Meteoryt Pułtusk 5

jeśli znaleźliśmy meteoryt, to pochwalmy się - tu jest właśnie miejsce na to!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez piotrkusiu » Wt paź 18, 2016 6:46 am

To jeszcze nic.
Gdzieś na Pułtusku jest zakopany wóz meteorytów. Za dużo tego mieli i nie wiedzieli co z tym robić więc zakopali.
Ja chyba znalazłem to miejsce. W zagłębieniu, jakieś 5m na 10m wykrywacz daje jeden wielki sygnał na meteoryt. Przestraszyłem się i tam nie kopałem. Uciekłem :oops:
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Wt paź 18, 2016 8:14 am

Dobrze zrobiłeś. Przy takim nagromadzeniu meteorytów, wykrywacz mógłby się popsuć. Oczywiście to miejsce jest w okolicach Różana, jak się domyślam :)
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez walesto » Wt paź 18, 2016 10:05 am

w okolicach Sitna/Bindużki w zagłębieniu zakopali nie wóz a kilka wozów i nie pułtusków tylko niewybuchów.
Jakby było trzeba to pewnie byłbym w stanie odnaleźć to miejsce wskazane przez autochtona.
pozdro,
T.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez trylobit » Wt paź 18, 2016 11:15 am

walesto napisał(a):w okolicach Sitna/Bindużki w zagłębieniu zakopali nie wóz a kilka wozów i nie pułtusków tylko niewybuchów.
Jakby było trzeba to pewnie byłbym w stanie odnaleźć to miejsce wskazane przez autochtona.
pozdro,
T.

Ja też, bo byliśmy wtedy razem :) Możliwe jest również, że ten wóz z meteorytami zakopali POD niewybuchami 8)
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez kerlmit » Wt paź 18, 2016 6:30 pm

piotrkusiu napisał(a):To jeszcze nic.
Gdzieś na Pułtusku jest zakopany wóz meteorytów. Za dużo tego mieli i nie wiedzieli co z tym robić więc zakopali.
Ja chyba znalazłem to miejsce. W zagłębieniu, jakieś 5m na 10m wykrywacz daje jeden wielki sygnał na meteoryt. Przestraszyłem się i tam nie kopałem. Uciekłem :oops:



Jedno wielkie kłamstwo ! Wiadomo ,ze nie ma tam wozu ,bo zabrali ze sobą ...zostawili tylko meteoryty .
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Wt paź 18, 2016 7:41 pm

Słyszałem tą opowiastkę o Niemcu który proponował ludziom okolicznym przywóz meteorytów , za pieniądze czy inną pomoc .

Musiał się na tym znać - coś wiedzieć , ale podobno ich oszukał i ludzie wywalili to gdzieś do dołu czy rowu ? kto wie oby nam się udało to znaleźć , to była by nie tylko sensacja , ale również potwierdzenie legendy.

Osobiście uważam że meteorytów może tam być jeszcze dużo , ale komu by się chciało szukać w tak wielkiej elipsie ;)

ps. dzięki za ciepłe słowa pod moim adresem .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Wt paź 18, 2016 8:28 pm

W 1954 roku Koło Warszawskie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii otrzymało w depozyt 560 okazów meteorytu Pułtusk (Urania, 5/1954). Skąd pochodziły okazy nie wiadomo!


Co się z nimi stało? nie wiadomo, a może to były właśnie okazy z tego wozu...
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Wt paź 18, 2016 9:03 pm

Należę do Polskie Towarzystwa Miłośników Astronomii ale o tym nie słyszałem , trzeba będzie zapytać prezesa PTMA w Warszawie :)

Czasami przekazuję im moje meteoryty ale o tym nie słyszałem.
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez Kenny » Wt paź 18, 2016 10:34 pm

Przepraszam czy padła już odpowiedź co kto znalazł pod Różanem? :) I dlaczego wszystkie poszukiwania kończą się na "Żwirowni" ? :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez kerlmit » Pt paź 21, 2016 3:37 pm

Kenny napisał(a):Przepraszam czy padła już odpowiedź co kto znalazł pod Różanem? :) I dlaczego wszystkie poszukiwania kończą się na "Żwirowni" ? :)


Bo,każdy wybiera większą szanse na mniejsza nagrodę ,niż zmniejszenie szans na znalezienie większej nagrody . 8)

Druga opcja sadząc po ilości puszek i butelek. To ,ze kończy się paliwo i trza wracać. :wink:
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez Janusz_W_Kosinski » Pn paź 24, 2016 5:28 pm

dzikimh napisał(a):Jest, musi być, przynajmniej ten 12,7 kg. :mrgreen:
Szukałeś nie tu gdzie trzeba.... :) (chyba)
Są przynajmniej 3 większe od tego 9 kg.
Statystycznie, to co jest na mapie spadku Pułtuska, nie może się zdarzyć... :), to znaczy, może, ale jest nieprawdopodobne...
czyli mapa znalezisk jest niepełna, brakuje jej czegoś... :)
Komputer mi się spocił, ale w końcu wymodelował, najpierw bolid rozpadł się na 2 fragmenty, potem ten większy, na 5 ...

Więcej nic nie powiem... :mrgreen: dopiero jak zbadam wszystko, co nam zajmie jeszcze jakieś minimum 5 lat... :mrgreen:


=================

Witam,
fajne te kolegów pogaduszki, ale mam pytanko: o której "mapie spadku Pułtuska" mówicie ? Tej z 1868 r. z broszury Szkoły Głównej Warszawskiej, czy tej spreparowanej w latach 40. XX w. przez Samosnowicza ? A może jest jakaś inna ?
Pzdr
JWK
Janusz_W_Kosinski
meteorytoman
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn maja 19, 2008 11:41 am

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Pn paź 24, 2016 6:30 pm

Dzień dobry Panie Januszu,
Przyznaje się bez bicia, że w analizie korzystałem z tych dwóch map i informacji własnych... :D
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez piotrkusiu » Pn paź 24, 2016 8:20 pm

Popiszcie jeszcze trochę to zacznę się zastanawiać czy ja na pewno pod Pułtusk jeżdżę...

:mrgreen:
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez Kaioken » Pn paź 24, 2016 8:37 pm

A mnie już Pułtusk dobija :( . Jest tyle przecież innych miejscówek do sprawdzenia :lol: zostawcie Pułtusk w spokoju :wink:
Pozdrawiam Poszukiwaczy :)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez trylobit » Pn paź 24, 2016 9:41 pm

Kaioken napisał(a):A mnie już Pułtusk dobija :( . Jest tyle przecież innych miejscówek do sprawdzenia :lol: zostawcie Pułtusk w spokoju :wink:
Pozdrawiam Poszukiwaczy :)

Tym bardziej, że tam przecież już NIC nie ma. Potwierdzeniem tego są ostatnie poszukiwania Janusza. Był tam ostatnio i NIC nie znalazł :shock:
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do tak, to jest to! znalazłem! :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron