Łowicz 22 04 2012

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Łowicz 22 04 2012

Postprzez gural100 » Pt kwi 27, 2012 8:47 pm

Pomimo, że łowickie pola przemierzałem kilka dni temu dopiero dzisiaj miałem wolniejszą chwile by to opisać.
Jeżeli ktoś chciałby przenieść się na kilka chwil w tamten czas i miejsce to serdecznie zapraszam:

http://meteoryty.npx.pl/readarticle.php?article_id=304

Zamiast meteorytu znalazłem piękne chwile i nowych przyjaciół.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez tribal216 » Pt kwi 27, 2012 9:05 pm

szkoda że bez metka ale na to przyjdzie jeszcze czas. jak zwykle relacja nadajaca sie do jakiegos zbioru opowiadań meteorytowych. gratuluje i dzieki :)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez Meteorwrong » Pt kwi 27, 2012 10:07 pm

Super relacja!
Spędziliśmy kilka ładnych godzin głównie na łażeniu i grzebaniu, może następnym razem uda się przysiąść gdzieś pod krzakiem :wink:. Muszę przyznać, że guralska ekipa działała wyjątkowo sprawnie; przeczesywanie terenu i wydobywanie namierzonych celów szło im niepokojąco szybko. Przerażony wizją znalezienia przez nich dwukrotnie większej ilości meteorytów niż ja, przekopywałem łąki i pola niczym wściekła wiewiórka.
No, może niezupełnie :D

Wiele nie dodam, może tylko kilka fotek.

Obrazek
W drodze na miejsce spadku

Obrazek
Miejsce

Obrazek
Michał i Piotr w oddali

Obrazek
Najładniejsze meteoryty zwykle kryły się głębiej :wink:

Obrazek
Wokół krążyły burze

Obrazek


Zdjęcia moich trofeów nie mam, bo przez łzy rozpaczy na koniec dnia niewiele widziałem, ale wyglądały one jakoś podobnie do tych, które zamieścił gural. Eee, może miałem kilka gwoździ więcej :D
"Najmocniejszy ogień naszych pieców do wypalania porcelany, nie zdoła stopić nic podobnego do szkliwa powłoki aerolitów."
Avatar użytkownika
Meteorwrong
meteorytoman
 
Posty: 209
Dołączył(a): N lut 26, 2012 7:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt kwi 27, 2012 10:45 pm

a ja dziś znalazłem aż cztery kawałki Łowicza! wszystkie na wystawie w wieży obserwatorium olsztyńskiego ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez Meteorwrong » Pt kwi 27, 2012 11:47 pm

Na wystawie to nawet lepiej... Kopać nie trzeba... :D
"Najmocniejszy ogień naszych pieców do wypalania porcelany, nie zdoła stopić nic podobnego do szkliwa powłoki aerolitów."
Avatar użytkownika
Meteorwrong
meteorytoman
 
Posty: 209
Dołączył(a): N lut 26, 2012 7:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez tin » Pn kwi 30, 2012 8:22 pm

Fajne relacje :-)
Gural100, mam nadzieję, że na chodzenie po oziminie miałeś błogosławieństwo właściciela. Jeżeli nie to lepiej o takie błogosławieństwo zapytać bo może się skończyć kosą w plecach ;-)
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez gural100 » Pn kwi 30, 2012 9:20 pm

tin napisał(a):Fajne relacje :-)
Gural100, mam nadzieję, że na chodzenie po oziminie miałeś błogosławieństwo właściciela. Jeżeli nie to lepiej o takie błogosławieństwo zapytać bo może się skończyć kosą w plecach ;-)


Miałem, miałem - i nie nadwyrężyłem tego pozwolenia. Przeszedłem jakieś 50m. miedzą pomiędzy dwoma zasiewami - młodziutkim i o miesiąc starszym. To było pole rodziny u której wcześniej gościłem.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez Meteorwrong » Pn kwi 30, 2012 11:24 pm

Potwierdzam, że wszelkie poszukiwania odbyły się z poszanowaniem dobrych obyczajów. Mieliśmy zgodę (dzięki guralowi) na poszperanie w okolicy gospodarstwa. Panowie poruszali się miedzą pomiędzy zasiewami, nie wchodząc w przysłowiową szkodę, a ja wydłubywałem gwoździe z pobliskiej łąki. Była to jedna z kilku lokalizacji, które spenetrowaliśmy tego dnia.
"Najmocniejszy ogień naszych pieców do wypalania porcelany, nie zdoła stopić nic podobnego do szkliwa powłoki aerolitów."
Avatar użytkownika
Meteorwrong
meteorytoman
 
Posty: 209
Dołączył(a): N lut 26, 2012 7:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Łowicz 22 04 2012

Postprzez Zibi » N maja 06, 2012 4:16 pm

Teren Łowicza jest OK a pytanie o pozwolenie przeszukania przy tej ilości pól to podstawa.
Znam tylko jeden przypadek znalezienia tam meteorytu ale za to sporo jest ciekawych nie-meteorytów.
Bardzo fajne relacje !
Pozdr.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron