Kolekcja meteorytów Pawła

tu chwalimy się swoimi zbiorami i piszemy o cudzych kolekcjach godnych zobaczenia

Moderator: webimage

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez SzymPor » Pt lut 22, 2013 7:56 pm

Piękna kolekcja Pawle! ;) Powoli będziesz musiał pomyśleć nad kolejną walizką, żeby następne okazy też miały swój 'domek'! :D
Avatar użytkownika
SzymPor
meteorytoman
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 6:27 pm
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt lut 22, 2013 8:05 pm

Walizka już jest najpierw trzeba te psute przegrody zapełnić meteorytami a potem to już wiadomo dodawać do nowej walizki. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » So lut 23, 2013 11:20 am

Zrobiłem dzisiaj rezerwacje meteorytów
NWA869 (hs) Meteoryt kamienny. 0,3g cena 4,00zł

Enstatytowy EL 31,6g METEORYTY KAMIENNE (Aerolity)
Jak tylko się jeszcze nawiną mi, jakie meteoryt kupię :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt mar 15, 2013 5:33 pm

Do mojej kolekcji meteorytów dołączyły okazy

NWA869 (hs) Meteoryt kamienny
NWA869 (hs) Meteoryt kamienny
Enstatytowy EL 31,6g. (O niskiej zawartości Fe)
Campo Del Celo
Tektyt 45g największy okaz, jaki mam w swojej kolekcji meteorytów. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt mar 15, 2013 5:35 pm

Obrazek
METEORYT ENSTATYTOWY EL (ENSTATITE CHONDRITE)
Waga: 31,6g
Wymiary: 45 x 34 x 22mm
Stanowią ok. 2% znalezionych meteorytów kamiennych.
EL (mniej całkowitego żelaza i wolnego metalu)
typy petrologiczne 3?6, przeważa typ 6. Charakterystyczna jest obecność niningerytu, domieszka krzemu w metalu wynosi 2?3%. Dobrze zdefiniowane chondry mają przeciętną średnicę 0,55 mm.
Żelazo w meteorytach enstatytowych występuje prawie wyłącznie w zredukowanej formie kamacytu FeNi zawierającego domieszkę krzemu. Obecne są siarczki żelaza (troilit tytanowy) oraz minerały rzadko spotykane w innych meteorytach, takie jak: oldhamit, keilit, niningeryt, alabandyn, osbornit, sinoit, daubreelit, perryit. Prawie nie występują tlenki.
Faza krzemianowa jest w zasadzie pozbawiona żelaza. Głównym minerałem jest enstatyt (ortoenstatyt niemal czysto magnezowy) w typie petrologicznym 3 oprócz ortoenstatytu występuje klinoenstatyt, spotyka się też (rzadko) chondry oliwinowe (forsterytowe ? prawie czysto magnezowe). Obecne są schreibersyt, cohenit, grafit.
W typach 4?6 generalnie brak oliwinu, jako dodatkowy występuje plagioklaz typu albitu. Akcesorycznie pojawiają się inne krzemiany i różne formy krzemionki.
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt mar 15, 2013 5:37 pm

Meteoryt kamienny chondryt North West Africa 869 - (hs) połówka okazu
Pochodzenie: Algieria, pustynia niedaleko Tindouf
Waga: 0,2g
Wymiary: 11mm x 9mm x 2mm
NWA 869 - sparowany m.in z NWA787 oraz NWA900. Meteoryty te sklasyfikowano jako brekcję L4-6 o niewielkim stopniu zwietrzenia (W1) i stopniu szokowym S3.
W tym, że jest mały błąd, co napisałem jeden NWA 869 jest 0,2 gramowy a drugi 3 gramowy, co napisałem na zdjęciu.
Obrazek
Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt mar 15, 2013 5:39 pm

Campo Del Celo
Obrazek
Tektyt 45g największy okaz, jaki mam w swojej kolekcji meteorytów.
Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt mar 15, 2013 10:15 pm

no, Pawle, niedługo chyba już dotrzesz do tej granicznej linii, że nagle zastanowisz się i zamiast na ilość zaczniesz stawiać na jakość ;)
myślę, że to jednak gdzieś za rok-dwa, czyli za jakieś 50 kolejnych okazów ;))
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » So mar 16, 2013 12:57 pm

Na pewno Panie Jacku, ale znając mnie ja zadowolę się malutkimi okazami meteorytów, więc na pewno będą i większe okazy swoim czasie oraz mniejsze, cieszę się, że kolekcja nie maleje, lecz rozrasta się, a to jest ważne ktoś powie, co w tym ważnego, a właśnie to, że jak ktoś lubi kosmiczne skarby to nie liczy się wygląd, lecz rodzaj meteorytu, zaczynałem od malutkich Nantanów a dzisiaj mogę śmiało pisać, że mam mniejsze, większe, i będą coraz większe okazy dzięki Wam, dzięki temu Forum Meteorytowego, gdzie czuję się swobodnie i wiem, że za tym monitorem są tacy sami ludzie zamiłowani jak ja do meteorytów a to mi wystarcza, dlatego lubię to forum i każdą osobę, która tu przebywa. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pt mar 22, 2013 4:20 pm

Do mojej kolekcji dołączyły kolejne okazy meteorytów kamiennych. :wink:
1) DHOFAR 1665 gram 1,7
2) DYHOFAR 1665 gram 3,5
3) DYHOFAR 1700 gram 2,9
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pn maja 13, 2013 9:48 am

Zeszytowy spis meteorytów z mojej kolekcji

Kiedy w czasie pokazów meteorytów, nie brałem, że sobą opisów, bo opis był wraz z zdjęciami na kartkach A4, zabierałem jedynie same meteoryty, miałem czas, więc zrobiłem sobie taki zeszyt, raz, że zajmuje mało miejsca, a drugi są w nim wszystkie moje okazy meteorytów, będę jeszcze dodawał nowe okazy wraz z opisami.
Na pewno będzie przydatny ten zeszyt, ponieważ, jak na razie odpukać nie zginął żaden okaz meteorytu z mojej kolekcji, więc warto się zabezpieczyć.
Każdy meteoryt będzie miał jeszcze swój numer, zostanie spisany na dodatkowej stronie, zaś, kto będzie chciał widzieć meteoryty nie tylko z mojej kolekcji, ale też na zdjęciach zobaczy, zdjęcia są czarno białe, bo mam tylko drukarkę laserową czarną białą, mnie to wystarcza, mam nadzieję, że pomysł spodoba się Wam. :wink:

Strona pierwsza zeszytu tytuł.

Wydruk zdjęć i opis meteorytów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Cz paź 03, 2013 7:20 pm

Kiedyś ktoś zaśpiewał mi piosenkę pt., Co ja mam, co ja mam księżycowy kamień, bawiłem się kosmicznym kamieniem, co był owinięty w złotko folię kuchenną, myśląc czy naprawdę istnieje księżycowy kamień, no czasy się zmieniły, ja się zmieniłem, kiedy patrzę na swoją kolekcję meteorytów nie mam wątpliwości, że nie tylko kamienie z Księżyca można mieć, ale z Wszechświata, do mojej kolekcji dołącza coraz więcej nowych meteorytów jeden z nich chcę Wam pokazać.
Meteoryt Dronino
Jest to meteoryt żelazny anomalny sklasyfikowany jako ataksyt (niskoniklowy)
Data odnalezienia pierwszego okazu: 2000r
W lipcu 2000 roku mieszkaniec Moskwy, Oleg Guśkow, wracając z grzybobrania koło wsi Dronino, znalazł 40 kg bryłę żelaza. Na początku 2003 trafiła ona do Instytutu Wiernadzkiego i tam rozpoznano, że to meteoryt. Latem 2003 r. poszukiwacze wykopali, z głębokości od 0,2 do 2 m, ponad 600 okazów (największy 250 kg); w sumie ok. 3 ton. Znaleziono je na obszarze ok. 0,5 x 1,5 km. Rozmieszczenie okazów sugeruje, że meteoryt utworzył krater o średnicy 30 m, obecnie zasypany. Meteoryt jest ataksytem niskoniklowym składającym się z kamacytu z niewielką ilością taenitu w postaci mikroskopijnych igiełek.
Kupiony w Sklepie Meteorytowym
http://www.meteoryty.sklepna5.pl/towar/ ... o-20g.html
Meteoryt dotarł do mnie 2013-09-30. :wink:
Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez tin » Pt paź 04, 2013 8:33 am

Paweł Baran napisał(a):Obrazek

Wygląda jak karabin snajperski. Zabezpiecz go dobrze, bo Dronino to meteoryt, który rdzewieje w zawrotnym tempie.
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Śr paź 09, 2013 7:42 am

Słynny Meteoryt Czelabińsk w Przysietnicy. Można zobaczyć w mojej kolekcji meteorytów.
Do mojej kolekcji doszedł meteoryt Czelabińsk waga 3,8 gram z certyfikatem. Okaz w kolekcji został znaleziony przez uczestników polskiej wyprawy poszukiwawczej w kwietniu 2013 roku. Typ meteorytu: LL5,WO,S4. Dostałem ten meteoryt jako prezent.
Czy nie można być szczęśliwym można sami widzicie, już myślałem, że nie będę miał swojej kolekcji tego okazu, a teraz można go zobaczyć na żywo u mnie, zapraszam miejscowych do zobaczenia meteorytu Czelabińsk, o którym było tak głośno w mediach.
Czy człowiek nie może się cieszyć owszem może, bo chociaż bywają chwile, że człowiek traci nadzieję, że już nie zdobędzie okazu a tu taj masz, to wspaniały prezent, z jakiego się cieszę i tu nawet Wam pokazuję, zaś, jeśli ktoś z miejscowych będzie szukał w Internecie czegoś a napotka opis ten zapraszam do siebie abyś zobaczył na własne oczy meteoryty. :wink:
Obrazek

Obrazek
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Jacek Drążkowski » Cz paź 10, 2013 8:57 pm

Brawo! Gratuluję :)
Bardzo ładny gest ze strony kolegów z PKiM
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do warto zobaczyć (pochwalmy się)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron