czy to jest to?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: czy to jest to?

Postprzez webimage » Pn lis 18, 2013 10:02 pm

Dobre. Następnym krokiem będzie sprawdzenie obecności skamieniałych form pozaziemskiego życia. Koniecznie!!! :lol: :lol: :lol:

lejkers napisał(a):To nie jest taki sobie zwykły kamień, niezależnie od moich podejrzeń ????!!!!, ustal ostatecznie, czy ma metal, czy siarczki - jeśli podejdziesz sondami omomierza to sprawdź, czy jakaś powierzchnia na przekroju zamyka obwód, oczywiście na jednej płaszczyźnie metalu (?) a nie pomiędzy różnymi wrostkami ( w zakresie Kohm powinien iść na nieskończoność, czyli zwierać.
Avatar użytkownika
webimage
meteorytoman
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 2:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez lejkers » Pn lis 18, 2013 10:13 pm

webimage napisał(a):Dobre. Następnym krokiem będzie sprawdzenie obecności skamieniałych form pozaziemskiego życia. Koniecznie!!! :lol: :lol: :lol:

lejkers napisał(a):To nie jest taki sobie zwykły kamień, niezależnie od moich podejrzeń ????!!!!, ustal ostatecznie, czy ma metal, czy siarczki - jeśli podejdziesz sondami omomierza to sprawdź, czy jakaś powierzchnia na przekroju zamyka obwód, oczywiście na jednej płaszczyźnie metalu (?) a nie pomiędzy różnymi wrostkami ( w zakresie Kohm powinien iść na nieskończoność, czyli zwierać.

Tak skromnie z tymi uśmieszkami, tylko 3! Bardzo skromna drwina.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez tin » Wt lis 19, 2013 1:40 pm

pumba napisał(a):Niestety żadnych hut w mojej okolicy nie było i nie ma

Często to zdanie znajduje się przy opisach odpadów uznawanych za meteory... Nie świadczy to jednak o niczym gdyż wszelkie zakłady/huty/kuźnie/kowale/dymarki itp... powstawały i znikały na przestrzeni kilkuset ostatnich lat. To, że nie ma w chwili obecnej to wcale nie znaczy, że teren jest czysty. Poza tym trzeba pamiętać, że całe badziewie będące odpadami hutniczymi w tym żużle, popioły, przetopione w piecach kamienie, szlaki itp. to często używany materiał do utwardzania dróg gruntowych. Rozwozi się go po całej Polsce i rozsypuje na mniej uczęszczanych drogach, gdzie nie zawsze opłaca się położyć asfalt. Odpady te (w sobie znany sposób ;D) przedostają się z dróg na pola a potem wpadają w ręce poszukiwaczy.
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: czy to jest to?

Postprzez sopel » Wt lis 19, 2013 4:41 pm

a ja pytam czy garet widzi kamienie magnetyczne ,gdzieś czytałem że nie nadaje się do kamiennych ,co innego gdy kamień posiada żywy metal. :?: pytam i nie wiem czy czegoś nie poplątałem :D
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Kenny » Wt lis 19, 2013 6:36 pm

Garrett nie widzi kamieni magnetyczny (przynajmniej nie spotkałem się z takim którego by widział)
A dywagacja na temat hutniczego powinowactwa kamienia jest według mnie błędna... Kamień wygląda na naturalny.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Wt lis 19, 2013 7:35 pm

Lejkers sprawdziłem kamień omomierzem a mianowicie na tym błyszczącym metalu na jednej płaszczyżnie jak i między wyrostkami w odstępach paru centymetrów tylko w niektórych miejscach rezystancja wynosiła od 1400 do 2000 nie robiłem zdjęć żeby państwu to pokazać ponieważ wartości cały czas się zmieniały czy po tym pomiarze można wysunąć jakiś wniosek?
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez tin » Wt lis 19, 2013 8:33 pm

sopel napisał(a):a ja pytam czy garet widzi kamienie magnetyczne ,gdzieś czytałem że nie nadaje się do kamiennych ,co innego gdy kamień posiada żywy metal. :?: pytam i nie wiem czy czegoś nie poplątałem :D

Potwierdzam słowa Kennego. Do kamiennych garrett się nie nadaje i nie jest ważne czy kamień zawiera "żywy" metal czy nie. Pułtusk też zawiera metal a mój GTI 2500 w zasadzie jest na na niego głuchy.... Bez dyskryminacji i na totalnym rozstrojeniu coś tam popiskuje z 5 cm ale to ma się nijak do osiągów Whites'a czy choćby Rurusa.
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt maja 16, 2014 9:32 pm

Dziś znalazłem następne fragmenty takiego samego kamyka ciekaw jestem czy też pasują do siebie czy też pochodzą od innego fragmentu . Zdjęcia będą jutro 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt cze 20, 2014 12:29 am

Jak się okazało ten fragment który znalem jednak nie pasuje do tego kamienia ale mam za to nowa wiadomości otóż po wstępnych badaniach wyszło ze zawiera tlenek srebra i tu pojawia się pytanie czy to dobrze czy źle ?
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez tin » Pn cze 23, 2014 8:58 am

pumba napisał(a):Jak się okazało ten fragment który znalem jednak nie pasuje do tego kamienia ale mam za to nowa wiadomości otóż po wstępnych badaniach wyszło ze zawiera tlenek srebra i tu pojawia się pytanie czy to dobrze czy źle ?

Zawsze to "srebro" ale gdyby był "tlenek złota" to dopiero byłoby coś!!!! Science i Nature biły by się o publikację :D :roll:
Avatar użytkownika
tin
meteorytoman
 
Posty: 1959
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:22 am

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt gru 09, 2016 5:11 pm

Jest przełom w moich badaniach nad tym egzemplarzem a mianowicie jest drugi taki sam , tylko że sporo mniejszy ale ciasto skalne badane pod mikroskopem wskazuje jednoznacznie że pochodzi z tej samej skały a znalazłem go płytko jakieś sto metrów dalej od tego większego ,i to jest to czego szukałem 8) ObrazekObrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » Pt gru 09, 2016 8:23 pm

Ciasto skalne w dwóch kamieniach składa się z takich samych minerałów ,masę główną kamienia tworzy ciasto skalne z wtopionymi jasnymi drobinkami a w dodatku są co najmniej dwa rodzaje metalu , jeden jest brunatnego a drugi srebrzystego koloru , występują również oliwiny w różnych odcieniach i jeszcze wiele innych minerałów których nie umiem nazwać 8) ObrazekObrazekObrazekObrazek zdjęcia robione mikroskopem w powiększeniu ,nie wiem ile razy ale na obiektywie jest symbol ROW 6/0.16
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » So gru 10, 2016 5:52 pm

O i jeszcze coś , intryguje mnie w tych kamykach coś takiego co wyglądem przypomina jakby kasza manna w cieście wiem że śmiesznie to brzmi ale chodzi mi o te białe drobinki w głównej masie kamyków ObrazekObrazekObrazek
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: czy to jest to?

Postprzez Zibi » N gru 11, 2016 1:54 pm

pumba napisał(a):Jest przełom w moich badaniach nad tym egzemplarzem a mianowicie jest drugi taki sam ....


Sam Kolega bada te okazy? a jeżeli tak to za pomocą jakich narzędzi?

Skoro jest drugi taki okaz to czy nie może być tak, że to ziemskie i jest tego jeszcze więcej w okolicy?
Pozdr.
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: czy to jest to?

Postprzez pumba » N gru 11, 2016 6:09 pm

Ze badam to dużo powiedziane jak widać mając mikroskop można wiele zobaczyć , to jest jak z prezentami jak nie otworzysz to się nie dowiesz co jest w środku 8) Na dzień dzisiejszy nic więcej powiedzieć nie mogę sam wiesz jak długi i złożony jest ten proces 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron