Wyprawa Pułtusk wiosna 2013

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Wyprawa Pułtusk wiosna 2013

Postprzez OldJack » Pt kwi 26, 2013 5:20 pm

Wyprawa Pułtusk wiosna 2013
Dotarłem wraz z moim kolegą do Pułtuska w piątek ok. 16.00 było jeszcze trochę czasu na rozpakowanie się w naszej bazie wypadowej ( wieś Ponikiew gospodarstwo agroturystyczne -za tą cenę naprawdę warto ) i krótki wypad w rejon Gostkowa.
Już po drodze widziałem że nie będzie łatwo większość pól w rejonie rzeki Narew była zalana a i dalej od rzeki na niektórych polach stała woda na dodatek padał deszcz.
Kiedy dotarliśmy w wyznaczony rejon deszcz ustał można było wejść na niektóre pola trafiła się nam sterta polnych kamieni przy drodze oczywiście trzeba było je wszystkie dokładnie przejrzeć niektóre wydawały się ciekawe.
Jadąc od wsi Obryte wyobrażałem sobie jak spadał ten meteoryt i jak fantastyczny był to spektakl.
Poraził mnie ogrom terenu na mapie nie wydawało się to tak rozległe.
Po zebraniu co ciekawszych okazów nastąpił odwrót.

Kolejny dzień przywitał nas słoneczkiem tym razem celem była wieś Stary Sielc chcieliśmy podjechać jak najbliżej rzeki a droga skończyła się bardzo szybko dalej byłą tylko woda.
Olbrzymi teren tuż za wsią został zalany poszukaliśmy w miarę suchego pola i za zgodą miłego gospodarza który właśnie bronował swoje pola przystąpiliśmy do poszukiwań.
Przy okazji dowiedzieliśmy się jak to trzy lata wcześniej była tam ekipa amerykanów i kręciła jakiś film o meteorytach ( Meteorite Men ).
Sporo sygnałów czystego metalu grudki metalu zastanawiałem się czy czasem niektóre nie są meteorytami żelaznymi . Znalazłem kilka ciekawych kamieni.

W rejonie wsi Sitno poczułem się jak na pustyni olbrzymie wyrobisko piasku wydmy i jeziora.
Powrót do Pułtuska tam musiałem zwiedzić wieżę przy ratuszu muzeum miasta można tam zobaczyć też kilka meteorytów z Pułtuska.
Tam dostaliśmy informacja że jak interesują nas meteoryty to możemy odwiedzić wystawę naprzeciwko muzeum regionalne wystawiło różne meteoryty.
Wystawa nie duża dwie niewielkie sale wśród meteorytów ?perełka? meteoryt Jankowo Dolne w rzeczywistości wygląda imponująco. Ciekawe czy po weryfikacji kolegów z forum będą musieli zmienić opisy przy tym meteorycie.

Noc spędzona w ogrodzie brak świateł miasta rozgwieżdżone niebo fajerwerki Lirydów coś czego nie zapomnę.
Kolejny piękny dzień znowu pola w rejonie wsi Stary Sielc , dalej Dąbrowa po obiedzie trafiliśmy na południowa stronę rzeki pola przy wsi Rozdziały.

Na początku tygodnia ze względów technicznych musieliśmy wracać do domu samochód trochę bardziej obciążony zobaczymy może niektóre z kamieni okażą się przybyszami z nieba.
Ogólnie teren bardzo ciekawy wyprawę traktowałem bardziej jako rozpoznawczą teraz już wiem gdzie i kiedy przyjechać ( zalane tereny ).
Czyli pewnie na jesień znowu tam wrócę.
Fotorelacja pod tym linkiem :
https://plus.google.com/photos/11519093 ... 5952500161

Jacek
OldJack
meteorytoman
 
Posty: 209
Dołączył(a): So sty 05, 2013 1:24 pm

Re: Wyprawa Pułtusk wiosna 2013

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt kwi 26, 2013 10:33 pm

Przyjemnie się czytało - czekamy na ciąg dalszy :)
Na zdjęciu znaleziska na serwecie nie wyglądają raczej na Pułtuski - małe ciemne po lewej to zapewne jakieś spawy (resztki po maszynach), większe po prawej to mogą być zażelaźnione piaskowce czy coś w tym rodzaju, może warto przyjrzeć się lepiej środkowym
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Wyprawa Pułtusk wiosna 2013

Postprzez OldJack » So kwi 27, 2013 8:50 am

Dziękuje Panie Jacku
Pisarzem nie jestem , to był tylko zbiór z jednego dnia.
Na kopanie tych odpadów metalowych poświęca się sporo czasu niestety nie da się ich wyeliminować.
Przez kilkanaście lat bawiłem się w szukanie "kolorków" teraz muszę przestawić się na coś innego.
W miarę możliwości będę prezentował co ciekawsze okazy z tego rejonu na razie trwa weryfikacja :wink:
OldJack
meteorytoman
 
Posty: 209
Dołączył(a): So sty 05, 2013 1:24 pm


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron