Strona 1 z 1

porównanie

PostNapisane: N mar 04, 2018 5:47 pm
przez sopel
witam.znalazłem coś takiego i przetłumaczyłem od razu .jak myślicie można porównać te dwie struktury ,wiem że to bardziej nadaje sie na forum geologiczne ale że ten mój kamień już tu wstawiałem to chciałem zapytać .
oczywiście w moim tej rudy nie widzę . :mrgreen: pozd
Obrazek
Geologia - aurowy kwarc-adularia riolit (niektórzy uważają tę skałę za latit). Złoto rodzime (Au) występuje w tej skale jako pasma formowania, częściowo zastępuje klastery breccia, a także rozprzestrzenia się w macierzy. Opublikowane badania wskazują, że skały kopalni "Sleeper Mine" reprezentują starożytne epitermiczne złoża złota (złoża złota w gorących źródłach), utworzone przez wulkanizm podczas ekstynkcji tektoniki Umywalki i Zakresu.

Wiek - Sleeper Rhyolite datuje się na 16,3-16,5 mln lat (ostatni wczesny miocen), a mineralizacja złota datuje się na około 14,3-15,8 mln lat (w okresie wczesnego środkowego miocenu).
a to ten mój
Obrazek

Re: porównanie

PostNapisane: N mar 04, 2018 11:37 pm
przez Huncyt
Tak na pierwszy rzut oka? Tak, różnią się bardzo. Pierwszy wygląda jakby poszczególne elementy zostały ze sobą zmiażdzone. Widać wyraźne granice między odłamkami. A to drugie... pozlepiane ze sobą. Ma to pewnie swoje fachowe nazwy, ale ja to tylko na pierwszy rzut oka laika.

Re: porównanie

PostNapisane: Pn mar 05, 2018 2:56 pm
przez sopel
tu dorzucam foto w świetle naturalnym
Obrazek
Obrazek

Re: porównanie

PostNapisane: Pn mar 05, 2018 3:47 pm
przez mr.O'K
Brekcja tektoniczna .

Re: porównanie

PostNapisane: Pn mar 05, 2018 5:53 pm
przez sopel
z samego krzemienia -jest taka możliwa ?

Re: porównanie

PostNapisane: Śr mar 07, 2018 11:38 am
przez Kenny
Wygląda na zbrekcjowany kwarc.
Jak najbardziej możliwe i dość pospolite gdyż szczeliny w których takowe się tworzą są często odmładzane i powstają wieloetapowo.
Czy kamienie są porównywalne... ciężko powiedzieć. Pierwsze foto to typowy kwarc żyłowy okruszcowany pirytem u Ciebie nie widać mineralizacji a i ziarna jak by bardziej obtoczone co by wskazywało na transport.

Pozdrawiam.