czy to jest to?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: czy to jest to?

Postprzez kerlmit » Pt lis 15, 2013 10:18 pm

pumba napisał(a):Kim ty jesteś kermlit wirusem ?


No proszę. :D
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt lis 15, 2013 10:39 pm

No proszę
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » N lis 17, 2013 4:34 pm

Witam trawiłem kwasem azotowym 10% ze spirytusem połowę zgładu na zdjęciach nie jest wyraznie to widać ale postaram się to państwu przedstawić.Tu widać powierzchnię kamienia podczas trawienia ,trwało to kilka minut co chwilę smarowałem kwasem kamień Obrazek jak widać metal nie zmienia koloru Obrazek
po trawieniu kamień kamień umyłem wodą z detergentem widać różnicę w odcieniu kamienia miejsca trawionego tło skalne przybrało jakby atramentowego odcieniu Obrazek Obrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » N lis 17, 2013 4:53 pm

Teraz kamień zakonserwowałem oliwą do maszyn Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez webimage » N lis 17, 2013 8:25 pm

Pumba - wytłumacz mi proszę:
1) po co "trawisz" ziemskie dziadostwo
2) po co później smarujesz je oliwą?

Pytam poważnie bo nie rozumiem Twojego postępowania.
Avatar użytkownika
webimage
meteorytoman
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 2:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Jacek Drążkowski » N lis 17, 2013 10:09 pm

najgorsze, że "metal" może wcale nie być metalem ;))
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pn lis 18, 2013 12:23 am

Szanowny webimage po pierwsze nawet jeśli ziemskie dziadostwo to też ładne a po drugie i to też bardzo ważne ażeby takie ziemskie dziadostwo dłużej stało na półce a jeśli nie dostrzegasz w tym nic pięknego to zmień forum albo zainteresowania pozdrawiam cześć .
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez webimage » Pn lis 18, 2013 12:45 am

Sam się sobie dziwię że wdaję się z tobą w dyskusję...
Na forum METEORYTOWE z premedytacją (jak widać) wrzucasz ZIEMSKIE kamole - i na zwrócenie ci (po raz "enty") uwagi - każesz mi zmieniać forum?! Nic ci się nie pomieszalo szanowny pumbo?! To ty wyemigruj na jakieś forum geologiczne bo tam twoje miejsce. :evil:

pumba napisał(a):Szanowny webimage po pierwsze nawet jeśli ziemskie dziadostwo to też ładne a po drugie i to też bardzo ważne ażeby takie ziemskie dziadostwo dłużej stało na półce a jeśli nie dostrzegasz w tym nic pięknego to zmień forum albo zainteresowania pozdrawiam cześć .
Avatar użytkownika
webimage
meteorytoman
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 2:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Kenny » Pn lis 18, 2013 6:19 am

dziwne to jest... ciężko mi to jakkolwiek sklasyfikowac...
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: czy to jest to?

Postprzez kerlmit » Pn lis 18, 2013 11:33 am

kerlmit napisał(a):To moze być jakis odpad z pieca(niekoniecznie hutniczego). Jesli zwir jest dostarczany do jakieś cegielni ,to odpady z pieca do wypalania cegieł trafiają z powrotem do kopalni żwiru (i są układane jako podkład po którym jeżdżą ciężarówki ,koparki) . Kiedys wpadlem na taka odkrywkowa zwirownie i wykrywacz zwariował.


Moim zdaniem to wygrzany w piecu ziemski kamien.Kenny nie moze go rozpoznac ,bo przeszedł metamorfozę(podobna do przemiany martenzytycznej dla stali).600-1200 stopni juz wystarczy ,zeby namieszac wewnatrz ze struktura tego kamienia.
A jak nie to ,to ja niewiem....moze jakis meteoryt :wink:
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: czy to jest to?

Postprzez Kenny » Pn lis 18, 2013 1:40 pm

Kamień to nie stal i ten nie wygląda na takowy co by przez piec przeszedl (no chyba ze to twór ludzki). Nie twierdze że to meteoryt po prostu na podstawie zdjęc nie jestem w stanie rozpoznac dziada. Na pewno nie jest to zwykły otoczak wypalony w piecu.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: czy to jest to?

Postprzez tin » Pn lis 18, 2013 2:13 pm

Kenny napisał(a):Kamień to nie stal i ten nie wygląda na takowy co by przez piec przeszedl (no chyba ze to twór ludzki).

Przez piec przechodzi nie tylko "stal". Hut przetapiających kamień (a nie stal) jest i było całe mnóstwo, jak choćby huta szkła. Dla mnie to ewidentnie nie jest meteoryt czyli udzielona została odpowiedź na pytanie z działu "czy to jest to?". Po co się głowić nad pytaniem "co to jest?" :-)
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: czy to jest to?

Postprzez kerlmit » Pn lis 18, 2013 4:46 pm

Kenny napisał(a):Kamień to nie stal i ten nie wygląda na takowy co by przez piec przeszedl (no chyba ze to twór ludzki). Nie twierdze że to meteoryt po prostu na podstawie zdjęc nie jestem w stanie rozpoznac dziada. Na pewno nie jest to zwykły otoczak wypalony w piecu.


Nie porównuje do stali tylko dałem taki przykład. Uważam że przy odpowiednich warunkach kamien ,ktory trafił do paleniska pieca wraz z paliwem (z węglem) i w odpowiednim jego miejscu ,rozgrzany do czerwonosci lub nawet ''jasnej czerwonosci" ,moze sie jego wnetrze troszke zmienic i przeobrazic w cos takiego. Zapewne w piecu hutniczym raczej by nie przetrwał i stal by się lepiszczem szlaki.

p.s. Na pierwszym zdjeciu jakie zamieścił Pan Pumpa widać , ze kamien jest w miejscu,ktore wyglada jak żwirownia,czyli teoria ,ze smieci trafiaja tam z powrotem jest słuszna.

p.s.2 Zamieszcze fotki jak to wyglada w pod bydgoskiej zwirowni i jakie odpady i szlaka trafiają tam z pobliskiej cegielni.
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pn lis 18, 2013 9:04 pm

Niestety żadnych hut w mojej okolicy nie było i nie ma oprócz zakładów azotowych gdzie produkuje się np:nawozy sztuczne ale i tam nawet szlaka czy też żużel trafia na hałdy przyzakładowe a to miejsce jest dość odległe od miejsca gdzie znalazłem kamień ,tin poszedł dobrym tropem lecz z huty szkła ten kamień był by raczej lekki no nie wiem co się tam dodaje żeby na przykład powstała porcelana a ten kamień jak na swoje rozmiary waży ponad kilo .W kopalni piachu do budowy drug byłem w sobotę obłaziłem się cały dzień z garetem i prócz kamieni polodowcowych paru nakrętek puszek po piwie folii od papierosów w kopalni nic nie znalazłem co by dało sygnał na wykrywaczu tak jak ten kamień . Na pobliskich polach same śmieci lecz pod koniec dnia ku mojej uciesze znalazłem jakiś starodawny medalik ale to może w innym dziale.
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez lejkers » Pn lis 18, 2013 9:44 pm

Kenny napisał(a):dziwne to jest... ciężko mi to jakkolwiek sklasyfikowac...

To nie jest taki sobie zwykły kamień, niezależnie od moich podejrzeń ????!!!!, ustal ostatecznie, czy ma metal, czy siarczki - jeśli podejdziesz sondami omomierza to sprawdź, czy jakaś powierzchnia na przekroju zamyka obwód, oczywiście na jednej płaszczyźnie metalu (?) a nie pomiędzy różnymi wrostkami ( w zakresie Kohm powinien iść na nieskończoność, czyli zwierać.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron