Meteorytowy Próg

tu piszemy o wydarzeniach poza granicami kraju, które mogą zainteresować meteorytomanów

Moderator: webimage

Meteorytowy Próg

Postprzez Paweł Baran » Śr lis 07, 2012 9:13 am

Najcenniejszy próg na świecie. Skała, którą rodzina Donny Lewis, mieszkanki amerykańskiego stanu Tennesse, murowała w próg swojego domu, jest warta fortunę. Nietypowy kamień o wadze 15kg, który znaleziono w 1930 roku, na pobliskim pastwisku, jest meteorytem, który spadł na Ziemię prawdopodobniej w 1853 roku. Szacunkowy wiek skały to ponad 4,5 miliarda. Oceniają naukowcy z Uniwersytetu w Tennessie, którzy kamień zbadali i odkupili, nie udało się ustalić za ile, ale podobne znaleziska sięgają na aukcjach ceny w granicach 100 tysięcy dolarów
Materiał pochodzi z gazety programu KROPKA. :wink:
Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez tribal216 » Śr lis 07, 2012 9:44 am

ciekawe ile jeszcze podobnych znalezisk czeka na odkrycie. :)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez gural100 » Śr lis 07, 2012 10:15 am

Trzymali ten kamień przez trzy pokolenia więc wiedzieli, że nie jest zwyczajny.

http://meteoryty.npx.pl/readarticle.php?article_id=361
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez Paweł Baran » Śr lis 07, 2012 4:26 pm

Czyli meteoryty są tylko pośród zwykłych ludzi, co dla nich meteoryt jest niczym, nie liczy się wcale możne nawet w naszym pięknym Kraju leży u kogoś w szufladzie, tylko nie chce pokazać światu, bo to jego, nie wiem, dlaczego tak jest, wiem i czuję, że ludzie na słowo meteoryt reagują śmiesznie, ale jak im się powie ile jest wart to wtedy wypytują się o wszystko, jaka cena, kto gdzie i jak. Dzisiejszych czasach liczą się pieniądze zaś meteoryty traktowane są jako zwykłe kamienie nic nieznaczące. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez Paweł Baran » Śr lis 07, 2012 4:31 pm

A i jeszcze jedno kochani ludzie, którzy nie zajmujecie się meteorytami, jeśli macie jakiś podejrzany kamień warto przyjść lub przynieść do tych ludzi, co zajmują się meteorytami, szkoda trzymać w domu w szufladach czy w piwnicach, bo przyjdzie następne pokolenie i tego kosmicznego gościa już nikt nie zobaczy, wiem, że czytają też goście odwiedzające nasze forum te słowa apeluję do Was. Jeśli masz jakiś kamień a nie wiesz to przyjdź nawet i do mnie, poszukajcie na pewno coś jest w Waszych domach tylko może sami nie wiecie o tym. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez kamyk » Śr lis 07, 2012 5:37 pm

Witaj Pawle .Piszesz ze zwykli ludzie mają meteoryty :wink: pewno tak.Trzymają byle gdzie.Na pewno nie .Ci ludzie mają w wielu wypadkach więcej szacunku do kamieni nawet polnych niż nie jeden naukowiec.Liczą się tylko pieniądze,może jednak nie dla wszystkich .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez Paweł Baran » Śr lis 07, 2012 5:56 pm

Ale ja ma taką cichą nadzieję, że ktoś przeczyta i ruszy się jego sumienie, przypomni sobie stare dzieje, kto wie może za pomocą tych moich kilka słów napisanych, znajdzie się czyjeś szufladzie skarp kosmiczny i odda go w dobre ręce. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez Kenny » Cz lis 08, 2012 1:25 pm

Pawle na pewno masz rację tylko uważam że częściej nie wiedzą co mają ot np dziwny kamień. A że uznają za zwyczajny to potem służy jako podpórka do drzwi.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Meteorytowy Próg

Postprzez Paweł Baran » Cz lis 08, 2012 4:29 pm

Właśnie o to chodzi, po co mają meteoryty podpierać drzwi, czy zdobić, chociaż by za ozdobny kamień w donice kwiatów, albo błąkać się po strychu, garażach itp. Lepiej oddać go takim ludziom jak my, którzy wiemy gdzie go umieścić i komu pokazać, nie jest łatwo odebrać dziecku zabawkę, tak samo jest z innymi ludźmi. Na pewno gdzieś w naszym Kraju leży u kogoś kamień podobny do meteorytu, ale co tam niech leży. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.


Powrót do na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron