Próbka do badań astro-bio?

węgliste, enstatytowe, zwyczajne i rumurutity

Moderator: webimage

Próbka do badań astro-bio?

Postprzez Zibi » Pn lip 18, 2022 6:01 pm

Witam,
wątek umieszczony w dziale chondryty, bo w sumie nie wiedziałem gdzie go wrzucić.

Na jednym fragmencie znalezionego przeze mnie chondrytu, stosunkowo świeżego, znalezionego parę lat temu, urosło życie, chyba jakiś fungus.
Czy macie może namiar na kogoś zainteresowanego tematem, kto mógłby wykonać sensowne analizy tego co mi wyrosło? :)
Zibi
PS. dawno tu nie zaglądałem...
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Próbka do badań astro-bio?

Postprzez Kaioken » Pt lip 22, 2022 11:43 am

Cześć!

No widzisz Zbyszku mam ten sam problem. Mnie interesuje ten `grzybek`bo temat też lubię ale niestety nie jestem mikrobiologiem. Szkoda że w Polsce tak cieżko znależć jakieś miejsca do badań próbek naszych znalezisk:(

Pozdrawiam serdecznie!
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Próbka do badań astro-bio?

Postprzez Zibi » Cz sie 18, 2022 10:05 am

Meteorytyka to w ogólności raczej nauka niszową a w Pl to już w ogóle kosmos.
Pozdrawiam
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Próbka do badań astro-bio?

Postprzez Kaioken » Cz sie 18, 2022 1:36 pm

Witam!

Masz rację, a wielka szkoda że tak mało osób jest tym zainteresowanych, tak samo z gemmologia czy paleontologią!
Słyszałem od kolegi że kiedyś znaleziono w jakiejś miejscowości kości dinozaurów i ich nie badano, zasypano z
powrotem... Ręce opadają. Tu wszystko w Polsce jest tak traktowane jak zło konieczne.

Pozdrawiam i życzę pogodnego lata!
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Próbka do badań astro-bio?

Postprzez lejkers » Pt sie 19, 2022 7:57 am

Panowie, święta racja! W Polsce możesz "namówić" na jakieś badania wyłącznie mając EWIDENTNY chondry zwyczajny, albo meteoryt żelazny, gdyż praktycznie jest to pozbawione jakiegokolwiek ryzyka dla badającego - a jakiś ślad w "dorobku" pozostaje... Znam człowieka, który może pomóc w rzeczonej, "bologicznej" sprawie, prawdziwy, niezwykle dociekliwy naukowiec (prof. zwyczajny) i życzliwy. Badał m.in meteoryt ALH84001, znalazł w Turcji analogi marsjańskich skamieniałych bacterii. Jednakże został "zakrzyczany" przez środowisko przeciwne istnieniu skamielin biologicznych na Marsie. Nie wiem, czy jeszcze jest aktywny, gdyż ostatni kontakt mieliśmy kilka lat temu.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm


Powrót do chondryty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron