Łykowe Doły

o podejrzanych dziurach w ziemi

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pn lut 25, 2013 8:49 am

Panie Jacku jak najbardziej staram się oddać obraz jaki widziałem i widzę , wzgórze z ostatnich fotek ma swoją nazwę ale póki co nie podałem tej nazwy ,dziwię sie że nikt mnie nie zapytał a coś ty chłopie nabazgrał na tej kartce ,jeśli ktoś znalazłby się na tym terenie to powiem że na duktach które mają nazwy jest pełno żużlowych kamieni i spotkać można szkliwioną cegłę ,albo krzemień podobny do brekcji.Przed rokiem na duktach od strony dróg przejazdowych postawiono szlabany i gdzieniegdzie są tablice z kamerą i napisane jest że teren jest monitorowany,ale to żeby im drzewa z lasu nie podbierać. Dziwiło mnie też zawsze że dużo kamieni ma pofalowaną powierzchnie albo są jakby były przypalone na naszym terenie,Panie Jacku z dobrych rad zawsze warto skorzystać,będę wstawiał kolejne dołki i opisywał a jak trochę się ociepli to ten wykop zrobię
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Pn lut 25, 2013 9:53 am

wały zbudowane z materiału piaszczystego właśnie trzymają się doskonale spowodowane jest to tym że mają doskonałą przepuszczalność dla wody i w momencie osiągnięcia przez stok nachylenia ~30 stopni dalej już się nie wypłaszczają.
W przypadku wałów i stoków zbudowanych z gliny czy iłu o kiepskiej przepuszczalności nasiąknięta gleba po prostu spływa, powodując że nachylenie takowych stoków jest zawsze bardziej połogie. Ił zawarty w takich gruntach poza utrzymywaniem wody powoduje jeszcze lepsze "smarowanie" ziaren przez co w stanie wilgotnym łatwiej przemieszczają się między sobą.

Co innego jeśli chodzi o rozmywanie na to piaski są bardziej podatne ale musi wtedy dość do pełnego zalania takiego wału.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pn lut 25, 2013 6:21 pm

coś w tym musi być Kenny wzgórze na południe od Kępiny jest piaskowe z kamykami,koło Łykowych Dołów są wprawdzie kamienie ,ale ziemia jest drobnoziarnista taka pyłowata
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Śr lut 27, 2013 5:21 pm

Pisaliście że Dołki na moim terenie są za płytkie na kratery ,a ten Dołek we Fromborku jest głęboki i co?Nie jest kraterem meteorytowym ,że ktoś kiedyś znalazł szkło że ktoś znalazł kawałki meteorytu, a gdzie brekcje ,mikrokulki ktoś znalazł ,te mikrokulki widziałem i nic poza tym ,moje brekcje im więcej zawieraja niebieskawo granatowych tym lepiej przyciąga je magnes ,może to są okruchy żelaza jeśli nie znajdę brekcji, ani szkieł w Dołku będzie po temacie za 2 może trzy dni wejdę na teren i zrobie kopanie nie na zewnatrz a wewnątrz dziury ,powinno coś pozostać
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Kenny » Śr lut 27, 2013 8:14 pm

Szukajcie a znajdziecie :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Cz lut 28, 2013 4:45 pm

Kenny raczej chyba na idiotę wyjdę, trudno ,koło tych dużych dołków są małe wgłębienia część z nich to dołki po wywróconych drzewach z korzeniami ,część to po małych bombach lotniczych z wojny ,ale kilka dołków jest innych bardzo wypłaszczone są ,tam pasowało by zajrzeć,mają różne średnice na pewno stanowiska ogniowe to nie są bo ziemia tworzyłaby jakiś wałek,nie są to też dołki na sadzonke jeden jest w pobliżu prostokątnego kształtu nawet z wałami hehehe,tak czy owak jak cos znajdę ,czy nie to opiszę
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pt mar 01, 2013 4:55 pm

podobny do meteorytu znalazłem kamień ,jedna wada magnes słabo ciagnie kamień ma rdzawą powierzchnie i wgłębienia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a8 ... 8e1907.htm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/246 ... 893a8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2b ... 96dfd.html
mam też brekcje ale nie chcę mieszć , a ten z fotek to do księżyca podobny muszę obejrzeć lunary
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » Pt mar 01, 2013 8:53 pm

pierwszy raz byłem tam ze szpadlem coś mam,miałem dzisiaj wątpliwości czy coś znajdę,coś znalazłem i co ? Nic ,szukajcie a znajdziecie ,hehehe byłem pierwszy ,czy na pewno księżyce nie spadają na terenie Polski?
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez sopel » So mar 02, 2013 12:41 pm

spadają tylko nikt nie próbuje ich klasyfikować ,czemu każdy musi sam sobie odpowiedzieć .moim zdaniem bardzo dobrym kandydatem na lunara jest kamyk lejkersa pt''czy podobny do lunara???''w postach czy to jest to.a tak po za tym rolnik u mnie też jest dużo kraterów ,lecz większość to po wywalonych drzewach a te większe to po bombach [nawet pozostałość odrobinki ''lotki ''posiadam ,lub leje kresowe gdzie fotki też wklejałem .ale też szukam tej po meteorycie może kiedyś się poszczęści :evil: pozd.
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez Jacek Drążkowski » So mar 02, 2013 2:14 pm

w temacie kraterów tak dla przypomnienia "oczywista oczywistość":
krater może być wybuchowy (wtedy meteorytu w nim nie znajdziemy) albo uderzeniowy (wtedy musi pod nim siedzieć coś odpowiednio wielkiego)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » So mar 02, 2013 6:13 pm

Panie Jacku ,a skąd Pan wie że mój kamień doleciał do tej dużej dziury ?a a może spał wcześniej ,że był na co najmniej 50 do 60 cm pod powierzchnią ziemi,Dołków małych oprócz tych największych jest 100,200 a może nawet 300 w najbliższej okolicy cały czas piszę o Łykowych Dołach ,niektóre kamienie wyrzucone w powietrze mogły być tak jak i resztki meteorytu,to one porobiły dziury ,zrobiłem kilka dołków i nic krzemionkowe kamienie ,i przez przypadek znalazłem niedaleko miejsca kamień z falami spękany w środku podobny do brekcji jest,on spadł wcześniej a może raczej przed dużą dziurą a w dużej dziurze nic nie znalazłem.Można by napisać że w jednym dołku znalazłem do gł 70 cm spalone drewno może raczej węgiel drzewny ,to było na osuniętym zboczu poniżej 70 cm był żółty piasek .Myślę że porządnie wywaliło w tym miejscu
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Re: Łykowe Doły

Postprzez rolnik » So mar 02, 2013 6:59 pm

Sopel,ja też kiedyś o tej najgłębszej dziurze myślałem że to jest lej krasowy ,i meteorytowy krater ,bardzo dużo razy tam byłem i nic,dopiero w domu pomyślałem że jedna dziura została zdeformowana po uderzeniu drugiego meteorytu ,myślę że znajdziesz sopel nie u siebie to gdzie indziej, ja będę szukał dużych fragmentów meteorytu które w locie odpadły od tych większych i są niezbyt głęboko pod ziemią ,amatorzy też potrafią myśleć szukać i znajdywać
rolnik
meteorytoman
 
Posty: 354
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:17 pm

Poprzednia strona

Powrót do kratery?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron