Policyjna akcja "Poszukiwacz"

tu mile widziane relacje z wypraw w znane i nieznane miejsca spadków, nie koniecznie zwieńczone sukcesami ;)

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez pulmetek » Cz lis 10, 2016 9:10 am

Jeżeli łuski są z odbitymi spłonkami, masz po prostu surowce wtórne. Ale nie oddawaj ich tam, bo niektóre mogą mieć wartość znacznie większą niż złom ze względu na sygnatury.
Lepszy groszek w garści niż bolid nad dachem.
pulmetek
meteorytoman
 
Posty: 319
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 12:45 pm

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez piotrkusiu » Cz lis 10, 2016 6:27 pm

Ja od 2-3 lat nic nie szukam oprócz metków. Najgorzej jest z żelaznymi bo niestety żelaza różne można wykopać. Odpuszczam sobie małe, podłużne kształty (najczęściej gwoździe i śruby) oraz metale kolorowe. Wiem jednak, że w ten sposób mogę coś ominąć. Wolę jednak mieć spokojną głowę.
Do tego jeżdżę przepisowo i mam legalnego Windowsa choć głównie na Linuksie siedzę. Kupuję głównie polskie produkty, choć ciężko bywa bo bardzo lubię banany a u nas nie rosną.
:)
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez trylobit » Cz lis 10, 2016 7:04 pm

Piotr, ale może chociaż pociągnąłeś jakiś film z neta (via torrent) :wink:
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez walesto » Pt lis 11, 2016 2:38 pm

Piotrek, chodząc z Rutusem uważaj na duży kolor. Większe żelazo ćwierka jak ładny kolor. Kiedyś o tym nie wiedziałem i mając taki sygnał nie wbijałem saperki. Kto wie co ominąłem. ;)
walesto
meteorytoman
 
Posty: 861
Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 11:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez piotrkusiu » Pt lis 11, 2016 8:44 pm

Dzięki za info. Sprawdziłem to już wcześniej na dużym starym kowadle i rzeczywiście Argo daje wysokie ID na taki kawał żelaza. Rozpoznaje wielkość obiektu w trybie mix sygnałem ze statyka 8)
Natomiast 4-5 kilogramowe Morasko daje ewidentnie sygnał na żelazo.
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez R2R » N lis 13, 2016 10:23 am

walesto napisał(a):Piotrek, chodząc z Rutusem uważaj na duży kolor. Większe żelazo ćwierka jak ładny kolor. Kiedyś o tym nie wiedziałem i mając taki sygnał nie wbijałem saperki. Kto wie co ominąłem. ;)


Panowie,
Każdy wykrywacz VLF będzie pokazywał wysokie VDI przy dużych obiektach żelaznych. Ponieważ, dla detektora, mają one przewodność magnetyczną zbliżoną do srebra.
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz"

Postprzez Kenny » Pn lis 14, 2016 7:20 am

~30kg morasko biło na piękne żelazo :P kwestia budowy wewnętrznej materiału. Stal tej wielkości zawsze wali na kolor.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do nasze wyprawy w miejsca spadków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron