Tymczasem ...?...(4)

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Pn wrz 11, 2017 1:48 pm

kamyk napisał(a):Nie księżyc ,tylko księżyk :!: A coś Pan taki zdziwiony ?jakby na księżyku nie było żelaza :?: :?: Pytam z ciekawości .pozdrawiam serdecznie

Pan Kamyk sobie żartuje z poważnych ludzi - wszyscy przecież wiedzą, że na Księżyku jest żelazo, ale zbudowane głównie z zielaza księżykowego, a to inna para kaloszy :)
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Pn wrz 11, 2017 6:36 pm

To te kalosze mogą być podobne do ziemskich kaloszy :) bo mówią ,że księżyk powstał z gruzu ziemi ,po zderzeniu z jakąś planetą .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Pn wrz 11, 2017 8:47 pm

kamyk napisał(a):To te kalosze mogą być podobne do ziemskich kaloszy :) bo mówią ,że księżyk powstał z gruzu ziemi ,po zderzeniu z jakąś planetą .Pozdrawiam serdecznie

Kamyku, kiedy to było...! Niby to oficjalna teoria, ale chyba nikt nie pamięta tego "iwentu", to jak tu wierzyć. Muszę popytać znajomych Suwalszczaków o to, bo Suwalszczyzna pod spodem ma prawie taki sam skład petrograficzny jak Księżyk - może oni pamiętają. :) https://www.google.pl/search?q=suwalski ... 643vOwJJfM:
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Pn wrz 11, 2017 9:02 pm

Kuzwa .To na co Ty czekasz Lejkersie :D Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Wt wrz 12, 2017 12:26 pm

kamyk napisał(a):Kuzwa .To na co Ty czekasz Lejkersie :D Pozdrawiam serdecznie

A, taki gapiasty jestem :)
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt wrz 12, 2017 6:06 pm

kamyk napisał(a):Panie Jacku .Jako człowiek nie świadomy szukałem niklu w skale .Było go tam bardzo mało ,jakiś czas po tym znalazłem ten sam materiał z metalem i jemu się przyglądałem pod kątem obecności figur i itp,nie robiłem badań na nikiel .Nie bardzo rozumieć ,gdzie ja przeinaczam Pańskie słowa .Pozdrawiam serdecznie


Przepraszam, rozpędziłem się - ostatnio nie mam czasu uważnie śledzić forum i zaglądam tu bardzo sporadycznie
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Wt wrz 12, 2017 9:08 pm

Nie ma za co przepraszać Panie Jacku ,ale dziękuje za słowo ...Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez mr.O'K » Cz wrz 21, 2017 10:49 pm

dzikimh napisał(a):............ Nauka nie zna żadnego gwiezdnego jądra, w którym mamy > 99% czystego Fe...............
:mrgreen:

Jakoś nie sposób obojętnie przejść do porządku dziennego wobec Twoich wynurzeń jako znawcy żelaza tym bardziej ze nikt z forowych ekspertów ( a jakże :!: ) nie wychyla się by swoje racje eksponować :mrgreen: ..a to znaczyłoby ni mniej i nie więcej że nie podzielają Twojej pewności co do pochodzenia przedstawionych "żelaznych glutów " .
Nie bez powodu przytoczyłem parametry gęstości Fe oraz Ni , chciałem przez to skłonić do refleksji wszelkich
polemistów nie wyłączając Ciebie , oczywiście , że jądra planetoid , planetek , planet skutkiem dyferencjacji
muszą mieć wnętrze składające się z minerałów cięższych niż wynosi gęstość żelaza i tam właśnie jest
niklu najwięcej . Zewnętrzna natomiast część jąder w/w obiektów MUSI .... :!: zawierać żelazo niejako
" odcedzone " z minerałów cięższych min. takich jak nikiel , i nie będzie go ( niklu ) bo grawitacja jako
prawo fizyki była w tym względzie B * E * Z * L * I * T * O * S * N * A * i to jest a nawet musi być oczywiste .
Ale jak widać na przestrzeni dziejów czyli od czasu kiedy zaczęto interesować się materią pochodzenia
kosmicznego nie łatwo się ten oczywisty pogląd w świadomości badaczy gruntował i tak do dziś zostało .
**********************************
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Pt wrz 22, 2017 9:54 am

mr.O'K napisał(a):
dzikimh napisał(a):............ Nauka nie zna żadnego gwiezdnego jądra, w którym mamy > 99% czystego Fe...............
:mrgreen:

[...] Zewnętrzna natomiast część jąder w/w obiektów MUSI .... :!: zawierać żelazo niejako
" odcedzone " z minerałów cięższych min. takich jak nikiel , i nie będzie go ( niklu ) bo grawitacja jako
prawo fizyki była w tym względzie B * E * Z * L * I * T * O * S * N * A * i to jest a nawet musi być oczywiste .
Ale jak widać na przestrzeni dziejów czyli od czasu kiedy zaczęto interesować się materią pochodzenia
kosmicznego nie łatwo się ten oczywisty pogląd w świadomości badaczy gruntował i tak do dziś zostało .
**********************************

Wreszcie Ktoś odważył się podważyć stereotyp i powiedzieć to (oczywistą oczywistość), czego wielu (bardzo wielu, większość, prawie wszyscy!) jakoś nie mogą wydedukować. Brawo!!!
P.s - aluzja o gęstościach Fe i Ni była bardzo czytelna, ja również byłem ciekaw reakcji...
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Kenny » Pt wrz 22, 2017 11:38 am

Co za bzdura...
To jak w związku z tym wytłumaczysz niklowatość żelaztwa w pallasytach które są interpretowane jako warstwa graniczna między jądrem i płaszczem?
Poza gęstością istnieje jeszcze taki parametr jak rozpuszczalność w wyniku czego otrzymujemy jednorodny roztwór jednego czynnika (pierwiastka) w drugim. Kolejna sprawa to prądy konwekcyjne które dodatkowo mieszają stop.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Pt wrz 22, 2017 7:36 pm

Panie Kenny .ziemskie żelazo metaliczne , nie tak często znajdowane,tak przynajmniej tutaj piszą .Jeżeli faktycznie jest to żelazo w skale ziemskiej ,kij że nie ma niklu ,dla geologa nie jest ciekawe ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Kenny » N wrz 24, 2017 9:54 am

Ale skąd w ogóle wizja że jest to żelaztwo naturalnego pochodzenia?
Klasyczny odłamek stali zalegający przez kilkadziesiąt lat w środowisku wilgotnej łąki właśnie tak wygląda! Obrasta grubą warstwą tlenków i sklejonych tymi tlenkami ziarn piasku.
W skrajnym przypadku z jakim miałem do czynienia warstwa tlenków na XIX w. kulach armatnich miała 5cm grubości...
Nie widzę w tym przypadku nic nadzwyczajnego z czym już wcześniej bym się nie spotkał. A że uznaje najprostsze rozwiązania za najbardziej prawdopodobne to niestety już mój problem.

Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » N wrz 24, 2017 10:50 am

A jest Pan pewny czy to co jest wokół tego kawałka stali to tlenki i ziarna piasku sklejone owymi tlenkami ? czy zdjęcia rozwiewają jednoznacznie wizje znalazcy ? pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Kenny » Pn wrz 25, 2017 5:27 am

Wielokrotnie zdarzało mi się takie odłamki wykopywać. Jest to dość charakterystyczne środowisko.
Tak jestem pewien!
Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Pn wrz 25, 2017 7:06 pm

znaczy gdyby meteoryt żelazny leżał bardzo długo w takich warunkach ,to też obrósł by w takie tlenki ?Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron