MORASKO Maj 2016

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

MORASKO Maj 2016

Postprzez kerlmit » Wt maja 03, 2016 10:07 pm

Witam .
Pierwszy raz pojechałem w miejsce spadku . Chciałem rozejrzeć się po okolicy i przygotować się konkretniej do wyprawy po żniwach. No i może uda się znaleźć mój pierwszy meteoryt.
Wylądowałem w części przy stawie nie daleko od bramy na składowisko . Wcześniej przeglądałem miejsca znalezień i tamto wyglądało najsłabiej.
Zapytałem wędkarza czy widział ostatnio jakiś poszukiwaczy meteorytów . A on ,ze nie widział tu nikogo ,gdzies od dwóch lat.
Postanowiłem przejść się po miejscach nie obsianych i przy stawie .Tuz na skraju pola.

Obrazek

Przeszedłem również pod linia wysokiego napięcia ,która wygląda na świeżą ... (czy ktos sie orientuje czy jest dlugo?)

Obrazek

Mimo krótkiego pobytu ,znalazłem malutkie odłamki i to tuz na skraju pola przy ambonie. Ale czy to meteoryt to niewiadomo?

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądają po usunięciu zwietrzeliny . Kawałek po lewej stronie ,wygląda na zbyt plaski . Faktycznie rozsypał się po niewielka silą .

Obrazek

te dwa po czyszczeniu wyglądają obiecująco i jest trzeci do czyszczenia...

Obrazek

Tak wyglądają po czyszczeniu i małym odrdzewianiu zostały trzy 5-6 gramowe kawalki:

Obrazek
Obrazek


no i maly szlif ,ale nie wiem czy po tak malym szlifie mozna cos konkretnego powiedziec :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

testu na nikiel ,od którego powinien zacząć ,nie robiłem ...muszę się zaopatrzyć w specyfiki :wink:
Dzieki i pozdro!
Ostatnio edytowano Śr maja 04, 2016 10:50 am przez kerlmit, łącznie edytowano 2 razy
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez astrokosmo » Śr maja 04, 2016 12:11 am

Wyglądają obiecująco , a na pewno lepiej niż moje .
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez tomasir » Śr maja 04, 2016 9:25 am

Co do przesieki pod linią napięcia - mowa o tej obok rezerwatu? Bo jak tak - to pierwszy raz wycięta była co najmniej 6-7 lat temu - wtedy chodziłem tam.
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez kerlmit » Śr maja 04, 2016 10:41 am

tomasir napisał(a):Co do przesieki pod linią napięcia - mowa o tej obok rezerwatu? Bo jak tak - to pierwszy raz wycięta była co najmniej 6-7 lat temu - wtedy chodziłem tam.


Tak ,ta zaraz na granicy rezerwatu. ...Czyli już teren przeczesany. Liczyłem ,ze ta linia wysokiego napięcia uniemożliwia szukanie prze pomocy wykrywaczy ,bo magnetometrem mogłem szukać ,po osunięciu szumów.

I mam jeszcze pytanie obok dużej przesieki jest jedna mniejsza i tam jest poprowadzona linia ..czego? Oznaczona na żółto. ? Ale co ciekawsze obok tej malej przecinki oznaczonej na żółto, ok 20-30m bliżej pola jest zagajnik . I tam mi pokazywało ,ze tam są w ziemi jakieś linie pod napięciem? Czy ktoś na to trafił ?
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez kasjopea » Cz maja 05, 2016 1:23 pm

kerlmit napisał(a):
tomasir napisał(a):Co do przesieki pod linią napięcia - mowa o tej obok rezerwatu? Bo jak tak - to pierwszy raz wycięta była co najmniej 6-7 lat temu - wtedy chodziłem tam.


Tak ,ta zaraz na granicy rezerwatu. ...Czyli już teren przeczesany. Liczyłem ,ze ta linia wysokiego napięcia uniemożliwia szukanie prze pomocy wykrywaczy ,bo magnetometrem mogłem szukać ,po osunięciu szumów.

I mam jeszcze pytanie obok dużej przesieki jest jedna mniejsza i tam jest poprowadzona linia ..czego? Oznaczona na żółto. ? Ale co ciekawsze obok tej malej przecinki oznaczonej na żółto, ok 20-30m bliżej pola jest zagajnik . I tam mi pokazywało ,ze tam są w ziemi jakieś linie pod napięciem? Czy ktoś na to trafił ?

Hej. Przy odpowiedniej konfiguracji pętli Lorenza ,można szukać bez przeszkód. W grudniu cieli krzaki a lutym sprzątali. Mam mile wspomnienia z tego miejsca;)
kasjopea
meteorytoman
 
Posty: 177
Dołączył(a): N gru 12, 2010 12:30 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez piotrkusiu » Pt maja 06, 2016 6:15 pm

Rutusem pod liniami chodziłem bez problemu żadnego.
Po zdjęciach ciężko coś powiedzieć, ale moje kawałki Moraska wyglądają nieco inaczej. Test wyjaśni wszystko.
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez kerlmit » Pt maja 06, 2016 6:51 pm

piotrkusiu napisał(a):ale moje kawałki Moraska wyglądają nieco inaczej. Test wyjaśni wszystko.


A jakiej wielkości masz?
Te są, malutkie a okienka zgładu maja ok kilku mm2 ...trawiłem ,??..kurcze tym proszkiem do trawienia ukladow scalonych i na pierwszej fotce cos tam widac ...ale test musze zrobic ,bo to by były moje ''pierwsze'',jakie by nie byly :wink:

...juz kupilem dimetyloglioksym...
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez piotrkusiu » Pt maja 06, 2016 8:03 pm

Mam 2 szt po ok. 100g i jednego mniejszego ok. 20-30g (nie pamiętam :oops: )
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez tomasir » So maja 07, 2016 12:56 am

kerlmit napisał(a):I mam jeszcze pytanie obok dużej przesieki jest jedna mniejsza i tam jest poprowadzona linia ..czego? Oznaczona na żółto. ? Ale co ciekawsze obok tej malej przecinki oznaczonej na żółto, ok 20-30m bliżej pola jest zagajnik . I tam mi pokazywało ,ze tam są w ziemi jakieś linie pod napięciem? Czy ktoś na to trafił ?


Nie wiem czy dokładnie o tym samym miejscu mówimy, ale 5900 łapałem tam rurociąg :d
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez kerlmit » So maja 07, 2016 9:46 am

tomasir napisał(a):
kerlmit napisał(a):I mam jeszcze pytanie obok dużej przesieki jest jedna mniejsza i tam jest poprowadzona linia ..czego? Oznaczona na żółto. ? Ale co ciekawsze obok tej malej przecinki oznaczonej na żółto, ok 20-30m bliżej pola jest zagajnik . I tam mi pokazywało ,ze tam są w ziemi jakieś linie pod napięciem? Czy ktoś na to trafił ?


Nie wiem czy dokładnie o tym samym miejscu mówimy, ale 5900 łapałem tam rurociąg :d


na polnoc od rezerwatu miedzy tymi ...większymi gwiazdkami(na tej mapce):
Wzdłuż lini wysokiego napięcia.
No i tam mi pokazywało ,ze jestem w pobliżu przewodów pod napięciem i uprzedzam wasza sugestie , nie był to sygnał z tej dużej lini przesyłowej.

Obrazek
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: MORASKO Maj 2016

Postprzez kerlmit » Śr maja 18, 2016 3:02 pm

Juz myślałem ,ze mnie rozdziewiczą ,a tu....nie ma niklu ...bastardi.

Obrazek
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron