... przełom ?

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

... przełom ?

Postprzez walesto » Cz lip 30, 2015 6:41 pm

Witajcie,

W ostatni poniedziałek byłem z synem w miejscu domniemanego dawnego spadku.
Trochę już bez wiary bo kilka wcześniejszych znalezisk dawało nikłe szanse na identyfikację meteorytu nie brałem nawet wykrywacza licząc na kontakt wzrokowy z potencjalnymi fragmentami …
Mój syn zabrał za to zrobionego przeze mnie lekkiego impulsowego „Krecika” …
3 godziny poszukiwań nie dały większych efektów poza pojedynczą bryłką żelaza o wielkości 2-3cm.

Z uwagi, że nie można było od razu zdyskwalifikować znaleziska zdjąłem współrzędne GPS-em i schowałem znalezisko.

Tak to wyglądało na saperce …
Obrazek

… tak już po opłukaniu i próbie okienka z jednej strony:
Obrazek
Obrazek

… a tak po kilkunastogodzinnej kąpieli w stężonym kwasku cytrynowym:
Obrazek

Po tej kąpieli w kwasku zostało całkiem przyzwoite obtopienie, które nie chciało się już odłupać …

Test na nikiel będę mógł zrobić za około 2 tygodnie więc dopiero wtedy się okaże czy jest szansa, że to kawałek poszukiwanego spadkowicza czy może jakiś antropogen …

Serdeczne pozdrowienia,
Tomek
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ... przełom ?

Postprzez Kenny » Cz lip 30, 2015 9:36 pm

nie no to jest niesamowite... cudowna jakość zdjęć... doskonałą faktura malowanej deski żyleta! a okaz nieostry... ale co tam.

żużel możesz od razu wywalić

Jadę na wakacje dam wam od siebie odpocząć :P

Powodzenia!
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: ... przełom ?

Postprzez walesto » Cz lip 30, 2015 10:07 pm

Kenny,
Zdjęcia były robione na szybko telefonem i niestety wszystkie wyszły nie najlepiej więc przepraszam za ich jakość.
Mam nadzieję, że to jednak nie odpad - bo generalnie to bryłka czystego metalu a tylko na powierzchni jest obtopienie i jeszcze trochę zwietrzeliny. Ale nie chciałem też przesadzić z kwaskiem cytrynowym.
Dzięki za komentarz i przy okazji serdeczne życzenia spokojnego wypoczynku.

Pozdro,
T.
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ... przełom ?

Postprzez tomasir » Cz lip 30, 2015 10:32 pm

przecież to pierwszorzędny odpad pohutniczy - jak w ogóle możesz mieć wątpliwości :shock:

Obrazek

Już nie wspomnę, że gdybyś go powąchał to pewnie też byś miał pewność, iż to żużel.
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron