Pułtusk x2

jeśli znaleźliśmy meteoryt, to pochwalmy się - tu jest właśnie miejsce na to!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Pułtusk x2

Postprzez Romulus » Cz lis 29, 2012 1:35 pm

astrokosmo napisał(a): Inna sprawa że tam nikt nie szuka , bo kto to słyszał żeby po krzakach chodzić z wykrywaczem brrrrr... one tylko na gładką łączkę spadały , to i ja nie będę ;)


Niestety Januszu jesteś w błędzie :mrgreen: Perspektywa znalezienia meteorytu sprawia że ani krzaki ani błota ani woda nie nastręczają problemów i zapewniam Cię nie tylko ja tak myślę :mrgreen:
W Pułtusku na efekty najwiekszy wpływ ma niestety przypadek :!:

I tak na marginesie , to gratuluję wspaniałych okazów :!: :!: :!: Kto jak kto ale TY sobie na to solidnie zasłużyłeś :mrgreen:
Avatar użytkownika
Romulus
meteorytoman
 
Posty: 300
Dołączył(a): Wt paź 31, 2006 9:27 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Cz lis 29, 2012 2:20 pm

No dzięki , powiem szczerze że znalezienie go to był dla mnie ogromny sukces , szczególnie mogłem udowodnić wszystkim niedowiarkom z bliższej i dalszej rodziny , którzy się ze mnie podśmiewywali , ale też dowód na to że da się tam znaleźć meteoryt ale trzeba być bardzo cierpliwym , mieć odpowiedni wykrywacz i otrzymać podstawową wiedzę od przyjaciół , bez tego mógł bym jeszcze baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo szukać i nic.

Dlatego dziękuje wszystkim tym którzy podzielili się za mną swoja wiedzą doświadczeniem i meteorytami :) dzieki którym mogłem wybrać odpowiedni wykrywacz.

Od tego powinienem zacząć ten temat , ale byłem zbyt szczęśliwy aby o tym sobie przypomnieć :oops:

Dzięki jeszcze raz wszystkim .

Im dalej w las tym moja wiedza i przyjaźnie się powiększają , mam też pewne swoje koncepcje którymi dzielę się z innymi , z resztą wielu z nich ma podobne pomysły.

Czasami boli mnie fakt że wielu poszukiwaczy meteorytów jest do siebie nieufnie nastawionych , staram się być miedzy nimi pomostem , może kiedyś te lody się rozpuszczą , ja ze swojej strony robię wszystko żeby tak było.

Inna sprawa że pewne sprawy trzeba jednak zachować w tajemnicy , ale mam nadzieję że to czarne złoto nie przesłoni ludziom ludzkich odruchów .

Jak na razie śniegu nie ma więc jeżdżę regularnie raz w tygodniu , ale mam też pewne koncepcje gdy spadnie temperatura i śnieg , no cóż są miejsca gdzie nie wejdzie się w lecie a jakie to się domyślcie :mrgreen:
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez Paweł Baran » Cz lis 29, 2012 5:37 pm

Moim zdaniem znalezienie meteorytu to wiara, że się uda, przygoda, satysfakcja, w pewnym sensie i jakaś tam mała sława a to nas napawa do dalszych poszukiwań każdy z nas chciałby znaleźć swój meteoryt, swojej miejscowości nie opuszczając a tak się nie da. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Pt lis 30, 2012 3:27 pm

Znaleźć w elipsie spadkowej pod Pułtuskiem to jest sukces , to fakt , ale znaleźć poza elipsą gdzieś w Polsce tak jak np. Zakłodzie , to jest dopiero sława :)

Inna sprawa że pod Pułtuskiem można sobie tak ustawić wykrywacz żeby szukał ci kamiennego , natomiast w innych rejonach trzeba by chodzić na all metalu i kopać wszystkie sygnały i kamienne i żelazowe .

Pracy będzie na pewno dużo ale jak to lubisz to warto.

Ja też wszędzie gdzie jeżdżę zabieram ze sobą wykrywacz i szukam więc nie jesteś sam :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez Paweł Baran » Pt lis 30, 2012 4:14 pm

Poszukiwania za pomocą zwykłego wykrywacza też sprawia wiele radości, wiem to po sobie, ja tak robię mam ustawiony wykrywacz na all metal i szukam wykopuję, co tylko znajdzie się pod sondą wykrywacza, ale raczej nie są to meteoryty, lecz zwykły złom zostawiony przez człowieka. Tym się nie przejmuję, co znajduję zawsze nie wracam pustymi rękami do domu a za złom jak się nazbiera dużo, sprzedaję kupuję, co nie, co do Astronomii, tak, że nie jest to darmowy spacer po polach.
Po prostu lubię szukać wykrywaczem, obojętnie, co znajduję, wierząc, że natrafię na meteoryt w swoim czasie.
:wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Wt lut 12, 2013 8:07 pm

Mój meteoryt już pocięty na płytki , będzie badany w dwóch instytucjach miedzy innymi na mikroskopie biologicznym .

A tak wyglada po przecięciu i szuszeniu na kaloryferze :)

Obrazek

http://images45.fotosik.pl/1718/5d8d14ec227b803f.jpg
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez Zibi » Wt lut 12, 2013 8:16 pm

Nie żal ci takiego meteorytu?
Pułtusk to już był badany na wiele sposobów a dodatkowo jego odpowiedniki nwa też.
Ja to bym najwyżej piętkę i płytkę ciachnął (:
Pozdr.
Zibi
ps. Skoro juz pocięty... możesz pokazać wnętrze?
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Wt lut 12, 2013 8:53 pm

Zibi napisał(a):Nie żal ci takiego meteorytu?
Pułtusk to już był badany na wiele sposobów a dodatkowo jego odpowiedniki nwa też.
Ja to bym najwyżej piętkę i płytkę ciachnął (:
Pozdr.
Zibi
ps. Skoro juz pocięty... możesz pokazać wnętrze?


Długo nad tym myślałem czy ciąć , ale ponieważ wizualnie na zewnątrz nie był jakis piekny to poszedł pod piłę.

Co do badań to praktycznie kazdy okaz pułtuska nieco sie rózni od poprzednich , warto sprawdzić czy ten też.

Dzięki pocięciu ilość szczęśliwych posiadaczy tyego meteorytu się zwiększy.

Planuję też jeden plaster przekazać muzeum w Pułtusku .

Mają tam wprawdzie meteoryty ale strasznie mało i malutkie .

Niech to będzie mój mały wkład w meteoryty polskie , i choc nie należę do polskiego towarzystwa meteorytowego to nie obca jest mi myśl aby choć część znalezisk została w Polsce .

Meteoryt jeszcze nie dotarł do mnie więc na razie fotek swoich nie mam .

Jeszcze jedna fotka od Marcina.

Ps. niektóre plastry będę sprzedawał.

Obrazek

http://images38.fotosik.pl/1944/5f294e8f69228795.jpg
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez SzymPor » Wt lut 12, 2013 9:00 pm

Po pierwsze chciałbym pogratulować znaleziska :!: Wprawdzie wątek prześledziłem już jakiś czas temu, ale jako, że dopiero teraz zabieram głos. Jak to mówią - "lepiej późno niż wcale"

astrokosmo napisał(a):A tak wyglada po przecięciu i szuszeniu na kaloryferze :)

piękna bestia ;)!
..i kot też niczego sobie :)

astrokosmo napisał(a):Ps. niektóre plastry będę sprzedawał.

Chciałbym się nieśmiało ustawić w kolejce po zakup jednego takiego kawałka :roll:
Avatar użytkownika
SzymPor
meteorytoman
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 6:27 pm
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pułtusk x2

Postprzez gural100 » Wt lut 12, 2013 9:34 pm

Rozumiem, że cięcie zleciłeś super fachowcowi z Dzięgielowa. Jak widać dokonałeś doskonałego wyboru. Z jednego fragmentu otrzymałeś 9 pięknych plytek + 2 pietki-marzenie przy rewelacyjnie małej stracie.

Z początkowych 220g pozostało 180g. Rewelacja.

Należy pogratulować nie tylko Tobie ale i Marcinowi.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Wt lut 12, 2013 9:49 pm

SzymPor napisał(a):Chciałbym się nieśmiało ustawić w kolejce po zakup jednego takiego kawałka :roll:


Ok .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Wt lut 12, 2013 9:53 pm

gural100 napisał(a):Rozumiem, że cięcie zleciłeś super fachowcowi z Dzięgielowa. Jak widać dokonałeś doskonałego wyboru. Z jednego fragmentu otrzymałeś 9 pięknych plytek + 2 pietki-marzenie przy rewelacyjnie małej stracie.

Z początkowych 220g pozostało 180g. Rewelacja.

Należy pogratulować nie tylko Tobie ale i Marcinowi.


No cóż , komuś musiałem zaufać , i chyba sie nie zawiodłem :)

Na tych fotkach płytki wyglądają jak kromki chleba :) w rzeczywistości to małe płyteczki :mrgreen:

Poniewaz nie widac zbyt duzo na fotkach zamieszczam filmik Marcina na którym w połowie filmu widać jak taki pułtusk po przecięciu wygląda pod różnymi kątami oswietlenia -coś pięknego http://www.youtube.com/watch?v=oCmilpor7Pw pieknie wyeksponowany.
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez Paweł Baran » Wt lut 12, 2013 10:27 pm

Ja napisze tak meteoryt został znaleziony przez odkrywcę, więc należy do odkrywcy, zaś, co zrobi i jakie ma plany, decyzja należy tylko do niego, w sumie mnie się ten pomysł podoba, nie mam nic przeciwko temu by meteoryt znalazł się we właściwym jego miejscu. W sumie każdy meteoryt zasługuje na odpowiednie traktowanie, oraz każdy meteoryt marzy mieć swojego właściciela oraz dom gdzie nie będzie leżał w szafie tylko będzie pokazywany światu. A to ja bardzo lubię. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Pułtusk x2

Postprzez astrokosmo » Wt lut 12, 2013 11:10 pm

I tak trzymać :)

Dla mnie nawet mały żelazny meteoryt za 30 zł wart jest ogromnego szacunku .

Bo to meteoryt , koniec kropka .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk x2

Postprzez tribal216 » Śr lut 13, 2013 7:46 pm

Jak plasterki pójdą na sprzedaż też jestem zainteresowany :)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do tak, to jest to! znalazłem! :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron