Polskie elipsy spadkowe:)

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Polskie elipsy spadkowe:)

Postprzez Kaioken » Śr cze 01, 2016 12:10 pm

Meteorytu Pułtusk szukam już 3 lata chodzę z X-terką 705, niezły target ID na współczesne monety ale z meteorytami nie jest tak kolorowo. Cały czas znajduję `rudę darniową`a czasem kamień magnetyczny się trafi. Nie wiem gdzie Panowie poszukiwacze znajdowali swoje okazy, ale szacunek za wytrwałość:) Odwiedziłem wielokrotnie Łowicz. Tam to dopiero masa wynalazków a ilość kamieni magnetycznych jest przytłaczająca. Dostałem nawet pozwolenie od miłego starszego Pana : Meteorytów Pan szukasz? trzeba było tak od razu, chodż Pan ile chcesz:) Nie wiem czy coś Pan znajdziesz bo tu już czterech szukało ale życzę powodzenia:) W Fastach pod Białymstokiem pewna Pani podarowała mi 1,5l butelkę wody jak były upały w zeszłym roku. Przeglądałem każdy napotkany kamień, w słońcu były lepiej widoczne. Korzystając z upałów odwiedziłem bagienko w Gaju, wyschnięte solidnie. We wszystkich tych miejscach znalazłem jakieś (okaziki) co to będzie czas pokaże. W Morasku myślę że mi lepiej poszło ale to grubszy temat:P Podsumowując, warto być do ludzi uprzejmym nie zostawiać śmieci i zakopywać dołki to może jeszcze przez wiele lat bedzie można eksplorować polskie elipsy spadkowe ,już miejsca kultowe przecież, czego życzę wszystkim poszukiwaczom:)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Polskie elipsy spadkowe:)

Postprzez astrokosmo » Śr cze 01, 2016 12:33 pm

Masz żyłkę a to najważniejsze :)

Ja szukałem 3.5 roku zanim, znalazłem pierwszego pułtuska - X terrą 705 właśnie.

Trzeba szukać wszędzie nawet tam gdzie szukali już inni , ja tak znalazłem 2 jednego dnia gdzie wielu szukało między innymi Meteorite Men.
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie elipsy spadkowe:)

Postprzez Kaioken » Śr cze 01, 2016 1:26 pm

Przede wszystkim chciałbym podziękować Panu Januszowi za posty na forum o X-terce właśnie bo wcześniej też chodziłem z wykrywką co nie widzi kamiennych. Wielkie dzięki innym poszukiwaczom którzy uczą innych oraz Woreczko&Wadi za najlepsza stronę o meteorytach:D Wcześniej nie miałem pojęcia o książce Prof. Pokrzywnickiego. Poznałem nowe minerały, bo tym od najmłodszych już lat się interesuję aż wreszcie mogłem dodać meteoryty do mojej kolekcji:D Ulubionymi miejscami były od zawsze aluwia Wisły znalazłem niezłą listę minerałów, koledzy znależli ząb mamuta:P
Tam też spotykałem innych poszukiwaczy co z całymi rodzinami wpadali:)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Polskie elipsy spadkowe:)

Postprzez astrokosmo » Śr cze 01, 2016 7:35 pm

I o to chodzi , poszukiwania to wieeeeeeeeeeeeelka frajda :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron