Pułtusk koniec poszukiwań ?

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez trylobit » N cze 05, 2016 6:33 pm

piotrkusiu napisał(a):Saperka w dłoni wystarczy :wink: :mrgreen:

Właśnie sobie podostrzyłem boczne krawędzie mojej saperki 8)
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez RUFUS631 » N cze 05, 2016 8:15 pm

Spokojnie , nie tak nerwowo :P Może jednak wystarczy tylko kamerka i znajomość prawa ?
Aż boję się następnych postów !!
Kto rano wstaje - leje jak z cebra !
Dowodem na to ,że Ziemia jest okrągła jest GLOBUS :D
RUFUS631
meteorytoman
 
Posty: 204
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2012 9:40 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez piotrkusiu » N cze 05, 2016 8:42 pm

Przecież to żarty są :lol: :mrgreen:

Najwyżej wyląduje się na komendzie, gdzie każdy rozsądny policjant zrozumie że naprawdę szukamy meteorytów. Przynajmniej mam taka nadzieję.
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez astrokosmo » N cze 05, 2016 10:53 pm

A ja będę jeździł z kolegą który jest policjantem , zobaczymy co wówczas wymyśli pseudo policjant jak zobaczy blachę :oops:
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez dzikimh » N cze 05, 2016 11:23 pm

Kurcze, panowie, nie am co wpadać w paranoje..... :D

Wystarczy sie umawiać wcześniej i nie jeździć w pojedynkę, tylko we dwie, trzy, cztery osoby...
Dla bezpieczeństwa własnego i "policjantów" :D
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez astrokosmo » Pn cze 06, 2016 12:53 am

Słusznie , poproszę kolegę żeby wziął jeszcze kilku policjantów w grupie raźniej ;)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez trylobit » Pn cze 06, 2016 9:06 pm

Ja mogę wziąć dodatkowo strażaka z sikawką ręczną 8) Może się przydać, gdyby trzeba było polać czyjąś rozpaloną głowę :)
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez astrokosmo » Pn cze 06, 2016 10:26 pm

Dziś byliśmy zaproszeni z dziećmi do muzeum wojska polskiego i narodowego , były różne atrakcjie w tym Policja i grupy militarne , rozmawiałem z policjantem na temat tego zajścia.

Okazuje się że ten niby policjant musiał by sie wylegitymować dokumentem ze zdjęciem
, sama blacha nie wystarczy , która jak powiedział policjant można kupić na alledrogo.

Dowiedziałem się też od chłopaków z grup militarnych że we wrześniu ma wejść jakieś prawo dzięki wspaniałym polskim archeologom o kompletnym zakazie użwania wykrywaczy metali gdziekolwiek bez zezwolenia- słyszeliście coś na ten temat ?
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez piotrkusiu » Wt cze 07, 2016 8:17 pm

Nie słyszałem o czymś takim.
Być może kogoś boli, że ktoś może się tłumaczyć że szuka meteorytów czy zagubionej obrączki, bądź kluczyków do samochodu. Sam szukałem części rozbitego drona, szczególnie dość drogiego akumulatora. Nie mówiąc o kamieniach.
Myślę, że w końcu ktoś genialny w ogóle zdelegalizuje wykrywacze.
Oczywiście uderzy to w uczciwych ludzi bo hiena cmentarna czy rozkopywacz stanowisk archeologicznych i tak robi to nielegalnie i będzie robił dalej.

Coraz więcej zakazów i nakazów. Z każdej strony człowieka gnębią :( :?
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez Kaioken » Śr cze 08, 2016 2:38 pm

Robi się nieciekawie:( Jak do tej pory kiedy tylko chodziłem z wykrywką i akurat przejeżdżała; przechodziła policja to zatrzymywali się czasem, patrzyli z ciekawością i ruszali dalej... Nie chodzę po stanowiskach archeo a na prywatnych terenach mam glejt od właściciela i do tej pory wszystko ok. Z drugiej strony dużo czytam o nagonkach na poszukiwaczy i faktycznie do wszystkiego chcą się przyczepić:( I po co kolekcjonować cokolwiek jak np: monety (NBP na tym zarabia), jeśli prawo zarzyna powoli rynek kolekcjonerski. Znaczki pocztowe czy karty telefoniczne już są nic nie warte. Dobrze trzyma się rynek numizmatyczny i minerały. Jestem ciekawy jaki los czeka meteoryty :cry:
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez Kenny » Cz cze 09, 2016 6:45 am

Dobrze trzyma się rynek mineralogiczny? ciekawa teoria... według mnie zupełnie nie istnieje...

Pozdro. :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez Kaioken » Cz cze 09, 2016 7:56 am

Niby giełdy minerałów istnieją i jeszcze zbierać chyba można...a filatelistykę to ostatnio widziałem w Krakowie :)
Znalazłem też parę agatów z Rudna :wink:
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez pulmetek » Cz cze 09, 2016 9:10 am

Kaioken napisał(a):. Jestem ciekawy jaki los czeka meteoryty :cry:


Taki sam jak minerały i znaczki.
Ja zacząłem kolekcjonować to, co w przyszłości będzie obiektem westchnień wielu kolekcjonerów. Już teraz widać wielkie zainteresowanie najnowszymi modelami telefonów komórkowych. Mam 12 -letni Sagem MYX-1, w pełni sprawny z dobrze trzymającą oryginalną baterią. Jest to biały kruk w mojej kolekcji. Ostatnio na poszukiwaniach pod Pułtuskiem nabyłem słuchawkę do Motoroli. Jesienią astrokosmo znalazł swój pierwszy eksponat. Na pewno wciągnie się w to przyszłościowe kolekcjonowanie, bo meteorytów coraz mniej znajdujemy, i robimy to z coraz większym wysiłkiem. Swojego Sagema również znalazłem pod Pułtuskiem. Wypadł mi podczas wsiadania do samochodu. Przeleżał 2 dni, zaliczył solidny deszcz... i w końcu go odnalazłem, wysuszyłem na ciepłym dachu samochodu, tak szczęśliwie działa do dziś i jest ozdobą mrocznych zakątków szafki.
Lepszy groszek w garści niż bolid nad dachem.
pulmetek
meteorytoman
 
Posty: 319
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 12:45 pm

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez Kaioken » Cz cze 09, 2016 11:25 am

Też znalazłem takie tylko że nad Wisłą;) A w Pułtusku: rdza darniowa-magnetyt-zardzewiały kapsel-szlaka-żużel:D
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Pułtusk koniec poszukiwań ?

Postprzez Zibi » Cz cze 09, 2016 6:22 pm

Ja też znalazłem kilka telefonów na wyprawach metkowo-meteorowych. Najfajniejszego smartfona w Kanadzie na Camalopardalidach ale ponieważ była to stosunkowo "świeża" zguba - został na miejscu (może ktoś po niego wrócił?).
Mam natomiast telefon (cegłofon)) znaleziony przy szukaniu Oslo :)
O to już wiem co zrobić ze starymi telefonami, jeżeli chcesz Pułmetek, są twoje na poczet przyszłej mega-kolekcji.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron