Moje Morasko..

jeśli znaleźliśmy meteoryt, to pochwalmy się - tu jest właśnie miejsce na to!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Moje Morasko..

Postprzez gemini71 » Pn wrz 26, 2011 11:27 pm

Witam..Chciałbym się podzielić z Wami moją "niepochamowaną" radością z okazji własnoręcznego znalezienia materii kosmicznej..czyli meteorytu. Cała historia zaczeła się b.dawno temu bo już przeszło ćwierć wieku interesuje się astronomią i w konsekwencji meteorytyką..Dopiero jednak od roku ta tematyka ,kosmiczej materii zafascynowała mnie na tyle mocno ,że postanowiłem mieć kolekcję meteorytów, i się zaczeło: książki ,czasopisma internet..giełdy ,wystawy ...Ale sami zapewne doświadczyliście że przychodzi myśl; a może samemu znaleźć gościa z Kosmosu.. :wink: I znowu co, gdzie jak i czym :?: Postanowiłem i zakupiłem wykrywacz, mój wybór padł na Whites'a XLT..bo ponoć się nadaje do wykrywania meteorytów [napewno żelaznych :mrgreen: ] no i jazda na Morasko.. Muszę jeszcze wpomnieć o moich promotorach: Piotrze Barańskim I Andrzeju [Kasjopei] to właśnie oni pomogli w stawianiu pierwszych kroków w tym temacie..za co WIELKIE DZIĘKI..Jak do tej pory udało mi się dwukrotnie poszukiwać na Moraskich polach..Obrazek I jeszcze widok..Obrazek Nareszcie w sobotę 17-eg września, o godzinie 16.35 trochę "zaniepokojony" dotychczasowym obrotem sprawy..natrafiłem na coś podejrzanego, choć pierwsza myśl; znowu żużel ,jednak coś ciężki jak na taką wielkość, na wszelki wypadek podszedłem do "starego wyjadacza Kasjopei" pytając Andrzeju co o tym myślisz? poskrobał po małym okazie i rzekł na moje oko :znalazłeś!! Morasko na 99,9%.. Jeszcze z godzinkę pózniej udało mi się dokopać do kolejnych 2 okazów ,co ciekawe były w jednym dołku..Oto moi mali bohaterowie:okazik 25-gramowyObrazek i po oczyszczeniu ''schudł" do 21g.Obrazek tutaj szlifObrazek kolejny 19gObrazek i po kuracji 16gObrazek oraz ostatni.17g Obrazeki po zmalał do 13gObrazek Wszystkie okazy zostały potraktowane dimetylogliksymem,dając wynik pozytywny. :D Na zakończenie tej mojej krótkiej historii muszę także wspomnieć o zaszczycie spotkania na Morasku: Andrzeja{Kasjopeę}, Pawła {Webimage'a}, Iva, Łukasza {Starrymet'a} i przesympatycznej Magdy..których pozdrawiam :wink: A już całkiem na koniec, życzę wszystkim poszukującym tego : Pierwszego :!: :!: Okazu :!: :!:
Avatar użytkownika
gemini71
meteorytoman
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:44 pm
Lokalizacja: Kępno

Re: Moje Morasko..

Postprzez tyroetem » Wt wrz 27, 2011 1:37 am

Gratulacje, jestem pod wrażeniem. Największą radość ma się ze swojego własnego znaleziska.
W niedzielę 25.09 byłem tam po raz drugi, ganiałem przez 5 godzin z łopatą i wykrywką ale kolejny raz nic poza gwoździami i drutami nie znalazłem. No żeby nie było że nic, to znalazłem młotek, taki 250g. :D
Ale po pięciu godzinach bezowocnego szukania zaczęły mnie męczyć myśli że nic tu nie ma, czy jest sens robić te 500 km. żeby wygrzebać kilka starych gwoździ ?, o komarach i kleszczach już nie wspomnę. :cry: .
Jak wróciłem do domu, pomyślałem, wypiłem piwko, przespałem się, to następnego dnia znowu zaczałem pytać żonę, kiedy znowu mnie puści i będę mógł tam pojechać.
Oby zawsze mi się chciało tak jak mi się niechce.
Avatar użytkownika
tyroetem
meteorytoman
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Skarbimierz

Re: Moje Morasko..

Postprzez tribal216 » Wt wrz 27, 2011 7:34 am

gratuluje fajne okazy ;) trzeba korzystac z pogody poki jest. sam planuje wypad na Morasko niebawem ale jak wyjdzie zobaczymy :) pzdr i gratuluje jeszcze raz
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moje Morasko..

Postprzez webimage » Wt wrz 27, 2011 11:05 am

Gratulacje :) Fajnie było Cię poznać :)
Avatar użytkownika
webimage
meteorytoman
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 2:45 pm

Re: Moje Morasko..

Postprzez gemini71 » Wt wrz 27, 2011 1:47 pm

Dziękuję wszyskim za miłe słowa , mam nadzieję że nie są to moje ostanie znaleziska.. :wink:
Avatar użytkownika
gemini71
meteorytoman
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:44 pm
Lokalizacja: Kępno

Re: Moje Morasko..

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt wrz 27, 2011 6:33 pm

Gratulacje! Niezły urobek jak na początek - można tylko pozazdrościć :)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Moje Morasko..

Postprzez kasjopea » Wt wrz 27, 2011 7:35 pm

Fajnie jest sie spotkać i kopać,martwi mnie tylko ta zima :(
kasjopea
meteorytoman
 
Posty: 177
Dołączył(a): N gru 12, 2010 12:30 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Morasko..

Postprzez tribal216 » Wt wrz 27, 2011 7:47 pm

kasjopea napisał(a):martwi mnie tylko ta zima :(

Jak sie siedzi pare miesiecy w domu to potem chodzenie w terenie sprawia jeszcze wiekszą frajde :) pozdrawiam
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moje Morasko..

Postprzez Zibi » Śr wrz 28, 2011 10:16 am

Gratulacje !
proponuję wytrawić przeszlifowany okaz - wydaje się być nieźle zdeformowany !
Pozdr.
Zibi
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Moje Morasko..

Postprzez Kenny » Pt wrz 30, 2011 8:30 am

e tam zima :D jeśli śniegu nie ma i do puki ziemia nie zamarznie (a w lesie nie zamarza) można kopać :D Sezon zimowy zawsze mam najaktywniejszy przede wszystkim dlatego że nie ma latającego ssąco gryzącego badziewia....
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Moje Morasko..

Postprzez gural100 » Pt wrz 30, 2011 8:57 am

Piękne. Po prostu piękne. Gratuluję. Może uda się nam kiedyś spotkać na tych polach?
Dotychczas byłem na nich tylko raz ale możliwe, że wrócę w najbliższą niedzielę. Mam takie zamiary.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje Morasko..

Postprzez Kenny » Pt wrz 30, 2011 1:32 pm

ja mam za daleko... :( i w Tym roku raczej nie dam rady dojechać... :( planuje za to pokręcić się bardziej na południe ciekawe z jakim skutkiem :D
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Moje Morasko..

Postprzez gemini71 » Pn paź 03, 2011 9:46 am

Dzięki ,dzięki :oops:. Kochani jak mówi starorosyjskie przysłowie "żeby znaleźć trzeba najpierw trochę poszukać". Zresztą sami zobaczcie jak wtym sezonie Morasko jest łaskawe dla poszukiwaczy :wink: A sezon jeszcze jakiś czas potrwa.. Zdaje się ,że nasze Pw jeszcze coś nie działa.. :( , prosiłbym kolegę tribala216 o kontakt e-mail: :arrow: maniek_gemini71@o2.pl
Avatar użytkownika
gemini71
meteorytoman
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:44 pm
Lokalizacja: Kępno

Re: Moje Morasko..

Postprzez kasjopea » Wt paź 04, 2011 3:44 pm

Kenny napisał(a):e tam zima :D jeśli śniegu nie ma i do puki ziemia nie zamarznie (a w lesie nie zamarza) można kopać :D Sezon zimowy zawsze mam najaktywniejszy przede wszystkim dlatego że nie ma latającego ssąco gryzącego badziewia....

Miałem na myśli skutą ziemie lodem,bo tak generalnie to zima mi tez nie przeszkadza 8) ja nawet w śniegu kopię :wink:
kasjopea
meteorytoman
 
Posty: 177
Dołączył(a): N gru 12, 2010 12:30 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Morasko..

Postprzez tribal216 » Wt paź 04, 2011 4:32 pm

kasjopea napisał(a):
Kenny napisał(a):e tam zima :D jeśli śniegu nie ma i do puki ziemia nie zamarznie (a w lesie nie zamarza) można kopać :D Sezon zimowy zawsze mam najaktywniejszy przede wszystkim dlatego że nie ma latającego ssąco gryzącego badziewia....

ja nawet w śniegu kopię :wink:

ale gruby snieg pewnie zmniejsza zasieg wykrywki prawda? :)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do tak, to jest to! znalazłem! :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron