tak dzięki R2R za pomoc. Jest jeszcze jeden fajny bajer na Geoportalu. Podgląd iskok hipsometria. Zobaczysz obraz w kolorze. Kolor daje dodatkowy efekt. Łatwiej rozróżnić wysokości w terenie.

Odnośnie dołków które wrzuciłem gdyby wyznaczyć środek tego wzdłużnego miejsca to kilka km na płd Zach znajdują się kolejne czyli te dwa dołku które średnicę mają mniejszą o połowę lecąc dalej tym samym kursem w odległości ok 2 razy większej znajdujemy kolejne doły których nie wrzuciłem. No więc doły mają o połowę mniejsza średnicę od tych wcześniejszych.
Ten wzdłużny ma 60m kolejny 30 i 20 a następnie 15 i 10 m.


to są te najmniejsze Obrazek
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » N gru 20, 2015 9:08 am

witam sprawdziłem dołki z dwóch przedostatnich zdjęć .
to podłużne coś to jest prawdopodobnie nieoznaczone grodzisko, płaski teren dookoła a to miejsce to jest lekkim wzniesieniem.
z kolei te dwa dołki. Znalazłem tam wykrywaczem pozostałość starej łopaty . więc myślę że został stworzony przez człowieka. jedno jest pewne robi wrażenie, stojąc w dołku wyglądał jakby coś tam spadło . wczoraj z kumplem przy jednym dołku znalazłem fajny kamień wyglądał jakby był roztopiony na powierzchni. niestety miałem pełne ręce po trzeba było nieść wykrywacz więc oddałem go kumplowi. Przy samochodzie okazało się że go zgubił po drodze. :oops: myślałem że saperką przywale :P
ruszam dzisiaj na kolejne dołki.
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » N gru 20, 2015 9:13 am

witam sprawdziłem dołki z dwóch przedostatnich zdjęć .
to podłużne coś to jest prawdopodobnie nieoznaczone grodzisko, płaski teren dookoła a to miejsce jest lekkim wzniesieniem. tzn wał jest usypany środek ma poziom gruntu
z kolei te dwa dołki. Znalazłem tam wykrywaczem pozostałość starej łopaty . więc myślę że został stworzony przez człowieka. jedno jest pewne robi wrażenie, stojąc w dołku wyglądał jakby coś tam spadło . wczoraj z kumplem przy jednym dołku znalazłem fajny kamień wyglądał jakby był roztopiony na powierzchni. niestety miałem pełne ręce po trzeba było nieść wykrywacz więc oddałem go kumplowi. Przy samochodzie okazało się że go zgubił po drodze. :oops: myślałem że saperką przywale :P
ruszam dzisiaj na kolejne dołki.
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » So gru 26, 2015 7:32 pm

daleko daleko za górami. znalazłem coś takiego. czy mogą to być kratery??
dodam że po obejrzeniu jednego programu naukowego zainteresowałem się okolicą której dotyczył.
podobno w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zniszczenia miasta. a na znalezionej ceramice i skałach znaleziono stopienia i zeszkliwioną powierzchnię. przypuszczali ze nastąpił jakiś kataklizm i mógł być to meteoryt ale nie podali że spadł i nie wskazali żadnego miejsca. okrąg z prawej strony ma 45m średnicy

Obrazek
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez Jacek Drążkowski » N sty 03, 2016 12:03 am

tulek16 napisał(a):daleko daleko za górami. znalazłem coś takiego. czy mogą to być kratery??
dodam że po obejrzeniu jednego programu naukowego zainteresowałem się okolicą której dotyczył.
podobno w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zniszczenia miasta. a na znalezionej ceramice i skałach znaleziono stopienia i zeszkliwioną powierzchnię. przypuszczali ze nastąpił jakiś kataklizm i mógł być to meteoryt ale nie podali że spadł i nie wskazali żadnego miejsca. okrąg z prawej strony ma 45m średnicy


te koliste twory to z tego opisanego obszaru? ciekawe :)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez sopel » N sty 03, 2016 11:52 am

nie wygląda to bardziej na wzniesienie niż na zagłębienie :?:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez lejkers » N sty 03, 2016 2:54 pm

Tu jest kolekcja różnistych kraterów - jakiego pochodzenia???
Zdjęcia pochodzą z programu Google Earth (współrzędne obszaru na dole zdjęć)
Obrazek

Obrazek
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: kratery ale jakiego pochodzenia??

Postprzez tulek16 » N sty 03, 2016 7:46 pm

oglądałem ostatnio na national geographic w pierwszy dzień świąt program o zniszczeniu Sodomy i Gomory cały teren znajdujący się w rejonie morza martwego został spalony doszczętnie w innym dokumencie do którego, jest link na dole mojego posta opowiadają o spaleniu tego terenu przez deszcz siarki. W innym dokumencie zrobionym przez NG pokazali spalone przedmioty codziennego użytku wszystko było stopione. znaleźli szczątki ludzi przysypane gruzami. Wyglądali jakby zginęli we śnie . Naukowcy stwierdzili że stopienia skał nie mogły powstać w wyniku pożaru. Porównali to do stopień jakie powoduje bomba termo jądrowa, podejrzenie padło na wybuch komety nad ziemią. jednak nie mają konkretnych dowodów . dołki które wrzuciłem znajdują się na północnej stronie morza martwego niedaleko tego miejsca znajdują się kolejne twory wyglądające jak kratery .
https://www.youtube.com/watch?v=mvMzez9heEY
https://www.google.com/maps/@31.78968,3 ... a=!3m1!1e3
19min filmu mowa o stopionych naczyniach http://www.cda.pl/video/15090332
tulek16
meteorytoman
 
Posty: 88
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 12:01 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron