Kolekcja meteorytów Pawła

tu chwalimy się swoimi zbiorami i piszemy o cudzych kolekcjach godnych zobaczenia

Moderator: webimage

Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » N lis 07, 2010 9:12 am

No to ja się pochwalę swoją kolekcją meteorytów, z których jestem bardzo a bardzo zadowolony, zanim wypiszę meteoryty to dodam tak o d siebie, to dopiero początek mojej kolekcji, ten rok był obfity w kupnie i nie tylko, meteorytów, w sumie nie mam większej od Was moi mili kolekcji, ale serce moje zadowolone, ponieważ, miało być na jednym meteorycie a jak sami widzicie i czytacie, tak się nie stało.
1) Nantan 2 sztuki 0,9 0,10 gramowy (mam w planie kupić większy okaz)
2) Sikhote Alin 1 szuka 1,8 gramowy
3) Canyon Diablo 1 sztuka 15 gramowy
4) Bassikounou 1 sztuka 0,49 gramowy
5) NWA869 1 sztuka 9,0 gramowy
6) DHOFAR 195 chondryt 0,80 gramowy 1 sztuka
7) Tektyt Australit 3,1 gramowy 1sztuka
Taka moja kolekcja meteorytów w sumie jak widać to, czemu serce moje ma się nie radować. A jeśli chodzi o stronę, którą zawsze odwiedzam to Astronomia.pl, mojego fajnego kolegi Krzysia a tu coś na deser http://www.galactic-stone.com/
:wink:
Ostatnio edytowano Pt lut 11, 2011 6:24 pm przez Paweł Baran, łącznie edytowano 1 raz
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Postprzez Paweł Baran » N lis 07, 2010 9:15 am

Miała być strona http://www.astronomica.pl/ którą plecam ja a program poprawił mi na Astronomia. :oops: :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Postprzez meteoryt » N lis 07, 2010 8:36 pm

Witam.
Bardzo się cieszę z tego, iż powiększasz swoją kolekcję.
Tylko sobie zmień Bassikonou na Bassikounou.
I polecam robić sobie taki spis swojej kolekcji w którym znajdą się : Nazwa, Kraj pochodzenia, waga, klasyfikacja i ew. cena, data znalezienia/spadku, TKW i od kogo kupiłeś,
ale to jest tylko moja sugestia zrobisz jak zechcesz, ja tak zrobiłem i jestem zadowolony bo mam wszystko ładnie poukładane
i opisane oraz dzięki temu można się przy okazji czegoś ciekawego dowiedzieć.
Jakbyś nie mógł znaleźć, jakiś informacji odnośnie meteorytu np. TKW to polecam zaglądnąć tu : http://www.lpi.usra.edu/meteor/metbull.php
Pozdrawiam i życzę miłego kolekcjonowania meteoryt.
Dziękuje i Pozdrawiam meteoryt.
Avatar użytkownika
meteoryt
meteorytoman
 
Posty: 201
Dołączył(a): N lut 08, 2009 9:34 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Paweł Baran » N lis 07, 2010 9:20 pm

Tak swoim czasie wszystko się ułoży tak by miało to ręce i nogi jak to mówią, na razie jest tak jak jest a nazwę mógł przekręcić program, co pisałem, ponieważ on poprawia za mnie błędy.
Ja też pozdrawiam i dzięki za informacje.
:wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Postprzez Paweł Baran » Pn lis 22, 2010 8:47 am

Do tych moich meteorytów doszły kolejne okazy
Meteoryt Sikhote Alin 8,9g.
Tektyt indochinit (Tajlandyt) 21,8 g.
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Każdą wyprawę rozpoczyna pierwszy krok...

Postprzez gural100 » Pn lis 22, 2010 9:20 am

a gdy jest pasjonująca trwa bez końca. Jesteś na swojej wyprawie. Powodzenia. Kosmos jest wszędzie. Także na Ziemi.
Ktoś przychodzi, chwali Cię, a Ty czujesz się jak młody Bóg. Zaraz potem przychodzi ktoś inny, zwymyśla Ci a Ty czujesz się podle. Nikomu nie daj się nabrać.
zapraszam
http://meteoryty.npx.pl
http://www.facebook.com/piotr.gural?ref=tn_tnmn
Avatar użytkownika
gural100
meteorytoman
 
Posty: 626
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Paweł Baran » Pn lis 29, 2010 9:53 am

Dotknij, chociaż kawałek Wszechświata a zapragniesz mieć go więcej. Tak to jest wspaniała przygoda, wspaniałe uczucie trzymać w dłoni kawałek, a nawet okruszynkę, która nazywa się meteoryt. Kiedy w 1988 roku do mojej głowy weszła Astronomia, pragnąłem mieć teleskop astronomiczny, wychodzić, co noc na obserwacje nieba, spełniło się moje marzenie, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia zapragnąłem mieć, gwiazdkę z nieba, aby na nią patrzeć każdego dnia i mówić jestem szczęśliwy.
Trudno na razie mam te meteoryty, co pisałem o nich, mam nadzieję, że przybędzie ich mojej kolekcji znacznie więcej, bo już nabrała kolekcja wyglądu, kto wie, planuję meteorytami zająć całą półkę na meblach, zrobić Mały Wszechświat Meteorytów, tak by, każdy, kto przychodzi do mnie widział ten mój cenny skarb. 2010-05-28 Byłem na spotkaniu w mojej na miejscu szkole Podstawowej im, Marii Konopnickiej właśnie wtedy pokazałem swoją kolekcję meteorytów, dzieci były zachwycone ucieszone, że trzymają w tych małych swoich rączkach kawałek Wszechświata, najbardziej ucieszone były nauczycielki, ponieważ nigdy w swoim życiu nie miały okazji dotknąć meteorytu. Cieszę się bardzo i mam nadzieję, że nie tylko mi będą przynosić radość meteoryty, ale także innym.
:wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Postprzez webimage » Pn lis 29, 2010 11:15 am

Fajnie to napisałeś :)
Avatar użytkownika
webimage
meteorytoman
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 2:45 pm

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Wt lut 22, 2011 7:50 am

Dziękuję napisałem to, co czuję do meteorytów oraz do poszukiwania tych skarbów z nieba, szczególnie jak ja jestem na spotkaniach z dziećmi w szkole, i mówię im o Wszechświecie, oraz meteorytach to słuchają z taką uwagą, że człowiekowi do szczęścia brakuje jednego tylko więcej pogodnych nocy. Oraz więcej wycieczek za skarbami z kosmosu. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Kris » Śr lut 23, 2011 3:42 pm

Widzę u Ciebie szczerą radość obcowania z kosmiczą materią.Posiadanie nawet paru niewielkich okazów sprawia niesamowitą frajdę :D Do tego dochodzi też chęć wzbogacenia wiedzy z tej pięknej dziedziny.Pozdrawiam
krzysiek
Avatar użytkownika
Kris
meteorytoman
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Lubicz k/Gryfina

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pn lut 28, 2011 11:51 am

Jak to się mówi wszystko dla ludzi, moja kolekcja jak już napisałem jest moja, ale zabieram ją na pokazy po szkołach, zapraszam ludzi do siebie pokazuję im kolekcję meteorytów, więc jest wciągające, zbieranie meteorytów nabywanie ich to coś wspaniałego, cudownego, kiedy oczekuję po zamówieniu paczuszki a w niej odrobinka Wszechświata, wypatruję listonosza czy nie widać go gdzieś na horyzoncie, wtedy jest fajne uczucie, że kolekcji mojej przybędzie dwa lub trzy nowe okazy meteorytów radość moja wtedy jest największa. Taka prawda cieszę się nawet z najmniejszej okruszki meteorytu, czasem siadam biorę pudełeczko plastikowe czarne przeźroczystą osłoną przyglądając się im myśląc, że mam cenny skarp z Kosmosu. A to już coś, lubię te meteoryty i nic na to nie poradzę. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Jacek Drążkowski » Pn lut 28, 2011 9:02 pm

ojojoj, to już chyba jakaś forma uzależnienia - trzeba uważać! ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Pn mar 07, 2011 1:48 pm

Zaś ja pochwalę się, że nie długo będę miał dwa nowe okazy meteorytów Morasko i Allende, swojej kolekcji meteorytów. :wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez j.lytka » Pn mar 07, 2011 2:15 pm

Najwartościowsze w Twej pasii jest to że przekazujesz ją młodzieży. Od najmłodszych lat nauczą patrzeć się szerzej na świat.A PRZECIEŻ wszechświat jest ogromny i niejedną jPeszcze sprawi nam niespodziankę odkrywając swoje tajemnice.Powodzenia i trzymaj tak dalej.
j.lytka
meteorytoman
 
Posty: 94
Dołączył(a): So lip 25, 2009 8:28 am
Lokalizacja: golub - dobrzyn

Re: Kolekcja meteorytów Pawła

Postprzez Paweł Baran » Śr mar 30, 2011 9:08 pm

Jak to mówią głodnemu chleb na myśli i taka prawda, pisałem, że za nie długo będę miał dwa meteoryty Morasko i Allende, ale na dwóch się nie skończyło mam aż trzy nowe okazy meteorytów.

1) NWA2481 Achondryt Eukryt
2) Allende Chondryt węglisty CV3 1,8 gram
3) Morasko 7,7 gram
Mój pierwszy Polski Meteoryt to właśnie dzisiejszy, co dostałem Morasko. Postaram się jeszcze o Pułtusk meteoryt brakuje mi go w mojej kolekcji, nie wiem czy zdobędę ten meteoryt, chociaż kilku gramowy, nie cały okaz, wtedy był powiększyła się kolekcja meteorytów o dwa Polskie Meteoryty, a tak na razie jest tylko jeden, ale kto wie na czasie może się to zmieni, trzeba się cieszyć z tego, co się ma. A wszystkich meteorytów mam 12-cie.
:wink:
Kocham to co robię czyli Astronomie


Moje marzenie oberwać głowę meteorytem wtedy bym prędzej znalazł i potwierdził, że Ziemia krąży wokół Księżyca hi, hi, hi.
Paweł Baran
meteorytoman
 
Posty: 548
Dołączył(a): So paź 13, 2007 6:54 am
Lokalizacja: Podkarpackie Przysietnica: PTMA Warszawa.

Następna strona

Powrót do warto zobaczyć (pochwalmy się)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron