Meteoryt Pułtusk 4

jeśli znaleźliśmy meteoryt, to pochwalmy się - tu jest właśnie miejsce na to!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Zibi » Pn paź 19, 2015 7:14 am

Gratulacje!
Zasłużyłeś na niego.
Pozdrowienia.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez gural100 » Pn paź 19, 2015 9:13 am

Gratuluję. Właśnie dla takich wpisów warto czasem wchodzić na Meteorytomanię. Dla prawdziwego Meteorytomaniaka.
Janusz - jesteś Wielki.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Kenny » Pn paź 19, 2015 9:58 am

No to jedna sztuka mniej... :(


Żartuje gratuluje trafienia : )
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez pulmetek » Pn paź 19, 2015 7:36 pm

astrokosmo napisał(a):Wybieram się jutro do PTMA w Warszawie na Bartyckiej na 18:00 , jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć go z bliska zapraszam w imieniu Janusza Wilanda i swoim .

Mam nadzieję, że nie będzie wymacany przez dziesiątki rąk i nie straci po tym pokazie "patyny".
Co do rekordowo dużej masy, jaką posiada spośród okazów znalezionych przez poszukiwaczy w ostatnich latach, to rzeczywiście dopóki nie wysechł, należy mu się palma pierwszeństwa. Prawdopodobnie straci jeszcze około 20 g i wtedy zrówna się z moim. Nawet jeżeli bardziej się skurczybyk, nie odbierze mu to rewelacyjnego wyglądu. Rdzawa zwietrzelina na skorupce nie wygląda źle do momentu wybłyszczenia od dotykania lub noszenia, więc dbaj o niego. W moim guście ma kształt i wyraźne regmaglipty. Proszę o fotki pozostałych powierzchni. Będę się jeszcze bardziej zachwycał.
Gratuluję i życzę kontynuowania świetnych trafień.
Lepszy groszek w garści niż bolid nad dachem.
pulmetek
meteorytoman
 
Posty: 319
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 12:45 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez astrokosmo » Pn paź 19, 2015 9:59 pm

gural100 napisał(a):Janusz - jesteś Wielki.


E tam przesada , mam tylko 186cm wzrostu , ty i Pułmetek jesteście ode mnie więksi - nie tylko wzrostem :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez astrokosmo » Pn paź 19, 2015 10:02 pm

pulmetek napisał(a):
astrokosmo napisał(a):Wybieram się jutro do PTMA w Warszawie na Bartyckiej na 18:00 , jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć go z bliska zapraszam w imieniu Janusza Wilanda i swoim .

Mam nadzieję, że nie będzie wymacany przez dziesiątki rąk i nie straci po tym pokazie "patyny".
Co do rekordowo dużej masy, jaką posiada spośród okazów znalezionych przez poszukiwaczy w ostatnich latach, to rzeczywiście dopóki nie wysechł, należy mu się palma pierwszeństwa. Prawdopodobnie straci jeszcze około 20 g i wtedy zrówna się z moim. Nawet jeżeli bardziej się skurczybyk, nie odbierze mu to rewelacyjnego wyglądu. Rdzawa zwietrzelina na skorupce nie wygląda źle do momentu wybłyszczenia od dotykania lub noszenia, więc dbaj o niego. W moim guście ma kształt i wyraźne regmaglipty. Proszę o fotki pozostałych powierzchni. Będę się jeszcze bardziej zachwycał.
Gratuluję i życzę kontynuowania świetnych trafień.


Byłem w PTMA ale było mało ludzi - szkoda.

Oczywiście nikt go nie macał rękoma tylko ja go trzymałem i to przez chwilę w rękawiczkach .

Kolejne fotki oczywiście będą , cedzę temat żeby was nie zanudzić ;)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Hudini » Pn paź 19, 2015 10:17 pm

Tu nie ma miejsca na nudę :D
Avatar użytkownika
Hudini
meteorytoman
 
Posty: 126
Dołączył(a): Śr mar 12, 2014 11:05 am

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Romulus » Wt paź 20, 2015 10:39 am

Janusz , przyjmij i ode mnie gratulacje .
Każdy "pułtusk" jest piękny ale ten jest WYJĄTKOWY :D
Avatar użytkownika
Romulus
meteorytoman
 
Posty: 300
Dołączył(a): Wt paź 31, 2006 9:27 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez tomasir » Wt paź 20, 2015 10:48 am

pulmetek napisał(a):Co do rekordowo dużej masy, jaką posiada spośród okazów znalezionych przez poszukiwaczy w ostatnich latach, to rzeczywiście dopóki nie wysechł, należy mu się palma pierwszeństwa.


Największy chyba mimo wszystko był okaz Łukasza (ok 2 kg) - taki lekko orientowany - mam nadzieję, że nie przekręciłem.

ps. A okaz Janusza - niesamowity, aż do teraz zbieram szczękę z podłogi. Naprawdę szczere gratulacje dla niego!
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez siaki » Wt paź 20, 2015 3:16 pm

Gratulacje! ladny rozmiar :shock:
siaki
meteorytoman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 5:52 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Meteoriticon » Wt paź 20, 2015 9:12 pm

Gratulacje Janusz !
Piękna sztuka :shock:
Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt paź 20, 2015 10:36 pm

Janusz, najpierw dowiedziałem się o Twoim znalezisku z Facebooka :))
Wielkie gratulacje!
Napisz o tej przygodzie koniecznie do "Meteorytu" :)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez tin » Wt paź 20, 2015 11:09 pm

To i ja powtarzam swoje gratulacje. Pierwsze składałem jeszcze nad ciepłym dołkiem :-)
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez astrokosmo » Śr paź 21, 2015 12:10 am

Kilka fotek Tina z nad ciepłego dołka .

Obrazek

Obaj byliśmy w lekkim szoku i wydawało się nam że waży ze 2 kilo , a on tylko ok 1600 g :)

Obrazek

Chyba jakaś dobra aura tego dnia unosiła się nade mną , to podobno oznaka świętości ;)

Obrazek

Tego dnia jechałem na zupełnie inną łączkę , przy tej zatrzymałem się tylko dlatego że ktoś wykosił mały fragment wcześniej nie dostępnego bagna . Już kiedyś szukałem w pobliżu tych szuwarów i przechodziłem koło tego meteorytu ok 2m .

Obrazek

Wiem że to wiocha chodzić w skarpetkach i sandałach ;) ale jakoś tak wygodnie mi sie prowadzi auto .

Normalnie do poszukiwań zakładam odpowiednie obuwie do terenu , sucho , mokro , gorąco zimno itd.

Łączka była tak mała że nie przebierałem sie nawet , po prostu pobiegłem na tą łaczką tak jak stałem , wziąłem tylko szpikulec i wykrywacz , nie było sensu przebierać się na 15 min . Szybko zrobiłem połowę i znalazłem meteoryt pod tym drzewem które widać na zdjęciu , a za mną łączki totalnie przeszukane , jak to mówią najciemniej pod latarnią :)

Biorę pod uwagę wszelkie informacje gdzie ktoś już chodził i zdaję sobie sprawę że lekko nie będzie bo ludzie są raczej dokładni i poświęcają nierzadko wiele dni na poszukiwania , mam jedną taką zasadę że nie do końca ufam ludzkiej nieomylności , często chodzę po terenach już sprawdzonych wielokrotnie - a jednak.

Nie ma co się nastawiać na meteoryt z każdego wyjazdu , ale raz na parę lat można jeszcze coś znaleźć nawet w takich miejscach , 2 meteoryty znalezione blisko drogi na przeszukanym terenie i 2 blisko miejsca gdzie szukali amerykanie .

Więc jeśli ktoś mnie pyta gdzie już chodziłem nie jest to istotne , nawet jeśli szukam pod sznurki , zawsze można źle machnąć cewką , za wysoko itd. trzeba po prostu szukać , a to musi się stać dla człowieka pasją , hobby , sposobem na życie , wówczas wszelkie niepowodzenia w znajdywaniu meteorytu nie bolą .

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Tina , Pułmetka i wielu innych osób od których czerpałem wiedzę na temat poszukiwań. Wiele osób mówiło mi też że meteoryty się już pokończyły , myślę że pare jeszcze tam jest , więc na pewno tam wrócę choć limit wagowy wykorzystałem już na 10 lat :)

Jeszcze dwie fotki z pierwszej wieczornej sesji .

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano So lis 14, 2015 11:22 pm przez astrokosmo, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 4

Postprzez kamyk » Śr paź 21, 2015 10:36 am

Zdjęcia niedostępne .Może dla mnie :( Szkoda . pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do tak, to jest to! znalazłem! :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron