Okolice Lubartowa

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez darx » Cz kwi 17, 2014 7:53 am

Mogę podać tylko przybliżoną datę .Przy gwiaździstym niebie nie było widać księżyca .Było to więc prawdopodobnie między 3 a 7 października 2013r (nów). Poddaliśmy próbie pokruszone kawałki kwasem azotowym i dimetylogioksymem i spirytusem.Próbka zabarwiła się na czerwono.
darx
meteor
 
Posty: 9
Dołączył(a): So lut 22, 2014 8:52 pm

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez Romulus » Cz kwi 17, 2014 9:51 am

Kolor ma być intensywnie malinowy przechodzący w róż , nie czerwony.
Kolor czerwony dość często daje nawet odrobina utlenionego żelaza bez zawartości niklu
Avatar użytkownika
Romulus
meteorytoman
 
Posty: 300
Dołączył(a): Wt paź 31, 2006 9:27 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez walesto » Cz kwi 17, 2014 10:09 am

możecie spróbować określić dokładniej datę jeśli wypełniacie rejestr połowów :)
teoretycznie trzeba zrobić wpis przed rozpoczęciem wędkowania nawet jeśli się nic później nie złowi..
w praktyce zwykle zapomina się długopisu ;)
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez pumba » N maja 04, 2014 8:41 pm

Byłem dziś w okolicy Lubartowa tereny fajne lecz meteorytów i bursztynów nie widziałem .Obrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez astrokosmo » N maja 04, 2014 9:47 pm

Tak się składa że to moje rodzinne strony , w Warszawie mieszkam przelotnie od 30 lat ;)

A w Lubartowie sie urodziłem i mieszkałem w Zalesiu pomiędzy Lubartowem i Lublinem 20 lat.
Znam te tereny jak własną kieszeń , to tam widziałem zjawisko meteoru-bolidu od którego zaczęła się moja pasja metorowo -meteorytowa , wielu fragmentów meteoru które w tym samym czasie widzieł mniej znany astronomm amator niejaki Janusz Wiland , co jak się później okazało było spadającym radzieckim satelitą -być może szpiegowskim ale niech to pozozstanie nan anszaym osiedlu;), tym niemniej było to tak piękne że każdemu życzę aby to zobaczył , a wyglądało to mniej więcej tak https://www.youtube.com/watch?v=P2zZcpmIkJI , przy czym ja nie widziałem całego obiektu tylko już po defragmentacji na mniej więcjej 10 obiektów , moja starsza siostra, która nas zawołała , to były czasy kiedy nie było na wsi komputerów i sporo czasu spędzało się na dworzu w dzień i w nocy :)

Powracając do tematu jak mogę w czymś pomóć pisz nie tylko na forum .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez darx » Wt maja 06, 2014 12:16 pm

Pozdrawiam cię astrokosmo. Mieszkam w Niemcach a dokładnie w Malinówce. Wracając do tematu: kawałek dostał geolog do zbadania.W razie czego mamy jeszcze sporo terenu do szukania.
darx
meteor
 
Posty: 9
Dołączył(a): So lut 22, 2014 8:52 pm

Re: Okolice Lubartowa

Postprzez astrokosmo » Wt maja 06, 2014 6:25 pm

Fajnie , za jakis czas wybieram się w rodzinne strony to dam znac moze sie spotkamy i zobaczę co masz pozdr.
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość