Moja Kolekcja

tu chwalimy się swoimi zbiorami i piszemy o cudzych kolekcjach godnych zobaczenia

Moderator: webimage

Re: Moja Kolekcja

Postprzez trylobit » Pt gru 16, 2016 11:47 pm

Meteoriticon napisał(a):No i oczywiście przed snem ,zanim wyłączę światło , to mogę sobie popatrzeć na Kolekcję :D

A czy głaszczesz swoje ulubione meteoryty? Bo ja tak :D Co pewien czas głaszczę wszystkie swoje 2 (słownie dwa) metki 8)
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Huncyt » So gru 17, 2016 12:22 am

Wydaję mi się, że głaskanie to kontakt z ludzkim potem, a co za tym idzie, wilgocią i czynnikiem przyśpieszającym degradację... Ale może się mylę, jednak używam pęsety, gdy chce sobie pooglądać moje maleństwa :)
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Moja Kolekcja

Postprzez trylobit » So gru 17, 2016 9:12 am

Huncyt napisał(a):Wydaję mi się, że głaskanie to kontakt z ludzkim potem, a co za tym idzie, wilgocią i czynnikiem przyśpieszającym degradację...

Zapewne masz rację, ale ja nie mogę się powstrzymać :oops: Muszę rozważyć opcję głaskania przez jałową rękawicę chirurgiczną, ale to chyba nie będzie to samo :(
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Meteoriticon » So gru 17, 2016 10:01 am

trylobit napisał(a):A czy głaszczesz swoje ulubione meteoryty? Bo ja tak :D Co pewien czas głaszczę wszystkie swoje 2 (słownie dwa) metki 8)


Generalnie nie głaszczę , bo już się nagłaskałem :wink:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Meteoriticon » So gru 17, 2016 10:09 am

Huncyt napisał(a):Wydaję mi się, że głaskanie to kontakt z ludzkim potem, a co za tym idzie, wilgocią i czynnikiem przyśpieszającym degradację... Ale może się mylę, jednak używam pęsety, gdy chce sobie pooglądać moje maleństwa :)


Co do meteorytów kamiennych , nie ma to większego znaczenia , skoro leżały na ziemi , lub pod ziemią często wiele tysięcy lat i wilgoć przez cały czas robiła swoje :!:
Tak więc meteoryty kamienne bez oporów biorę w ręce , a tylko okazy bardzo rzadkie , jak np : węglisty CM2 Dhofar 1981 raczej staram się nie dotykać , ewentualnie zakładam rękawiczki :idea:

Co do meteorytów żelaznych , to rozumie się samo przez się , że płytek nie dotyka się , bo pot zostawi rdzawe ślady , dlatego płytki mam w pudełkach i nic im się nie stanie , jak pudełko wezmę do rąk :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez tomasir » So gru 17, 2016 11:59 am

Meteoriticon napisał(a):Polecam znowu zajrzeć do mojej Kolekcji :!:
Od 2009 roku , kiedy polecałem pierwszy raz obejrzenie moich meteorytów , dużo się zmieniło :!:

http://www.encyclopedia-of-meteorites.c ... spx?id=223

Każdy meteoryt ma swoje zdjęcie , co nie jest regułą w Kolekcjach Encyclopedia of Meteorites , poza tym wiele meteorytów jest bardzo rzadkich i występuje w niewielu Kolekcjach , lub tylko w Mojej :idea:

Pozdrawiam !
Meteoriticon


Niektóre okazy jakoś dziwnie znajome :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Meteoriticon » N gru 18, 2016 4:44 pm

tomasir napisał(a):Niektóre okazy jakoś dziwnie znajome :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No Kolekcja sama nie urośnie i zarazem nie może składać się tylko z osobistych znalezisk ,
choć tych jest znacząca większość , czasem trzeba coś kupić , choćby dla odświerzenia spojrzenia :wink:
Oczywiście w Mojej Kolekcji , która widnieje na stronie Encyclopedii of Meteorites nie ma sporej części okazów :!:
- tych , których nie chcę na razie umieszczać ( z różnych względów ) , oraz tych znalezionych ,
ale jeszcze nie sklasyfikowanych .

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez tomasir » Pn gru 19, 2016 12:58 am

Tomku - nie zrozumiałeś - mówiłem o niektórych które zdążyły zmienić właściciela :D
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Meteoriticon » Pn gru 19, 2016 10:37 am

tomasir napisał(a):Tomku - nie zrozumiałeś - mówiłem o niektórych które zdążyły zmienić właściciela :D


No tak , masz rację , zapomniałem o tych meteorytach , które fizycznie już nie są w mojej Kolekcji , a są na stronie .
Jak może wiesz zdjęć okazów z Encyclopedii raczej się nie usuwa , a tylko w swoim opisie do konkretnego meteorytu powinno się dodać , że sprzedany , lub ofiarowany , ale to i tak są informacje tylko dostępne dla mnie !

Chyba , że nabywca poprosi , żebym usunął dany okaz z mojej Kolekcji , gdyż np: on chce umieścić sam w swojej i umieścić swoje zdjęcia ! Ale prawdę mówiąc nie spotkałem się z tym :-)

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez tomasir » Pn gru 19, 2016 8:30 pm

Nic usuwać nie musisz - dlatego była w moim poście :mrgreen:
Zapraszam serdecznie.

http://meteoryty.org/
tomasir
meteorytoman
 
Posty: 835
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 9:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Meteoriticon » Wt gru 20, 2016 9:16 pm

tomasir napisał(a):Nic usuwać nie musisz - dlatego była w moim poście :mrgreen:

Nie no nie bedę usuwał :wink:
Uważam , że każda nienajgorsza fotka meteorytu ma swoją wartość poznawczą i może przyczynić się do rozpoznawania meteorytów :!:

Pozdrawiam !
Meteoriticon
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Kolekcja

Postprzez Kaioken » Śr gru 21, 2016 12:42 pm

Im więcej zdjęć tym lepiej, a kolekcja imponująca :D . Jest się z czego podszkolić! :)
Pozdrawiam :)
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Poprzednia strona

Powrót do warto zobaczyć (pochwalmy się)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron