Dziura w murze

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Dziura w murze

Postprzez rolnik » Pn maja 28, 2012 6:29 pm

Od czego powstała dziura w murze ? Człowiek tej dziury nie zrobił ,takie mam informacje ,ale czy sa prawdziwe ? Z przeciwnej strony dachu są dziury w eternicie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe7 ... ea487.html
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Dziura w murze

Postprzez tribal216 » Pn maja 28, 2012 8:09 pm

za równo powyciągane te cegły.....;)
Avatar użytkownika
tribal216
meteorytoman
 
Posty: 1649
Dołączył(a): N wrz 06, 2009 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dziura w murze

Postprzez rolnik » Pn maja 28, 2012 8:13 pm

pustaki ,tribal ich resztki leżą pod murem
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Dziura w murze

Postprzez rolnik » Wt maja 29, 2012 5:57 am

To że całe pustaki z muru wypadły to powiedziałbym słaba zaprawa murarska była , pytałem się właścicieli kiedy pierwszy raz zobaczyłem dziurę dlaczego ją zrobili?Odpowiedzieli ,że sami byli zaskoczeni kiedy dziurę w murze zobaczyli ,na dodatek nie wiedzieli kiedy to się dokładnie stało,a to dlatego że ten budynek nie jest użytkowany gospodarczo ,wytłumaczyli mi w jaki sposób powstała dziura w murze , pytam ekspertów od dziur w ziemi ,balkonach i rynnach w jaki sposób powstała dziura w murze?
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Dziura w murze

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt maja 29, 2012 3:05 pm

Meteoryty w końcowej fazie spadają praktycznie pionowo z góry, wiec tu bym przyczyny kosmicznej nie dopatrywał się. Dach nad dziurą w murze jest cały.
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Dziura w murze

Postprzez rolnik » Wt maja 29, 2012 4:29 pm

Ani razu nie napisałem w tym temacie ze to meteoryt wyrwał dziurę w murze, pytałem tylko co mogło przyczynić się do powstania wyrwy w murze,gospodarz mówił że to zrobiło uderzenie pioruna podczas burzy ,dziwi mnie że eternitu nie wyrwało obok tej dziury
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Dziura w murze

Postprzez Romulus » Wt maja 29, 2012 5:25 pm

Może to piorun kulisty ??? Trzeba byłoby coś więcej dowiedzieć się na temat natury takich zjawisk .
Mam takie jedno miejsce u znajomego rolnika który miał dziurę w eternicie , pod tą dziurą belka w stodole roztrzaskana w drzazgi i dziurę w ziemi o rozmiarze wiadra . Ani w dziurze , ani też w pobliżu nic dziwnego nie zostało znalezione . Zero jakiejkolwiek frakcji magnetycznej . Muszę jeszcze mu porządnie "przetrzepać" tę stodołę jak ją opróżni ze słomy i siana co nastąpić ma na przełomie czerwca/lipca . Zobaczymy czy coś nie odskoczyło z tej dziury. Natomiast specjalista z ubezpieczalni określił powstałe szkody jako skutek uderzenia pioruna na podstawie czego następnie wypłacono odszkodowanie.
Ostatnio edytowano Wt maja 29, 2012 7:37 pm przez Romulus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Romulus
meteorytoman
 
Posty: 300
Dołączył(a): Wt paź 31, 2006 9:27 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: Dziura w murze

Postprzez Jacek Drążkowski » Wt maja 29, 2012 7:12 pm

rolnik napisał(a):Ani razu nie napisałem w tym temacie ze to meteoryt wyrwał dziurę w murze, pytałem tylko co mogło przyczynić się do powstania wyrwy w murze,gospodarz mówił że to zrobiło uderzenie pioruna podczas burzy ,dziwi mnie że eternitu nie wyrwało obok tej dziury


Drogi Rolniku, samo umieszczenie Twego wpisu w dziale "Poszukiwania meteorytów/kratery?" to sugeruje! Jakby co, przypominam, że jest jeszcze dział "Meteorytowe rozmaitosci/niekoniecznie na temat metków ;)"
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Dziura w murze

Postprzez rolnik » Wt maja 29, 2012 7:39 pm

Panie Jacku,podejrzana dziura jest? Jest, że nie na ziemi tylko w murze ,dobrze, w rozmaitosciach bedę pisał jak będzie jakiś dziwny temat .
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Dziura w murze

Postprzez Kenny » Wt maja 29, 2012 9:13 pm

jeśli piorun trafił w metalowy koniec dachu mógł nie pozostawić śladu na eternicie
natomiast przeskok pioruna z blachy na ścianę mógł spowodować gwałtowne odparowanie wody w pustakach (jeśli były zawilgnięte z jakiegoś powodu) i następnie ich rozerwanie stąd pewnie ta dziura
pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Dziura w murze

Postprzez rolnik » Śr maja 30, 2012 7:09 pm

Kenny to jest zachodnia sciana i przeważnie podczas deszczu jest mokra,to by znaczyło że przeskoczenie super'' iskry ''wybiło dziure w murze i to by mi pasowało .
Romulus w latach 50 XX w u mojego teścia po mieszkaniu hulał piorun kulisty nikomu krzywdy nie zrobił garami podzwonił i znikł w piecu,,ponoć osoby patrzące na to zjawisko nie mogły słowa powiedzieć ze strachu
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm


Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron