lunar?

pierwotne, żelazno-kamienne, żelazne, anomalne

Moderator: webimage

Re: lunar?

Postprzez Jacek Drążkowski » Pn lut 05, 2018 6:11 pm

Kenny napisał(a):Co do tartaku pamiętam że pojawił się na forum link do alezło sugerujący iż mamy do czynienia z kolejnym kawałem odłamka albo innego złomu.
Zasugerowałem wtedy wykonianie trawienia (bo był już wykonany szlif) jako iż na szlifie widoczna była korozja międzykrystaliczna pomiędzy belkami kamacytu. Po czym kamień z Allegro w "cudowny" sposób wyparował a pojawił się ponownie już pocięty na kawałki :twisted:
Pozdrawiam, :D


O, kolejny dowód na to, że forum nie przeszło obojętnie obok nowego znaleziska :D
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: lunar?

Postprzez Kenny » Pn lut 05, 2018 6:58 pm

Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: lunar?

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt lut 06, 2018 5:18 pm

Kenny napisał(a):http://jand.webd.pl/met2/viewtopic.php?f=17&t=344&hilit=allegro&start=705#p29506

Znalazłem :)


Świetnie teraz się to czyta po latach :D
Kto od razu zakładał ściemę i oszustwo, kto dopatrywał się złomu a kto wyczuwał nowy nieznany meteoryt ;)
Długo milczałem w temacie, ale swój kawałek kupiłem i tu dopiero się odezwałem: viewtopic.php?f=17&t=344&hilit=allegro&start=780
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: lunar?

Postprzez tomasir » Wt lut 06, 2018 9:03 pm

Jacek Drążkowski napisał(a):O, kolejny dowód na to, że forum nie przeszło obojętnie obok nowego znaleziska :D


Nie przeszło - ale z identyfikacją meteorytowego pochodzenia kamienia forum nie miało nic wspólnego. Na forum jedynie zebrano dodatkowe informacje i tyle :)
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: lunar?

Postprzez Kenny » Śr lut 07, 2018 6:50 am

Nie zgodzę się z Tobą Tomasir.
Do momentu pojawienia się kamienia na forum nic szczególnego się nie działo. Dopiero pierwsze podejrzenia i związane z tematem prośby nakręciły temat dalej.
Jeśli masz na myśli klasyfikacje to owszem z tym tematem forum nie miało nic wspólnego ponieważ jako forum nie dysponujemy odpowiednią aparaturą badawczą.
Przeczytaj wątek jeszcze raz i na spokojnie! Pierwszy wysunąłem tezę o "dziwności" kamienia jeszcze przed jego wytrawieniem.
Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do achondryty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron