porównanie

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

porównanie

Postprzez sopel » N mar 04, 2018 5:47 pm

witam.znalazłem coś takiego i przetłumaczyłem od razu .jak myślicie można porównać te dwie struktury ,wiem że to bardziej nadaje sie na forum geologiczne ale że ten mój kamień już tu wstawiałem to chciałem zapytać .
oczywiście w moim tej rudy nie widzę . :mrgreen: pozd
Obrazek
Geologia - aurowy kwarc-adularia riolit (niektórzy uważają tę skałę za latit). Złoto rodzime (Au) występuje w tej skale jako pasma formowania, częściowo zastępuje klastery breccia, a także rozprzestrzenia się w macierzy. Opublikowane badania wskazują, że skały kopalni "Sleeper Mine" reprezentują starożytne epitermiczne złoża złota (złoża złota w gorących źródłach), utworzone przez wulkanizm podczas ekstynkcji tektoniki Umywalki i Zakresu.

Wiek - Sleeper Rhyolite datuje się na 16,3-16,5 mln lat (ostatni wczesny miocen), a mineralizacja złota datuje się na około 14,3-15,8 mln lat (w okresie wczesnego środkowego miocenu).
a to ten mój
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: porównanie

Postprzez Huncyt » N mar 04, 2018 11:37 pm

Tak na pierwszy rzut oka? Tak, różnią się bardzo. Pierwszy wygląda jakby poszczególne elementy zostały ze sobą zmiażdzone. Widać wyraźne granice między odłamkami. A to drugie... pozlepiane ze sobą. Ma to pewnie swoje fachowe nazwy, ale ja to tylko na pierwszy rzut oka laika.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: porównanie

Postprzez sopel » Pn mar 05, 2018 2:56 pm

tu dorzucam foto w świetle naturalnym
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: porównanie

Postprzez mr.O'K » Pn mar 05, 2018 3:47 pm

Brekcja tektoniczna .
mr.O'K
 

Re: porównanie

Postprzez sopel » Pn mar 05, 2018 5:53 pm

z samego krzemienia -jest taka możliwa ?
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: porównanie

Postprzez Kenny » Śr mar 07, 2018 11:38 am

Wygląda na zbrekcjowany kwarc.
Jak najbardziej możliwe i dość pospolite gdyż szczeliny w których takowe się tworzą są często odmładzane i powstają wieloetapowo.
Czy kamienie są porównywalne... ciężko powiedzieć. Pierwsze foto to typowy kwarc żyłowy okruszcowany pirytem u Ciebie nie widać mineralizacji a i ziarna jak by bardziej obtoczone co by wskazywało na transport.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków


Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron