Tymczasem ....?...

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Pt maja 05, 2017 11:54 pm

Huncyt napisał(a):............ Bardzo dobrze, że kolega oddał Swoją skałę na badania, ........

Pozdrawiam
.......oddałem już ponad pięć lat temu ( 2012 r )....ale ..?...Nie mam zaufania dla osoby badacza - badającego który mija się z prawdą twierdząc że ...?. [" badanie mikrosondą jest badaniem niszczącym " ]
Ponawiana wielokrotnie prośba odzyskania szlifu uzyskiwała dziwne powody
niemożności jej zwrotu . Trudno wobec takiego stanu rzeczy mieć zaufanie
do otrzymanego wyniku badania KTÓREGO NIE MOŻNA ZWERYFIKOWAĆ :!: . Wyniki są niekompletne :!:
Brak np. badania na zawartość tytanu , helu . Jeżeli badaczowi - badającemu zależało na
pozbawieniu możliwości werfikacji wykonanego przez niego badania to..? ...zapewne miał
jakieś ważne przesłanki . Jakie ...?..Czort wie . Może duma , szowinizm nie pozwalał POTAKIWAĆ
amatorowi twierdzącemu " z marszu " że materiał na szlifie jest NIEDOJRZAŁYM REGOLITEM księżycowym .
Dlatego " robią się " nowe szlify , tym razem także szlif zakryty ( pod mikroskop ).
Kiedy będą nie wiem , nie popędzam bo i tak nie ma komu tego pokazać .
Ale jestem zdeterminowany i ciekawy, może kogoś sumienie ruszy ?

Do wcześniej już przedstawionych moich ustaleń należy dodać kolejne tzn
- brak kwarcu
- oraz minerałów ilastych
- obecność brekcji ( ciemne okruchy )
a przede wszystkim obecność chondr które w regolicie ziemi NIE WYSTĘPUJĄ .
Rozmiary okruchów skalnych sugerują że może pochodzić z dużej głębokości 5 - 10 km .
Dlatego jest tak trudno rozpoznawalny . Ale jest doskonałym żródłem informacji dla geologów
pasjonujących się historią geologii księżyca .

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez kamyk » So maja 06, 2017 9:14 am

Pytanie do Fachowców .Ile czasu trza żeby zrobić płytkę do badań pod mikroskopem ? A po co szanowny Pan robi te szanowne płytki 8) skoro nikt tego nie chce badać ? i tak nie ma komu pokazać . Bo coś tu z logiką nie za bardzo 8) Bardzo proszę o szczerą odpowiedz .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez Huncyt » So maja 06, 2017 9:40 am

Mr. O'K, jak jesteś przekonany do księżycowego pochodzenia, prześlij zdjęcia prof. Korotevowi. https://eps.wustl.edu/people/randy_korotev
Powie Ci czy wogóle warto robić preparaty cienkie. :roll:
Jest na pewno specjalistą od skał księżycowych.
Ale jak dla mnie ta skała nie przypomina żadnego meteorytu ani skały księżycowej.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez kamyk » So maja 06, 2017 10:04 am

Panie Huncyt czy Pan doradza poważnie :!: czy Pan robi sobie jaja :!: Jeżeli skała jest ciekawa niech kolega wyśle choćby na uniwersytet w Polsce i jeżeli faktycznie będzie ciekawa to na pewno się zainteresują 8) Niech może oni za decydują czy coś nadaje się Aż do tego Pana .Panie Huncyt Litości :( .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez Huncyt » So maja 06, 2017 10:27 am

Tak, wiem, że skrzynka prof. Koroteva też ma jakieś ograniczenia pojemności :) Drogi Kamyku, jeśli możesz, podaj mi polskich specjalistów, z chęcią sam wejdę z nimi w kontakt, tak jak z prof. Korotevem. Będę też mógł ich wskazywać ludziom, którzy szukają odpowiedzi na Swoje pytania dotyczące kosmicznego pochodzenia ich skał (PM-em). Moim zdaniem forum ma służyć wstępnej filtracji, odrzuceniu klasycznych pseudometeorytów, takie jak żużle, bazalty, rudy żelaza itd. Ale jest poziom na którym ani moja, ani Twoja wiedza nie sięga. Dlatego musimy mieć dobre oparcie w naukowcach, profesorach, specjalistach. Być weryfikowalni, bo to podstawa nauki. Jeśli nie możemy przekonać takiego pana jak Mr. O'K, że to co prezentuje nie jest meteorytem, to musimy mieć jakieś inne wsparcie... (tak jak ma to miejsce w PTM-ie)
Bo od samego początku tego wątku stara się pokazać, czy wykazać, że forum nie jest miejscem na rozwiązywanie jego problemów, że siedzą tu sami pseudospecjaliści. Nie wiem po jaką cholerę tu w takim razie postuje. Ale jak sam zauważyłeś, forum nie działa do końca prawidłowo. I stąd takie kwiatki i takie, myślę, że to odpowiednie słowo - HEREZJE :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
Można z kimś podyskutować na temat znalezionych kamieni, ale tupet tego Pana daleko wykracza poza dyskusję :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez kamyk » So maja 06, 2017 12:55 pm

Pozwolisz że opisze Tobie jak ja zaczynałem swoją przygodę z meteorytami .Pewnej nocy coś spadło :D tego byłem pewien ,rano ide szukać ,pomimo że metr śniegu :D nie znalazłem nic oczywiście ,no ale w głowie zostało :!: Spacer wiosna 2010 las,Dziwny kamień przy chodniku ,pamiętam noc ,więc chap go do kieszeni :D zapuściłem się dalej świeży dół się pokazał 8) Pół roku go oglądałem po czym napisałem na odkrywca ,astropolis i wylądowałem tutaj :D Napisałem do profesora z Sosnowca i wysłałem kawałek ,następnie byłem tam 2 razy .Okazało sie że odpad :( w tym czasie coś tam się uczyłem :oops: i wysłałem do Warszawy odpisali że to na pewno skała ziemska :?: Oczywiście dalej się uczę ,skały po zderzeniowe są moją pasją ,bo stały koło meteorytów :D .Napisz mi proszę gdzie ja popełniłem ewentualny błąd .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Wt maja 09, 2017 10:32 pm

kamyk napisał(a):......... A po co szanowny Pan robi te szanowne płytki ?......


....po to by udowodnić badaczowi - badającemu że gra nie fair ( każdy który(a ) zna wygląd wyników mikrosondy i wie co powinny zawierać , przyzna że są niekompletne ) w dodatku bez podpisu .
Dodam jeszcze że ...?...

wynik badania mikrosondą RZETELNY ma postać zdjęcia na którym zaznaczony jest punkt w który
mikrosonda "strzelała " wraz z graficznym wykresem zawartości minerałów w tym punkcie
( w kolorze ) oraz ich udział ilościowy w procentach .
To co otrzymałem od badacza-badającego znacznie się różni .

kamyk napisał(a):.......skoro tego nikt nie chce badać ....


.........nic takiego nie twierdziłem .

Pozdrowaśki
Ostatnio edytowano Śr maja 10, 2017 11:31 am przez mr.O'K, łącznie edytowano 1 raz
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Wt maja 09, 2017 10:39 pm

kamyk napisał(a):....... na uniwersytet w Polsce.....


.....ha.!..ha ....!....ha ...! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uśmiałem się aż brzucho mnie rozbolało ale dziś już trochę lepiej .

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Wt maja 09, 2017 10:44 pm

Huncyt napisał(a):.......Jest na pewno specjalistą od skał księżycowych. ..........


....tak ! Oczywiście ale tych z powierzchni tej( widocznej ) strony księżyca .

Pozdrowaśki .
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez Huncyt » Śr maja 10, 2017 1:40 am

mr.O'K napisał(a):
Huncyt napisał(a):.......Jest na pewno specjalistą od skał księżycowych. ..........


....tak ! Oczywiście ale tych z powierzchni tej( widocznej ) strony księżyca .

Pozdrowaśki .


Jak już wspominałem - herezja :) Rozumiem, że trzeba mieć obeznanie w dużej ilości skał księżycowych... Ale dzielić je tylko w obszarze widocznej/niewidocznej sfery księżyca? A morza i góry? I naprawdę specjalista tej klasy nie będzie potrafił powiedzieć czy skała może pochodzić z Księżyca? Serio? :)
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez kamyk » Śr maja 10, 2017 4:09 am

mr O*K .Daleko Panu do mistrzostwa w pisaniu bajek 8) raczej słabo je Pan powiela :D Ale może to i dobrze :wink: bo z kłamstwem nie idzie Panu najlepiej 8) a to jakiś pozytyw na zaś :D Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Śr maja 10, 2017 9:42 am

Huncyt napisał(a): Ale dzielić je tylko w obszarze widocznej/niewidocznej sfery księżyca?


...nie dzielę , tylko powszechnie wiadomym jest że tylko takim materiałem " przywiezionym " z księżyca podczas misji Apollo może dysponować i znać Korotev
Pozdrowaśki .
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez kamyk » Śr maja 10, 2017 3:59 pm

Nic a nic Ciebie nie rozumie :( Po paru latach badań swoich .wysyłasz do fachowca :!: coś się przez ten czas nauczyłeś ,robisz te płytki jeszcze raz, po co skoro nikt ci nie powie prawdy 8) a płytki albo wsiąkną :!: zniszczą się itp :D Do Koroteva nie wyślesz bo twoje skały są z ciemnej strony księżyca :D Więc napisz tutaj co ty chcesz robić z tymi płytkami .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez mr.O'K » Śr maja 10, 2017 6:02 pm

kamyk napisał(a): ........bo twoje skały są z ciemnej strony księżyca ................Pozdrawiam serdecznie


.....nie tak napisałem :!: :!: :!: :!:
Naucz się czytać ze zrozumieniem . :oops: :oops:
Chyba nikt skał z tamtej strony księżyca nie zna .

A Korotev może znać jedynie to co mu " przywieziono " dostępnego tylko z powierzchni .
Regolit grubo okruchowy ( niedojrzały ) jest tylko na dużych głębokościach .
Pogooglaj , na pewno znajdziesz sporo informacji o regolicie .

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ....?...

Postprzez Huncyt » Śr maja 10, 2017 6:19 pm

Niespodzianka - zdecydowana większość znanych meteorytów księżycowych pochodzi właśnie z tej ciemniejszej strony :)
Edycja: wróć, z tej niewidocznej strony dla obserwatorów z Ziemi :)
Przy okazji negujesz fakt, że na powierzchni można znaleźć fragmenty skał z większych głębokości... To skąd u Ciebie rzekomy fragment z 5 czy 10 km spod powierzchni? Teleportował się, czy przywiźli go kosmici robiąc postój na tankowanie przy stacji benzynowej... :mrgreen:
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron