może meteoryt, ale słuch o nim zaginął

może ktoś na nie gdzieś natrafi, więc warto je znać!

Moderatorzy: webimage, Kenny

może meteoryt, ale słuch o nim zaginął

Postprzez colombo » Śr paź 15, 2008 9:05 pm

Niedaleko mojej miejscowości podczas prac ziemnych natrafiono na duży i bardzo ciężki kamień (musiało go wyciągać paru mężczyzn). Podejrzewano, że to może być meteoryt i ściągnięto człowieka, który ponoć to potwierdził. Znajomy o tym mi mówił i miałem też zobaczyć to znalezisko, ale jakoś sprawa ucichła. Prawdopodobnie znalazca bał się, że kamień zostanie mu zabrany jako własność państwa, bo był na głębokości ponad pół metra. Możliwe, że wywiózł go do Niemiec. Chciałem zapytać, czy jeśli to faktycznie meteoryt, to opłaca mu się taka wywózka, czy lepiej, żeby to zostawił w kraju. Nie pytajcie o nazwę miejscowości, bo wolę na razie nie podawać.
colombo
meteor
 
Posty: 5
Dołączył(a): N paź 12, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Polska

Postprzez MAROL » Śr paź 15, 2008 10:34 pm

...
Ostatnio edytowano So lut 13, 2010 3:23 pm przez MAROL, łącznie edytowano 1 raz
MAROL
meteorytoman
 
Posty: 202
Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 6:32 pm

Postprzez wadi » Śr paź 15, 2008 11:24 pm

Dziwne pytanie Colombo zadałeś :shock: Wydaje mi się, że nawet zwyczajny duży kamień trudno wyciągnąć z dołu i potrzeba do tego kilka osób. Zauważ jak my się tu ekscytujemy kamieniami znalezionymi gdzieś na polu, które trochę odbiegają od normy. W tym gronie jest sporo ludzi, którzy się na meteorytach znają, a jednak adrenalina skacze. I zazwyczaj jakiś geolog szybko sprowadza towarzystwo na ziemię.
Zresztą jeśli to był meteoryt, trzeba sie uzbroić w cierpliwość, bo sprawa wcześniej czy później wypłynie :D
Avatar użytkownika
wadi
meteorytoman
 
Posty: 563
Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 9:15 am
Lokalizacja: Jiddat al Harasis

Re: może meteoryt, ale słuch o nim zaginął

Postprzez tomasir » Pt paź 17, 2008 6:38 am

colombo napisał(a):Chciałem zapytać, czy jeśli to faktycznie meteoryt, to opłaca mu się taka wywózka, czy lepiej, żeby to zostawił w kraju. Nie pytajcie o nazwę miejscowości, bo wolę na razie nie podawać.


A mnie to wygląda jakbyś sam takowy znalazł i nie był pewien czy ubijesz na tym interes czy też nie...

Przykro mi, ale taki wniosek wyciągnąłem z Twojej wypowiedzi
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MAROL » So paź 18, 2008 12:10 am

...
Ostatnio edytowano So lut 13, 2010 3:23 pm przez MAROL, łącznie edytowano 1 raz
MAROL
meteorytoman
 
Posty: 202
Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 6:32 pm

Postprzez colombo » N paź 19, 2008 4:31 pm

Nie, to nie ja znalazłem. Dowiedziałem się o tym od znajomego. Sam jestem ciekaw, co się stało z tym kamieniem i kto to był ten gość, co to oglądał i stwierdził, że to meteoryt.
colombo
meteor
 
Posty: 5
Dołączył(a): N paź 12, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Polska


Powrót do zaginione, skradzione...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron