ciekawy kamyk.

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » Pn paź 30, 2017 1:21 pm

no tak. :( :idea: :arrow:
ale co to jest 8) wygląda jak krzemień ale chyba nim nie jest :evil: ,pełno tu żył ,czy szokowych nie wiem :oops: .pozd
Ostatnio edytowano Wt paź 31, 2017 1:17 pm przez sopel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez mr.O'K » Pn paź 30, 2017 11:23 pm

Uszanowanie .
:arrow: Kolejny :!: konglomerat :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » Wt paź 31, 2017 1:15 pm

być może i tak jest.ale ten kamień do złudzenia wygląda jak krzemień ,tyle że ma dużo poprzeplatanych żył tak jakby był przetopiony i dodane do całości te białe inkluzje , całość wygląda na przetopioną brekcję wymieszaną i zastygłą .z zewnątrz też wygląda na topienie i zastygnięcie .oczywiście mogę się mylić ale jestem pewny że kamień wygląda jak 100 % krzemień .
jest bardziej miękki i nie jest tak łupliwy jak krzemień ,widać na niektórych fotkach jak te białe inkluzje są popękane a miejsca tych pęknięć są wypełnione tymi żyłami[widać to na fotkach] ,chyba to sugeruje że materiał był w stanie przynajmniej częściowo ciekłym a następnie zestalonym i to dość chyba szybko gdyż nie wykrystalizowały się poszczególne minerały w miarę spadku temperatury .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez Kenny » Cz lis 02, 2017 12:16 pm

SIemandero.
To może być krzemień. Tylko nie taki który zazwyczaj się tworzy na fugach międzyławicowych tylko taki który powstaje na uskokach. Stąd spękana struktura i ponowne "zlepienie" krzemionką w wyniku późniejszych procesów diagenetyczno-metasomatycznych.

Brekcja diagenetyczna w skałach krystalicznych? ciekawa teoria....
Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » Cz lis 02, 2017 2:01 pm

kenny więc może to być krzemień ale czy na 100 % ?i pytanie może nie poważne- czy ten kamień mógłby być meteorytem a przynajmniej psełdo np.lunarem. :oops: bo naprawdę wygląda bardzo ładnie .pozd.i dziękuje
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez Kenny » Cz lis 02, 2017 9:08 pm

Sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś w którymś z postów.
Owe trójkątne kryształki to automorficzny (własnokształtny - prawidłowo wykształcony) kwarc a takowy krystalizuje z wody. Więc pomijając już inne względy obecność samego kwarcu poddaje pod wątpliwość pozaziemskie pochodzenie a takiej jego formy wyklucza.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » Pt lis 03, 2017 11:49 am

kenny pozwól mi na upierdliwość i zaznacz mi na fotce te trójkątne kryształy kwarcu ,będzie to dla mnie dużą pomocą na przyszłość .bardzo dziękuje .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez mr.O'K » Pt lis 03, 2017 7:29 pm

Kenny napisał(a):Sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś w którymś z postów.
Owe trójkątne kryształki to automorficzny (własnokształtny - prawidłowo wykształcony) kwarc a takowy krystalizuje z wody. Więc pomijając już inne względy obecność samego kwarcu poddaje pod wątpliwość pozaziemskie pochodzenie a takiej jego formy wyklucza. Pozdrawiam.

Uszanowanie
Ciekawy kamyk ..? Hmmm :?: Jak dla kogo :mrgreen: .
Na przyszłość byłoby wspaniale gdybyś " raczyl był " bliżej wyjaśnić dlaczego ... :?: Tak uważasz .

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez Kenny » So lis 04, 2017 7:45 pm

Sopel czy Ty usiłujesz ze mnie robić idiotę? Sam żeś to opisał w swoich 2ch ostatnich zdjęciach! Potwierdziłem tylko Twoje przypuszczenia.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6b4949159a5d.jpg
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » N lis 05, 2017 11:26 am

:oops: i przepraszam.pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » N lis 12, 2017 5:05 pm

witam.jesień tyle kamieni na polach a tu nic na forum. :D
więc ja coś wkleję .nie magnetyczny ale bardzo ciężki myślę że gdzieś około 3.2 gęstość ,waga kamienienia 605gr.
wnętrze od jasno zielonego do bardzo ciemno-zielonego ,zauważyłem w dwóch szczelinach różowy kryształ foto nr.2
pozd.
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
[Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez Kenny » Pn lis 13, 2017 6:23 am

trochę przypomina granulit... ale tylko przypomina niestety za mały kawałek żeby coś więcej powiedzieć i za mało cech charakterystycznych.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez sopel » Pn lis 13, 2017 4:35 pm

dzięki.
a tu mam jakiś taki koloru czekoladowego ,nie magnetyczny ,całość to pewnie około 2kg.tu tylko piętka [połamana ,krucha i miękka] na tej co widać kamień składa się z dwóch części przedzielonych jasno brązową żyłą .dolna częś posiada białe inkluzje i jest popękana ,górna część jest porowata .jakieś sugestie mogę poprosić [magmówka :?: ].dziękuje
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
Obrazek
dwa kawałki połączone
Obrazek
i jeszcze czy to może być impakt :?:
Obrazek
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
[Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez mr.O'K » Pn lis 13, 2017 10:38 pm

Uszanowanie .
Ten " klorowy " ( pierwszy ) chyba migmatyt :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: ciekawy kamyk.

Postprzez Kenny » Wt lis 14, 2017 8:58 am

Ło rany skąd Ty takie brekcje wynajdujesz...

W pierwszym przypadku jakiś skataklazowany granit po przecinany wtórną mineralizacją w 2gim przypadku jakaś brekcja ale czy to jest impaktytowa to chyba tylko na podstawie badań mikroskopowych da się potwierdzić...

Migmatyt to odmiana gnejsu o budowie pasowej gdzie naprzemianlegle występują warstwy jasne (neosom - zbudowane ze skaleni i kwarcu) i ciemne (paleosom - minerały ciemne, biotyt, magnetyt etc). Powstają w wyniku częściowego stopienia skały (neosom) w wyniku metamorfizmu. Ja tu nie widzę żeby coś takiego zachodziło....

Pozdrawiam
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron