czy to brekcja.

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: czy to brekcja.

Postprzez sopel » N kwi 30, 2017 1:04 pm

te co wysłałem za ocean prawdopodobnie nic nie warte a te które wysłałem tu u nas potrzebują większej uwagi i tak czekam na odpowiedż a jak wiesz to potrwa chociaż sam nie wiem ile.te zarazem które widział kenny i trzymał je ''w łapkach'' też badziew ziemski.tak więc 3 kamienie jest w badaniu gdzie prawdopodobnie tylko jeden przedstawia
coś ciekawszego .chociaż ja uważam że wszystkie 3 są dość ciekawe.pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czy to brekcja.

Postprzez kamyk » N kwi 30, 2017 1:45 pm

wytłumacz jeszcze .Dlaczego tutaj pokazujesz te skałki i większości przypadków fachowcy mówią ze ziemskie oczywiście .Ty to łykasz bez mrugnięcia okiem 8) ewentualnie tylko zdjęcia wysyłasz 8) a nie mówiąc nic tutaj, wysyłasz za granice,
,badasz w Polsce .Dlaczego nie napisałeś tego wtedy kiedy wysyłałeś materiał do badań :( Nie wiem ile trwa badanie bo nigdy nie wysyłałem do badań co najwyżej do osób które by mogły potwierdzić ,że warto .A jak wiesz w moim przypadku był to odpad przemysłowy no to sam wiesz że nie ma sensu .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: czy to brekcja.

Postprzez Andrzej » N kwi 30, 2017 5:17 pm

Sopel- odpowiedz sobie sam, czy makroskopowo, na podstawie podobieństwa, można rozpoznać czy
dany kamień jest lunarem? Wiele ziemskich kamieni makroskopowo jest do nich podobnych.
Przykład- /al zd7/ makroskopowo kamień wygląda nz ziemski.
Mikroskopowo- ten sam kamień, to oliwinowe gabro z brekcją regolitu. / rozpoznanie wstępne/
Na zd 2-5-6. widoczny jest zielony oliwin i okruchy regolitu.
Do badań należy wysyłać materiał już wstępnie rozpoznany.
W naszym klimacie poszukiwanie lunarów ma sens, tylko poszukiwacze nie potrafią ich rozpoznać.
http://www.fotosik.pl/u/Andrzej40/album/2380133
Andrzej
 

Re: czy to brekcja.

Postprzez Andrzej » Cz maja 04, 2017 7:58 pm

Dlatego rozpoznawanie w naszych warunkach geologiczno klimatycznych skałek księżycowych bez wyraźnej skorupy obtopieniowej mija się z celem.
Sopel- czy przy tak negatywnym podejściu geologów do meteorytów z księżyca, twoje próbki
zostaną rzetelnie zbadane??? W moim poście podałem przykład, jak łatwo wylać : dziecko z kąpielą:
nie znając petrografii skał księżycowych.
Andrzej napisał(a):Sopel- odpowiedz sobie sam, czy makroskopowo, na podstawie podobieństwa, można rozpoznać czy
dany kamień jest lunarem? Wiele ziemskich kamieni makroskopowo jest do nich podobnych.
Przykład- /al zd7/ makroskopowo kamień wygląda nz ziemski.
Mikroskopowo- ten sam kamień, to oliwinowe gabro z brekcją regolitu. / rozpoznanie wstępne/
Na zd 2-5-6. widoczny jest zielony oliwin i okruchy regolitu.
Do badań należy wysyłać materiał już wstępnie rozpoznany.
W naszym klimacie poszukiwanie lunarów ma sens, tylko poszukiwacze nie potrafią ich rozpoznać.
http://www.fotosik.pl/u/Andrzej40/album/2380133
Andrzej
 

Re: czy to brekcja.

Postprzez sopel » Pt maja 05, 2017 9:13 am

amen. :wink:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Poprzednia strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron