Skalin Jesień 2014

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Skalin Jesień 2014

Postprzez Libky » N lis 30, 2014 12:07 pm

Niestety w mojej okolicy nie ma miejsc jakiś spektakularnych spadków(Morasko, Pułtusk). Na szczęście jest pewna urocza miejscowość w okolicy jeziora Miedwie. Wczoraj korzystając z słonecznej aczkolwiek bardzo chłodnej pogody wybrałem się na bardzo przyjemny spacer po okolicy Skalina. Wyposażony w sokoli wzroki i magnes chciałem się przede wszystkim cieszyć przebywaniem w miejscu w którym pewien chondryt postanowił nastraszyć paru rolników:)
Obrazek


Okolica jest dalej typowo rolnicza a duża jej część ze względu na porę roku jest niezwykle przyjazną poszukiwaniom . Dodatkowym plusem w poruszaniu się był lekki mróz który tworzył twardą skorupkę na powierzchni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już za parę miesięcy minie 300 lat od tego spadku! W związku z tym jak również z prawdopodobieństwem, że wszystko co spadło znaleziono w krótkim czasie oczywiście nie nastawiałem się na jakieś fizyczne efekty mojej "wyprawy";)
Nie był bym jednak sobą gdybym kolejny raz nie przytargał do domu paru magnetycznych kamyczków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety szlify nie pozostawiły większych wątpliwości. Jeden z nich to nudny czarny bazalt, drugi prawdopodobnie zwietrzałe gabro:(
Obrazek

Ciekawy jestem w jakim stanie byłby teraz ten chondryt po 300 latach w naszych nieprzyjaznych warunkach? Myślicie, że jeśli coś się tam ostało zaraz po spadku może mieć jeszcze formę umożliwiającą identyfikację czy raczej zamienił się już w proch?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Libky
meteorytoman
 
Posty: 78
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 10:39 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skalin Jesień 2014

Postprzez R2R » N lis 30, 2014 4:44 pm

Fajna wyprawa.
Myślę, że nie powinny (chondryty)się rozpadać. Jeszcze nie czas (300 lat).
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: Skalin Jesień 2014

Postprzez astrokosmo » N lis 30, 2014 9:42 pm

Uwielbiam takie klimaty i poszukiwania wzrokiem i magnesem - czekamy na kolejne relacje.

ps. sprawdzaj dokładnie te kamienie , jeśli występują w większych ilościach tym bardziej nie spiesz się , przyjmij jakąś taktykę .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skalin Jesień 2014

Postprzez tin » Pn gru 01, 2014 9:50 am

Masz dobre oko!
Tak po 300 latach mógłby wyglądać chondryt w niezbyt wilgotnym miejscu (np. na polu)
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron