ala chondryt

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: ala chondryt

Postprzez astrokosmo » Wt sty 06, 2015 9:06 pm

Z kosmosu na pewno , Ziemia jest przecież w kosmosie ;)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ala chondryt

Postprzez sopel » Śr sty 07, 2015 1:34 pm

to nerthwest africa 2990
Obrazek
a to mój
Obrazek
i co nie ma podobieństwa
a niby do jakiej ziemskie skały podobny :?:
po za tym poddałem go wysokiej temperaturze ,skorupa pozostała :!:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ala chondryt

Postprzez kamyk » Śr sty 07, 2015 3:27 pm

No i co z tego że podobny :( daj szanse temu kamykowi , wyślij na jakiś uniwersytet ,noi wtedy możesz aktywnie oczekiwać :D bo tak to nie dojdziesz a wręcz się cofniesz :( Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: ala chondryt

Postprzez sopel » Śr sty 07, 2015 4:36 pm

a no wysłałem ale odpowiedzi brak :wink: pewnie trzeba było w kilka miejsc to by może ktoś coś odpisał.
tu jeszcze skany ,na drugim widać jak w jednym miejscu po prawej stronie w zaokrąglonym miejscu brakuje [chyba zwietrzałych oliwinów ].
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ala chondryt

Postprzez kamyk » Śr sty 07, 2015 5:27 pm

No co dwie głowy to nie jedna :wink: ale jeżeli znaleziony w Polsce ,to moim zdaniem jedno miejsce wystarczy aby wysłać ,no może warto dla pewności i w drugie :) myśląc o tych głowach wielu :D Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: ala chondryt

Postprzez Kenny » Pt sty 09, 2015 10:19 am

Witam ale ja podobieństwa nie widzę.. Zupełnie inna struktura jedyne co sie zgadza to kolorystyka.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ala chondryt

Postprzez kamyk » Pt sty 09, 2015 11:48 am

Nigdy bym nie pomyślał ,że kamień z naukowego punktu widzenia można skreślać :wink: bo nie podobny ...To jaka to skała ziemska ,czy do jakiej podobna ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: ala chondryt

Postprzez Kenny » Pt sty 09, 2015 1:54 pm

Nie skreślam na podstawie podobieństwa tylko mówie że niepodobna do prezentowanego powyżej meteorytu i to nie na podstawie wyglądu a STRUKTURY,
O ile wygląd jest kwestią różnych czynników tak struktura zależna jest od szczególnych warunków powstawania kamienia.
Badań nie robiłem i opieram się jedynie na zdjęciach więc mogę tylko mówic o tym co widzę.
A widzę tu zwietrzały bazalt z dziurami i pseudomorfozami po oliwinach. Po ilości takowych można by się pokusic o bardziej szczegółową identyfikację - bazanit.

Dziękuje za wspólpracę, znudziło mi sie walenie głową w mur.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ala chondryt

Postprzez kamyk » Pt sty 09, 2015 2:43 pm

Kenny Ja wiem że to tylko ciekawy bazalt ,i na pewno tylko dla mnie :) nie wiem tylko dlaczego się obrażasz 8) Każda twoja odpowiedz jest dla mnie nauką Ciebie :wink: przy okazji coś tam liznę o geologi ,no co jestem jak rak :( ale łagodny :D .Sopla kamyk mnie nie interesuje , od chwili kiedy napisał że wysłał w odpowiednie miejsce .Pozdrawiam serdecznie Pakuła Andrzej
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: ala chondryt

Postprzez sopel » Śr lut 11, 2015 10:19 am

witam,ja kamyka nie wysłałem tylko fotki i to do kilku adresatów ,no i odpowiedzi brak .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ala chondryt

Postprzez kamyk » Śr lut 11, 2015 1:34 pm

No to na zdjęcia Tobie odpowiedzieli tutaj ,więc po diabła wysyłać fotki jeszcze gdzieś ? Sopelku drogi :) kamyki wysłałeś ewentualnie ,bo ze zdjęć to można ,Ty dobrze wiesz co :) .... gó...Pozdrawiam serdecznie P. A.
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: ala chondryt

Postprzez Jacek Drążkowski » So lut 14, 2015 4:03 pm

Tak do refleksji: dlaczego księżycowe i marsjańskie bazalty znajdowane są tylko na pustyniach Antarktydy i Sahary?
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: ala chondryt

Postprzez sopel » So lut 14, 2015 4:10 pm

raczej znalezione a nie znajdowane :wink:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ala chondryt

Postprzez Jacek Drążkowski » So lut 14, 2015 8:22 pm

były znalezione i są znajdowane wciąż! Gwoli ścisłości, lunary jeszcze były znajdowane na Półwyspie Arabskim (też pustynia)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: ala chondryt

Postprzez sopel » So lut 14, 2015 9:10 pm

a na pytanie .myślę że najłatwiej jest je TAM odróżnić ,bo np. niektóre polodowcowe kamyki są tak podobne a może nawet identyczne że nawet najlepsi specjaliści mają problem z udowodnieniem ich pochodzenia ,a po drugie problem z tymi z klimatu umiarkowanego- brak skorupy obtopieniowej ,bo myślę że na 100 % takowe są.lub uległy naturalnej erozji
i jeszcze jedno gdzieś kiedyś czytałem nie jestem tego pewny że na biegunach i równiku [okolicach] są największe siły grawitacyjne ale czym to jest spowodowane już tego nie pamiętam ,chociaż nie wiem czy i tak czegoś nie pokręciłem.
pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron