A może by tak bliżej przedmiotu zainteresowań ?

pierwotne, żelazno-kamienne, żelazne, anomalne

Moderator: webimage

A może by tak bliżej przedmiotu zainteresowań ?

Postprzez ami » Wt lut 10, 2009 8:27 am

Witam .
Meteoryt Morasko dawno już przebadany i z tego co wiadomo badany jest teraz i będzie jeszcze badany nadal . Czy można poznać wykaz pierwiastków wchodzących w jego skład oraz ich udział procentowy .Kiedyś widziałem na U AM na wydziale geologii na Maków Polnych obok drzwi rektora wisiała tablica (plakat ) zawierająca ten skład .
Pozdrawiam ;)
kiedyś wszyscy będziemy meteorytami .
ami
meteorytoman
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 9:53 am
Lokalizacja: z wyobrażni

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt lut 10, 2009 12:12 pm

Aby to pytanie było bliżej przedmiotu zainteresowań, przesuwam do działu "achondryty" ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez tomasir » Wt lut 10, 2009 5:39 pm

Jacek Drążkowski napisał(a):Aby to pytanie było bliżej przedmiotu zainteresowań, przesuwam do działu "achondryty" ;)


Morasko i achondryty? :shock:
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt lut 10, 2009 5:43 pm

tomasir napisał(a):
Jacek Drążkowski napisał(a):Aby to pytanie było bliżej przedmiotu zainteresowań, przesuwam do działu "achondryty" ;)


Morasko i achondryty? :shock:


A co? Może jest chondrytem? :lol:
Każdy meteoryt, który nie jest chondrytem zaliczamy tu do achondrytów (to taka nowa klasyfikacja i nie ja ją wymyśliłem ;))
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez Zibi » Wt lut 10, 2009 6:02 pm

Jacek Drążkowski napisał(a):
A co? Może jest chondrytem? :lol:


Na pewno nie jest.
Z.
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Postprzez ami » N lut 22, 2009 5:12 pm

Witam.
No i rzec by można tak temat się rozwodnił. Odpowiedź ? Będzie ?.
Pytam bo nie wiem czy mam dalej tu zaglądać czekając odpowiedzi czy podziękować za współpracę i szukać gdzieś indziej ? . Dużo tu informacji w większości zbędnych i amatorom nieprzydatnych . Taki "szum medialny " (na użytek mocodawców admina ? ). Informacji jednak niezbędnych
amatorom jak widać tu się nie udziela , te które tu uzyskać można to efekt guglowania czyli tego co dociekliwy znajdzie jeśli będzie w stanie sensowne pytanie sprecyzować i postawić .;-)
A może to jakaś tajemnica ? Cenzura filtruje "wyciek " informacji ? ;-)
kiedyś wszyscy będziemy meteorytami .
ami
meteorytoman
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 9:53 am
Lokalizacja: z wyobrażni

Re: A może by tak bliżej przedmiotu zainteresowań ?

Postprzez Woreczko Jan » N lut 22, 2009 7:17 pm

Ami napisał(a):Witam .
Meteoryt Morasko dawno już przebadany i z tego co wiadomo badany jest teraz i będzie jeszcze badany nadal . Czy można poznać wykaz pierwiastków wchodzących w jego skład oraz ich udział procentowy .Kiedyś widziałem na U AM na wydziale geologii na Maków Polnych obok drzwi rektora wisiała tablica (plakat ) zawierająca ten skład .
Pozdrawiam ;)Witam.
No i rzec by można tak temat się rozwodnił. Odpowiedź ? Będzie ?.
Pytam bo nie wiem czy mam dalej tu zaglądać czekając odpowiedzi czy podziękować za współpracę i szukać gdzieś indziej ? . Dużo tu informacji w większości zbędnych i amatorom nieprzydatnych . Taki "szum medialny " (na użytek mocodawców admina ? ). Informacji jednak niezbędnych
amatorom jak widać tu się nie udziela , te które tu uzyskać można to efekt guglowania czyli tego co dociekliwy znajdzie jeśli będzie w stanie sensowne pytanie sprecyzować i postawić .
A może to jakaś tajemnica ? Cenzura filtruje "wyciek " informacji ?
Tak meteoryt Morasko był, jest i będzie badany.
Informacja na temat jego składu pierwiastkowego nie jest tajemnicą.
W badaniach meteorytów stosuje się raczej opis mineralogiczny (strukury i składu) nie charakterystyke pierwiastkową.
Jakie jest pytanie? :D Ja nie wiem co się stało z tym plakatem :lol:
W Ziarenku Piasku ujrzeć Świat cały
Całe Niebo - w Kwiatku Koniczyny
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej
Wieczność poznać w ciągu godziny

W.Blake
Avatar użytkownika
Woreczko Jan
meteorytoman
 
Posty: 949
Dołączył(a): Śr gru 03, 2008 12:17 pm
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postprzez Woreczko Jan » N lut 22, 2009 7:22 pm

A tak na poważnie :oops: to tu jest to czego szukasz (mam nadzieję :? ):
http://www.woreczko.pl/meteorites/refer ... d-1977.pdf
Tu nie ma nic czego nie możnaby wygooglować. Jeśli szukasz konkretnej odpowiedzi to zadaj sobie trud sformułowania konkretnego pytania :idea:
W Ziarenku Piasku ujrzeć Świat cały
Całe Niebo - w Kwiatku Koniczyny
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej
Wieczność poznać w ciągu godziny

W.Blake
Avatar użytkownika
Woreczko Jan
meteorytoman
 
Posty: 949
Dołączył(a): Śr gru 03, 2008 12:17 pm
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postprzez krisp01 » N lut 22, 2009 7:23 pm

Ami napisał(a):Witam.
No i rzec by można tak temat się rozwodnił. Odpowiedź ? Będzie ?.
Pytam bo nie wiem czy mam dalej tu zaglądać czekając odpowiedzi czy podziękować za współpracę i szukać gdzieś indziej ? . Dużo tu informacji w większości zbędnych i amatorom nieprzydatnych . Taki "szum medialny " (na użytek mocodawców admina ? ). Informacji jednak niezbędnych
amatorom jak widać tu się nie udziela , te które tu uzyskać można to efekt guglowania czyli tego co dociekliwy znajdzie jeśli będzie w stanie sensowne pytanie sprecyzować i postawić .;-)
A może to jakaś tajemnica ? Cenzura filtruje "wyciek " informacji ? ;-)

Nie ma co się denerwować! Rzeczywiście i ja na początku w ogóle nie pisałem nic na forum, jedynie obserwowałem, często odwiedzałem inne strony gdyż wydawało mi się iż forum Meteorytomania jest przeznaczone dla bardzo zaawansowanych kolekcjonerów. Przeczytałem też wiele książek i czasopism meteorytowych. A na odpowiedź trzeba czasem trochę poczekać - nie wszyscy siedzą przed kompem na okrągło.
Ja znalazłem np w publikacji A. Dzięczkowskiego i H. Korpikiewicz "Zagadka meteorytu Morasko" taką informację o jego składzie: żelazo 92,2%, nikiel 6,75-7,15%, kobalt 0,53% i niewielkie lub śladowe ilości takich pierwiastków: fosfor, miedź, chrom, siarka, węgiel, mangan, aluminium, magnez i molibden. Głównymi minerałami są kamacyt i taenit, zawiera również wtrącenia troilitu (63,9% żelaza i 35,5% siarki) i grafitu.
Najczęściej do uzyskania informacji o metkach wykorzystuję np strony internetowe, np: http://tin.er.usgs.gov/meteor/metbull.php tak to pewnie robi większość forumowiczów. Choć trzeba doda, że w przypadku Moraska trzeba trochę więcej poklikać by się czegoś dowiedzieć.
Pozdrawiam - Krzysztof
Krisp01, nr leg. PTMet. 113.
Meteorytoholik.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu. Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
krisp01
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Biłgoraj

Postprzez wadi » N lut 22, 2009 8:43 pm

Ami napisał(a):Witam.
No i rzec by można tak temat się rozwodnił. Odpowiedź ? Będzie ?.
Pytam bo nie wiem czy mam dalej tu zaglądać czekając odpowiedzi czy podziękować za współpracę i szukać gdzieś indziej ? . Dużo tu informacji w większości zbędnych i amatorom nieprzydatnych . Taki "szum medialny " (na użytek mocodawców admina ? ). Informacji jednak niezbędnych
amatorom jak widać tu się nie udziela , te które tu uzyskać można to efekt guglowania czyli tego co dociekliwy znajdzie jeśli będzie w stanie sensowne pytanie sprecyzować i postawić .;-)
A może to jakaś tajemnica ? Cenzura filtruje "wyciek " informacji ? ;-)

Mnóstwo tu informacji, dla amatorów właśnie :!: Może niekoniecznie podane na tacy, ale trzeba trochę poszukać. Owszem googlujemy tu namiętnie, ale googlowanie też jest sztuką, jak w niektórych przypadkach widać :D
Avatar użytkownika
wadi
meteorytoman
 
Posty: 563
Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 9:15 am
Lokalizacja: Jiddat al Harasis

Postprzez ami » N lut 22, 2009 9:08 pm

Oooo!
Jak miło !;-). Pojaśniało !;-)Znalazłem TO czego szukałem na potwierdzenie przypuszczeń absorbujących uwagę , a nawet jeszcze więcej !;-) Podziękowanie . Pytanie?..Może później .
kiedyś wszyscy będziemy meteorytami .
ami
meteorytoman
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 9:53 am
Lokalizacja: z wyobrażni

Postprzez Jacek Drążkowski » So lut 28, 2009 5:00 pm

Ami napisał(a):Oooo!
Jak miło !;-). Pojaśniało !;-)Znalazłem TO czego szukałem na potwierdzenie przypuszczeń absorbujących uwagę , a nawet jeszcze więcej !;-) Podziękowanie . Pytanie?..Może później .


BTW, bardziej "ociemniała" część forumowiczów chętnie dowiedziałaby się, co "pojaśniało"? Miło, gdy wymiana informacji jest w obie strony... :)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Postprzez filip » So lut 28, 2009 8:04 pm

Witam!
Meteor Ami jest bardzo zagadkowy i dopóki nie znajdzie swojego miejsca na forum, nie będzie można określić jaki to meteoryt-oman. Ami, życzę Ci cierpliwości i jasności myśli.
Pozdrawiam Filip
filip
filip
meteorytoman
 
Posty: 760
Dołączył(a): So lis 22, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez ami » So lut 28, 2009 11:01 pm

Próbujesz dociec , " rozgryźć " mnie ? Wcześniej czy później poskładasz tego puzzla z strzępków informacji które wraz z upływem czasu będą się na forum pojawiać ( jeśli zdołasz odczytać je ) . ;-) . A oceniać można biorąc za podstawę zarówno wiedzę o tym co kto robi ,jak robi to co robi lub to czego nie robi .;-) Nie wiem w jakim jesteś wieku ale mam nadzieję że wiesz w czym rzecz . Najważniejsza jest motywacja ! IMPERATYW ( że się tak wyrażę ) ;-)
kiedyś wszyscy będziemy meteorytami .
ami
meteorytoman
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 9:53 am
Lokalizacja: z wyobrażni

Re: A może by tak bliżej przedmiotu zainteresowań ?

Postprzez krisp01 » Śr mar 11, 2009 8:56 am

Ami napisał(a):Witam .
Meteoryt Morasko dawno już przebadany i z tego co wiadomo badany jest teraz i będzie jeszcze badany nadal . Czy można poznać wykaz pierwiastków wchodzących w jego skład oraz ich udział procentowy .Kiedyś widziałem na U AM na wydziale geologii na Maków Polnych obok drzwi rektora wisiała tablica (plakat ) zawierająca ten skład .
Pozdrawiam ;)

Może to był ten plakat?
http://www.polandmet.com/gfx/poster_morasko_pultusk.htm
Dostępny również w pdf-ie, gdzie można coś przeczytać - np dowiedzieć się o ten skład o który Ci chodziło.
Krisp01, nr leg. PTMet. 113.
Meteorytoholik.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu. Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
krisp01
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Biłgoraj

Następna strona

Powrót do achondryty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron