Odrynki

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Odrynki

Postprzez mkosmul » So lis 07, 2015 5:36 pm

Znajomy znajomego został w Odrynkach na Podlasiu uraczony przechowywanym w tamtejszej cerkwi "największym polskim meteorycie". Szukając w internecie znalazłem całkiem sporo odniesień do niego. Na stronie http://spodpsiejgorki.blogspot.com/2012 ... iosny.html można obejrzeć zdjęcie, które zgodnie z oczekiwaniem pokazuje zgoła niemeteorytową powierzchnię. NIestety "meteoryty" stają się chyba modne, jakiś czas temu oglądałem robiący za meteoryt kawałek gnejsu w Sztolni Kowary a potem jeszcze gdzieś indziej trafiłem na podobną "ciekawostkę" jako fragment zwiedzania innego obiektu turystycznego, niestety zapomniałem już gdzie to było.
mkosmul
meteorytoman
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 7:06 pm

Re: Odrynki

Postprzez Zibi » N lis 08, 2015 2:08 pm

Doniesienie o Ordynkach już sprawdzaliśmy...
ale polecam - miejsce można odwiedzić, zawsze to co-nieco związane z meteorytami ;)
Pozdr.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: Odrynki

Postprzez kamyk » N lis 08, 2015 2:46 pm

A zapytam z ciekawości czy ten kamień dalej tam robi za meteoryt ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Odrynki

Postprzez Jacek Drążkowski » Śr lis 11, 2015 11:10 am

Hm... tak to wyglada na fotce z cytowanego bloga:

Obrazek
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.


Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron